Jak długo trwa / trwała u Was depresja??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Sonka_85 08 sie 2014, 10:58
"Moja" depresja trwa już od stycznia. Lekarz mówi, że to całkiem normalne, że każdy jest inny. Że u mnie idzie pomału ku lepszemu, bo zaczynam się już wyciszać. Szukałam też trochę w internecie, jak długo to trwa u innych, czy tylko ja jestem jakimś ciężkim przypadkiem. Zastanawia mnie to, czy epizod depresji może trwać aż tyle... wcześniej trwało to u mnie 2 - 3 miesiące bez specjalnego leczenia. A jak to jest u Was, długo już Was "trzyma"?

Zaczynam się pomału przyzwyczajać, że choroba będzie mi prawdopodobnie towarzyszyć bardzo długo, może nawet całe życie. Choć kiedy skręciłam kostkę tydzień temu i lekarka w przychodni zapytała, czy biorę jakieś leki i na coś choruje, to najcichszym szeptem powiedziałam, że biorę leki antydepresyjne. Miałam wrażenie, że wtedy wykrzyczała na całą przychodnię: "Czyli choruje pani na depresję??!!" Chyba w życiu nie byłam tak czerwona na twarzy, jak wtedy...

Czy Wasze rodziny wam jakoś zaprzeczały, że chorujecie? Ja usłyszałam, że "mam się wziąć w garść i nie wymyślać" - chyba sobie to wytatuuje :)
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez Saraid 08 sie 2014, 11:27
Sonka_85, Moja trwała ponad dwa lata ,niestety każdy to ma inaczej już potem nigdy taka nie powróciła natomiast rodziny no coż ..zwyczajnie tego nie rozumieją albo nie chcą rozumieć i tyle to bardzo boli wiem.
Saraid

przez Nicky 08 sie 2014, 13:05
z 6 lat

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 08 sie 2014, 18:04
2 lata
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez siostrawiatru 08 sie 2014, 18:08
14lat z przerwami.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Arasha 08 sie 2014, 19:54
Od 10 lat. Tyle że ja się za bardzo nie leczę.

-- 08 sie 2014, 18:57 --

Sonka_85 napisał(a): Ja usłyszałam, że "mam się wziąć w garść i nie wymyślać" - chyba sobie to wytatuuje :)

To najgłupsze stwierdzenie, jakie może paść w takiej sytuacji. Tylko, że zdrowi kompletnie nie zdają sobie z tego sprawy i myślą, że człowiekowi dobry uczynek sprawiają. Nie przejmuj się takimi słowami. "Weźmiesz się w garść" jak Ci organizm na to pozwoli. A opiniami innych po prostu się nie przejmuj.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez _Jack_ 08 sie 2014, 20:29
3 lata trwa nie może przejść.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez ( Dean )^2 08 sie 2014, 20:35
Wow...taki młody a widać jestem tu jednym z weteranów depresji..5 lat będzie już.
Najgorszy jest wiatr.

przez mark123 08 sie 2014, 20:45
Objawy mogące wskazywać na łagodną depresję lub dystymię trwają u mnie od około 2 lat, a rozwijać stopniowo zaczęły się około 7 lat temu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez amelia83 08 sie 2014, 21:13
12 lat z przerwami
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez adel 08 sie 2014, 23:16
u mnie jakies 16 lat z malymi przerwami, przez jakies 14 lat kazali mi sie brac w garsc, no i sie bralam tak, ze sie skonczylo na na lekach, natrectwach no i ostatecznie urojeniach dopiero wtedy wszyscy sie zorientowali, ze oooopsss moze ja wcale nie wymyslam..... :twisted:
I'm toxic...

przez szrama 09 sie 2014, 03:24
6 lat, jest mi gorzej teraz. Przyzwyczaiłem się do tego negatywnego uczucia, ale jest tak jak mówisz adel właśnie coś w rodzaju urojeń mam od dłuższego czasu. Teraz są głupie komentarze albo jakieś fochy, że wymyślam, zobaczymy z czasem.

przez Patryk29 19 sie 2014, 22:36
Ponad 2,5 roku
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez crayzyalexxx 21 sie 2014, 01:25
7 lat gdzieś ale byly to takie lekkie stany depresyjne, kazdy następny coraz gorszy. Trochę leczenie u ogólnego. Aż jak mnie tak porzadnie wzielo zima 2013/2014 leczenie u psychiatry. Teraz znów mnie sieklo bo przez maly czas bylo ok po lekach. Co do bliskich to nikomu nie mowie, ze sie lecze, wiem ze by nie zrozumieli. Pare razy juz slyszalam w klotni od bliskiej osoby przykre slowa...A teksty typu wez sie w garść, to ten kto tego nie przezyl nie ma prawa sie tak wypowiadac, bo nie wie jak to ciezko jest.
ja mam dość deprechy, jeśli tak ma wyglądać moje życie z ciaglymi nawrotami to mam dość. Wroci ? Nie wroci ? I tak wkolko
W życiu piękne są tylko chwile

Sortuj wg