"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Matthew 09 paź 2007, 21:43
Gdybym mógł to przyjąłbym wszystkich na siebie, bo sam sobie nie jestem w stanie nic zrobić (przynajmniej narazie), ale koleżankę śmierć przyjąłbym z uśmiechem na ustach.
Tylko ta szmata przychodzi, patrzy i idzie dalej zbierać swoje żniwo wśród ludzi, którzy są naprawdę komuś potrzebni.
"So close no matter how far..." No właśnie. Najprostsze rozwiązania są najbliżej - w nas.
I to boli najbardziej...

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 22:17
Matthew, tekla-jeśli nie jesteście w stanie sobie nic zrobić-jest dobrze! To znaczy, że tli się w Was wola życia!
A co rozwiązałaby śmierć? Co by skończyła? Skąd wiesz, co będzie dalej? A jeśli teraz jest ta jedyna szansa na zaistnienie? Jeśli potem nie ma nic? Trudno jest iść cały czas do przodu z depresją, ale popatrz ilu nas tu jest. Każdemu jest ciężko, a mimo to nadal walczymy. Bo tu można wygrać. A i walka jest o stawkę najwyższą-nasze szczęście.
Samobójstwo to poddanie się walkowerem.
A my walczymy do samego końca!
Tak jest, drużyno? Kolejno odlicz, kto na pokładzie!
Goplaneczka

przez Matthew 09 paź 2007, 22:33
Goplaneczka napisał(a):A co rozwiązałaby śmierć? Co by skończyła? Skąd wiesz, co będzie dalej? A jeśli teraz jest ta jedyna szansa na zaistnienie? Jeśli potem nie ma nic?

No właśnie prawdopodobnie nie będzie nic. Po co w ogóle człowiek się rodzi? Tylko po to by umrzeć. By ciągle walczyć o byt, o zaspokojenie potrzeb by żyć w spokoju.
Człowiek to tylko igraszka losu, przypadek ewolucji. To, że musi żyć, uczyć się by potem móc zarabiać by zapewnić sobie zasoby, które wytwarzają inni ludzie by sami mogli godziwie żyć, to tylko przymus wpojony przez poprzedników. Gdyby nie ta "tradycja" byłoby łatwiej. Człowiek skończyłby ze sobą gdyby mu sie nie układało a na jego miejsce narodziłoby sie kilkoro następnych, którzy niszczyliby bądź uszczęśliwiali innych.

"Dziwny jest ten świat..."

Paradox Życia
"So close no matter how far..." No właśnie. Najprostsze rozwiązania są najbliżej - w nas.
I to boli najbardziej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 22:52
Nie, to nie tylko tradycja, to coś więcej.
Jestem studentką archeologii, więc ze śmiercią jestem za pan brat i pewnym sensie z niej żyję. Taka odwrotność grabarza ;)
Dla mnie cudem jest, że ta igraszka się ewolucji zdarzyła-to jest tak niesamowicie nieprawdopodobne.

Matthew napisał(a):Po co w ogóle człowiek się rodzi? Tylko po to by umrzeć.

Jest jeszcze czas pomiędzy. Nasz czas.
Ja wiem, jak to jest być na dnie. Mam w tej chwili skierowanie do szpitala z powodu moich zapędów autodestrukcyjnych.
Ale gdy jest się na dnie, trzeba pamiętać, że na powierzchnię można wrócić. Że się tam powróci na pewno. Przeczekaj te złe chwile, one nie są wieczne. Inspirujący jest przykład ludzi, którzy odchodzą z forum, bo mają już chorobę za sobą.
Mi bardzo pomagają też chwile dobre-uświadamiają mi, jak wiele przez depresję tracę. Jak bardzo odeszłam od tej właściwej siebie. Przypominają moje cele w życiu.
Nie pytaj się po co tu jesteś. Rób, co czujesz, że powinieneś.
Goplaneczka

przez Matthew 09 paź 2007, 23:03
Tak, tak. "Człowiek się rodzi i umiera sam, bo nikt tego za niego nie zrobi, a to co jest pomiędzy należy tylko do niego..."

I tu jest problem. Ja nie wiem co czuje.
Jestem jak zawieszony w próżni: widzę z dala innych ludzi, chciałbym być z nimi, cieszyć się, bawić, rozmawiać, a nawet wspólnie cierpieć, ale nie mogę sie nawet do nich zbliżyć, bo w próżni nie ma niczego, nawet powietrza by się odepchnąć w ich stronę. I tak mija życie.

PS. Archeologia mnie kusiła co do kierunku studiów, ale matura z historii i bioli mnie odstraszyła (choć podobno banalne). Tylko mnie ciągnęłoby do egiptologii (chyba tak sie to nazywa) albo chociaż dinozaury. Fajnie masz.
I to boli najbardziej...

przez smutna48 09 paź 2007, 23:05
Mialam sie połozyć jakies 2 godz temu zusic do zaśniecia widzicie jak spie ????????/ :lol: eghhhhhhhhhhhhhhhhhh :cry:
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 23:08
Zupełnie jak ja ;)
Mam sińce pod oczami od niewyspania, wyglądam z nimi, jakby mnie pobili
Goplaneczka

przez .Tomek 09 paź 2007, 23:08
Tulam was ludki trzymajcie się ciepło. A postanowiłem, że wrócę do was :) Pojęczę trochę na wstępie. Ja chcę....bu..nie ważne ;)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 23:09
Co chcesz???
Też tulę, miło, żeś nami, Tomku :*
Goplaneczka

przez .Tomek 09 paź 2007, 23:10
Chcę ćwiartkę :) ahh też się cieszę, że jestem BACK :) nie mogę bez was żyć :) Witam, witam Goplaneczka :* i całą resztę witam z powrotem :)
ExModerator

przez smutna48 09 paź 2007, 23:13
Goplaneczka napisał(a):Mam sińce pod oczami od niewyspania, wyglądam z nimi, jakby mnie pobili

haha jak bym widzialą siebie to samo pożno chodze spac wczęsnie wstaje eghhh
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Jan Nowak 10 paź 2007, 00:52
Nie jestem ekspertem i nie chcę się powtarzać, i nie wiem czy ktoś mnie nie zbanuje za to, ale mimo wszystko powtórzę...

Otóż magnez, który w dużej mierze odpowiada za nasze samopoczucie, znajdujący się w czekoladzie, czyli kakao oraz pestkach z dyni (jest też w innych rzeczach ale w tych jest go najwięcej) jest wypłukiwany z organizmów przez kofeinę.

My, ludzie chorzy na depresję, ludzie którym brakuje chęci do życia, sił, mamy duże zapotrzebowanie na ten pierwiastek ale jak chlejemy kawę po trzy razy dziennie(tak jak ja robiłem przez ładnych parę lat) to wysikujemy ten magnez razem z tą kawą i tyle z niego...

Może ta dieta magnezowa Wam nie pomoże, może kawa na Was nie działa, ale co szkodzi spróbować..

niqqa
Ja też miewałem przeczucia, że wszyscy mnie olewają.. Że jestem mało interesujący. Musisz po prostu odzyskać chęci do życia, które każdy z nas ma gdy jest mały, a wielu z biegiem czasu je traci..

tekla
jesteś bardzo wrażliwa, ale wierzę w Ciebie.. A samobójstwo jest dla słabeuszy, dla grzeszników, którzy nie ufają Bogu. Bo wobec każdego z nas Bóg ma jakiś plan, ale nie każdy pozwala Mu go zrealizować, zabijając się.
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez .Tomek 10 paź 2007, 13:52
Po pierwsze, leki, magnez czy inne tego typu bzdety nie załatwią wszystkiego. Oczywiście warto spróbować, to nam pomoże poprawić humor itp. ale żyć normalnie nie będziemy do póki nie rozwiążemy problemu. W tym przypadku psychoterapia pomóc może. Po drugie i już ostatnie:
A samobójstwo jest dla słabeuszy, dla grzeszników, którzy nie ufają Bogu. Bo wobec każdego z nas Bóg ma jakiś plan, ale nie każdy pozwala Mu go zrealizować, zabijając się.

Nie powinno się wygłaszać tego typu poglądów. Wiara to sprawa indywidualna a takimi komentarzami możemy urazić czyjeś uczucia. Więc z takimi tekstami to trochę ostrożniej proszę.
Pozdrawiam. :)
ExModerator

przez anette 10 paź 2007, 15:24
jestem beznadziejna... chciałabym to zmienic, ale nie potrafię. nie potrafię już z nikim rozmawiac. ludzie wykrzykują mi, że mam sie zmienic, ale...nie potrafię.
chciałabym aby to wszystko się już skonczyło, ale ciągle budzę się rano
JEŚLI KTOŚ NAPOTKA KOGOŚ, KTO BUSZUJE W ZBOŻU...
ZOSTAŃ, ZAPLĄTAŁAM SKRZYDŁA W ŚPIEW
ZOSTAŃ, BRZEGIEM DŹWIĘKU TAŃCZYĆ CHCĘ...

Sortuj wg