Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez userman 21 cze 2016, 00:13
elo napisał(a):co kiedy juz sie nie rosnie?

Oj tam, od razu nie rośnie.
Po prostu zamiast wzwyż, rośnie się w szerz... niestety, i to dość szybko.
Na szczęście udało mi się odwrócić już ten "rozrost poziomy" ;)

przez Abbdonon 02 lip 2016, 13:24
Sport u mnie spacer i siłownia , żałuje że nie mam czasu ale poszedł bym na szutkę wolki ( nie Boks czy MMA) tylko spalającą mase kalorii i energii ( takeowndo czy judo).

przez zalezna 03 lip 2016, 22:03
Abbdonon napisał(a):Sport u mnie spacer i siłownia , żałuje że nie mam czasu ale poszedł bym na szutkę wolki ( nie Boks czy MMA) tylko spalającą mase kalorii i energii ( takeowndo czy judo).

zawsze mnie ciekawi jakim cudem ludzie z depresją mają siłę, żeby jeszcze po siłowniach biegać - przecież w depresji jednym z elementów choroby jest przecież niska aktywność z powodu braku siły fizycznej.
zalezna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Limitrophe 03 lip 2016, 23:13
To prawda, ale sa rozne stopnie depresji i rozne rodzaje. Jedni leza w szpitalu na lozku i nie myja sie po 2 tygodnie, a inni lataja po silowni, pracuja i w ogole, prawdopodobnie czuje bezsens zycia, ale obowiazki zmuszaja ich by odgrywac role w spoleczenstwie i jeszcze sie nie poddali. Chodz predzej wyobrazam sobie taka osobe ktora sie zmusza isc do pracy i po pracy pada na lozko bez sil, a nie ze leci na silownie xD

przez asdfgh123 06 lip 2016, 00:02
Potwierdzam. Jeszcze jakieś 8 mies temu trenowałem 4-5 razy w tygodniu na siłowni trzymając ścisłą dietę, a jak mnie na początku 2016 rozłożyła depresja to aktualnie przez ostatnie 3 mies na siłowni byłem ze 3 razy, o jakimś racjonalnym jedzeniu też nie ma mowy ;/ Nie mam po prostu na to siły i motywacji, ale może uda mi się to zmienić

przez zalezna 06 lip 2016, 00:07
Limitrophe napisał(a):To prawda, ale sa rozne stopnie depresji i rozne rodzaje. Jedni leza w szpitalu na lozku i nie myja sie po 2 tygodnie, a inni lataja po silowni, pracuja i w ogole, prawdopodobnie czuje bezsens zycia, ale obowiazki zmuszaja ich by odgrywac role w spoleczenstwie i jeszcze sie nie poddali. Chodz predzej wyobrazam sobie taka osobe ktora sie zmusza isc do pracy i po pracy pada na lozko bez sil, a nie ze leci na silownie xD

są też osoby niepracujące, leżące pół dnia w łóżku forever alone i jednocześnie chodzące na siłownie 5 razy w tyg - jak np. ja ^^
a jak powiedziałam raz lekarzowi, że czuje bezsens zycia to nazwal ten stan "urojeniem" - czyli szkoda slow:)
zalezna

przez joha 06 lip 2016, 00:13
Problemy z ciałem nie są takie trudne do pokonania. Sam przezwyciężyłem je dawno temu. Nie jestem w stanie poradzić sobie w utratą mózgu. Obawiam się, że zmiany zaszły tak daleko, że nie da się już ich odwrócić. Utrata wszystkich zainteresowań i niemożność zdobywania nowych to dwa gwoździe do mojej trumny.
joha

przez mario90 06 lip 2016, 19:22
Mi też głównie pomaga sport, rywalizacja oraz jak mam zajęty dzień, wtedy nie muszę myśleć.

przez joha 06 lip 2016, 23:14
Ale ja chcę myśleć. Zawsze to lubiłem. Co mi po sprawnym ciele, skoro umysł jest martwy? :(
joha

przez Abbdonon 09 lip 2016, 14:49
Myślę że radzenie sobie z depresją to tak naprawdę " próbowanie i w przypadku upadku zaczynanie od nowa z taką samą motywacją i determinacją".
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

przez Oktawik 20 lip 2016, 08:46
W stanie lekkiej czy średniej depresji lubię sobie pooglądać seriale czy pobiegać. Zazwyczaj pomaga. Jeśli nie dajecie sobie z tym rady to warto uda się do specjalisty. Poczytaj artykuły o leczeniu depresji, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

przez Ediqwerty 22 lip 2016, 18:21
Ja dopiero kilka dni temu miała za soba pierwszą wizytę u psychiatry. Z deresją długo walczyłam sama.Popadałam w pracoholizm, zajmowałam sobie czas czym sie tylko da..rękodzieło , szkola, praca, zlecenia. Obecnie staram się uprawiac dużo sportów, jednak przeszkadza mi w tym trochę agorafobia. Staram się jednak każdy dzięn zapelniać mnustwem zajęć.

przez Estusflask 23 lip 2016, 12:59
mam 23 lata cierpię na depresje od 16 roku życia przez te lata uświadomiłem sobie już że depresje można wyleczyć ale są nawroty , to tak jakby depresja była na całe życie teraz znowu mam epizod - i wiem bo juz to przechodziłem tyle razy i próbowałem wszystkiego i nic nie pomogło (długie spacery na powietrzu, ćwiczenia, muzyka relaksacyjna, terapia, leki, nawet medytacja) te sposoby są dobre ale jak dla mnie objawów nie uleczą . Najlepszym lekarstwem w moim przypadku jest jedynie CZAS, wiem że jedynie objawy przejdą po okresie epizodu u mnie to trwa pół roku,

przez Abbdonon 23 lip 2016, 14:25
zalezna napisał(a):
Abbdonon napisał(a):Sport u mnie spacer i siłownia , żałuje że nie mam czasu ale poszedł bym na szutkę wolki ( nie Boks czy MMA) tylko spalającą mase kalorii i energii ( takeowndo czy judo).

zawsze mnie ciekawi jakim cudem ludzie z depresją mają siłę, żeby jeszcze po siłowniach biegać - przecież w depresji jednym z elementów choroby jest przecież niska aktywność z powodu braku siły fizycznej.

Bo to motywacja, która jest we mnie to przezwyciężanie choroby to głos we mnie" Mam w sobie siłę ", który przebija marudę "nie dasz rady ...daj sobie spokój".
Zresztą sylwetka jak się zmienia to dodaje motywacji...

Sortuj wg