Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Agnieszka_Kk

Użytkownik
 • Zawartość

  514
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Mnie w mojej terapii czeka miesiąc przerwy. Mam lekki strach pred tym.
 2. Agnieszka_Kk

  Szkodliwa psychoterapia

  Tak, to była terapeutka od terapii grupowej. Ta dokumentacja jest mi potrzebna do pewnej sprawy. Ale zastanawiałam się nad tym co napisałaś, że może przy okazji chciałam do tej relacji wrócić i jest to w pewnym stopniu prawda. Zgadzam się z tym co napisałaś, że terapeuta musi trzymać się zasad. Też mi tak to wyjaśniła ta terapeutka, że musi takie rozmowy osadzać w kontekście ram terapeutycznych.
 3. Agnieszka_Kk

  Potworny smutek po zakończeniu psychoterapii…

  Może nie jesteś jeszcze gotowa na to rozstanie z terapeutką? Może warto jeszcze wrócić na kilka miesięcy?
 4. Agnieszka_Kk

  koniec terapii, a więź do terapeutki

  Witaj, A w jakim nurcie miałeś terapię? Twoje uczucia wobec terapeutki są zupełnie naturalne. W nurcie analitycznym, psychodynamicznym dużo mówi się w terapii o uczuciach do terapeuty. Ja miałam/mam podobnie do Ciebie, też ciekawi mnie jaki jest mój terapeuta poza gabinetem. To z czasem minie, czas jest najlepszym lekarstwem.
 5. Agnieszka_Kk

  Rozładowywanie emocjonalnego napięcia

  Mam takie wrażenie, że takie emocje niby znikąd nie są bezpodstawne. Zawsze jakaś osoba kojarzy sie nam z jakimiś emocjami. Zawsze jest jakieś powiązanie. No i dobrze jest znaleźć źródło. Wpisałam w google "napięcie emocjonalne rozładowanie przez uzależnienie od komputera" i wyskoczył mi ten wątek z forum. Ja niestety od dawna mam problem z uzależnieniem od komputera i od dawna w ten sposób rozładowuję swoje emocje. Gdy w domu działo się źle, to ja uciekałam w komputer. Chciałabym z tym coś zrobić, być całkowicie wolna od tego nałogu, ale czuję wewnętrzną niemoc.
 6. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  U mnie było podobnie, też dużo żyłam przeszłością w tej analitycznej i mało się działo w moim życiu, ale to też dlatego, że byłam w depresji. Powrót do przeszłości tak na mnie zadziałał. Tu i teraz zaczęło się zmieniać powoli.
 7. Agnieszka_Kk

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Odczuwam pustke, a pod nią pokłady smutku. Do wszystkiego się zmuszam. Już od dawna nie miałam takiego dnia, żeby mi się coś chciało.
 8. Agnieszka_Kk

  "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

  Poza tym ja poczułam w twojej wypowiedzi wsparcie. Także może nie doceniasz siebie? Może wymagasz zbyt wiele?
 9. Agnieszka_Kk

  "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

  Współczuję. Wiem jak takie dni wytrącaja człowieka z życia. Niby się funkcjonuje, ale z dużym wysiłkiem. Wcale nie jesteś ciężarem. To jak się czujesz jest związane z jakimiś wydarzeniami w Twoim życiu. I po prostu masz taki czas, że potrzebujesz tego wsparcia. A jeśli chodzi o pomoc drugiej osobie, to przyjdzie to z czasem. Na wszystko jest w życiu czas. Zbierzesz trochę sił i będziesz mogła wspierać. Czasem też wysłuchanie drugiej osoby jest formą wsparcia.
 10. Agnieszka_Kk

  "JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

  Mnie męczy stan niemocy. Od bardzo dawna (jak nie od dzieciństwa) miewam takie dni, że coś chciałabym zrobić ciekawego, wartościowego, ale czuję niemoc, bezsilność. Dzisiaj mam taki dzień. Wiąże się to pewnie ze stanami depresyjnymi. Z powodu takiego samopoczucia odwołałam wszystkie wizyty, które dzisiaj miałam. Nie cieszył mnie nawet serial, który lubię oglądać. Mam ochotę pogrążyć się w melancholii i przykrych wspomnieniach z dzieciństwa, które mnie prześladują w postaci stanów depresyjnych. Chciałabym, żeby mi ktoś pomgł przepracować dzieciństwo. Znowu zeszłam na stare tory myślenia i trudno wrócić na te bardziej konstruktywne. Chciałabym być dla siebie dobra, dostrzegać swoje uczucia, stany emocjonalne, troszczyć się o siebie.
 11. Agnieszka_Kk

  Blokady w psychoterapii

  Mnie znowu męczy emocjonalna pustka. Kiedyś miałam dobry kontaklt ze swoimi uczuciami, a od kilkunastu miesiecy męczy mnie przeważnie pustka. Chciałabym czuć normalnie, jak kiedyś...
 12. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Mnie też bardziej odpowiada nurt analityczny, psychodynamiczny. Uważam, że to co dzieje się teraz ma ścisły związek z dzieciństwem.
 13. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Ja też zastanawiam się nad powrotem do poprzedniej terapeutki, do nurtu analitycznego. Jednak tez zrobiła dla mnie dużo dobrego. I myślę, że jeszcze dużo dobrego jest w stanie dla mnie zrobić. Jeśli podejmę taka decyzję, to nie wcześniej niż za kilka miesięcy, bo jestem obecnie w terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, ale ten rodzaj terapii jest dla mnie za płytki. Moje problemy mają swoje źródło głębiej.
 14. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  A w jakim nurcie masz terapię? Szkoda, że tak nagle może skończyć sie twoja terapia. Ja bym się chyba wkurzyła na terapeutkę, bo najpierw coś obiecała, że wszystko będzie omawiane, a teraz robi zupełnie co innego. Myślę, że należy ci się wyjasnienie od niej, dlaczego tak nagle przerywa terapię bez wcześniejszej zapowiedzi.
 15. Agnieszka_Kk

  Co na dzisiaj,czyli "dziennik"psychoterapii

  Nic nie musisz akceptować. Warto powiedzieć o swoich uczuciach dotyczacych tego, że terapeutka chce zakończyć terapię. Jeśli ona rzeczywiście chce zakończyć terapię, to nigdy już nie będziesz mieć okazji do rozmowy z nia na ten temat. Ile chodzisz już na tę terapię?
×