Samotność w depresji...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez korres1 23 paź 2006, 23:58
Radison napisał(a):Przepraszam najmocniej, to przez niewczesną porę pisania postu najwyraźniej - zresztą wolę Cię kobietą :)

A skąd to niby wiesz? Nie widziałeś mnie nigdy jako faceta. Mówię Ci - niezapomniane wrażenia:)

przez Poetka 25 paź 2006, 10:10
Ja czuję się czasem taka strasznie strasznie samotna sama.
Bu.
Żyję się z dnia na dzień. Ja umarłam osiemnastego lutego 2006 roku o 17.06.

przez Dolores 25 paź 2006, 13:52
lublinianka napisał(a):...owszem, niby mam wokół siebie pełno ludzi, pełno znajomych, przyjaciół, ale tak naprawdę czuję się sama....

Właśnie, dokładnie tak samo czuję... Mam wrażenie,że nikt tak naprawdę nie chce mnie wysłuchać,mimo tego,ze ja zawsze staram się słuchać do końca. A nawet jak już słuchają,to tak "na odczepnego" :? Ech...

Lusi napisał(a):Chciałam, żeby ludzie zgadywali, żeby sami domyślili się, że jest coś nie tak. Ale to nie było możliwe z powodu masek (była o nich mowa w jakimś temacie), a ja wściekałam się że nikt mnie nie rozumie.

To też prawda...zakładamy różne maski,boimy się pokazać siebie, więc inni,czasem nawet jakby chcieli nam pomóc w samotności,to nie wiedzą jak.

Ina napisał(a):Czasem wydaje mi się , że wręcz unikam ludzi, aby się do nich nie zbliżyć.

Tak, lęk przed zbliżeniem, szczególnie wtedy,gdy naprawdę chcemy się do kogoś zbliżyć. We mnie często ścierają się moje dwie natury:potrzebuję zbliżenia i jestem bardzo samotna, a jednoczeście z natury lubię przebywać sama i lubię być niezależna. No i jak to pogodzić?

marmarc napisał(a):1. Ważne żeby mieć jednego czy dwóch zaufanych przyjaciół
2. Człowiek trochę myślący, trochę wrażliwy, z takim czy innym życiem duchowym - zawsze będzie w jakimś stopniu samotny.

Ojej, bardzo mądre stwierdzenia.

jevii napisał(a):Poczucie odosobnienia to cena za własną indywidualniść, niezależność.
Człowiek 'wolny' ciągle zmaga się z pokusą stanią się częścią większej
całości - łatwiej jest "płynąć z prądem".

Z pierwszym zdaniem się zgodzę. Ale wydaje mi się,że życie "pod prąd" nie jest równoznaczne z samotnością, człowiek wolny wybiera trudniejszą drogę, ale to nie znaczy,ze jest już skazany na samotność.
Pozdrawiam :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

.......

przez Czarownica_Akara 25 paź 2006, 20:12
Do autorki topiku: masz wiele osób koło siebie....może powinnaś zacząć to dostrzegać....ja nie mam nikogo. Kiedy mam zły dzień....no cóż z nikim nie mogę o tym pogadać... czy wierzysz w to, że człowiek może być tak całkiem sam??? ja wierzę.
" Wlasna, wolna i swobodna wola stanowi
najkorzystniejsza korzysc, w skutek ktorej
diabli biora wszystkie systemy i teorie "

F. Dostojewski

przez Neśka 25 paź 2006, 20:17
ja też wierzę - niestety. :cry:
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą ! (św. Augustyn)

przez Czarownica_Akara 25 paź 2006, 20:33
Zaprzyjaźnić się z samotnością???? chyba nie wiesz co mówisz.... może inaczej- lubisz się człowieku okłamywać. Wiesz co ludzie są w stanie zrobić przez to okropne uczucie, wiem co ja mogę zrobić...wiec mi nie chrzań ze z samotnością można się zaprzyjaźnić!!!

F. Dostojewski

przez Czarownica_Akara 25 paź 2006, 22:25
Malcolm====> nie wierzę w to, że samotność Ci nie przeszkadza, nie byłbyś wtedy człowiekiem, bo chyba masz jakieś uczucia???

F. Dostojewski

Re: .......

przez korres1 25 paź 2006, 22:26
Czarownica_Akara napisał(a):Do autorki topiku: masz wiele osób koło siebie....może powinnaś zacząć to dostrzegać....ja nie mam nikogo. Kiedy mam zły dzień....no cóż z nikim nie mogę o tym pogadać... czy wierzysz w to, że człowiek może być tak całkiem sam??? ja wierzę.

ja niestety tez wierze. Ale jak sie czasem ktos nawinie, to rozwijam skrzydla :twisted:
Anyway, mozesz podzielić się ze mną, akurat ten temat przeglądam dość często.

[ Dodano: Sro Paź 25, 2006 10:33 pm ]
Malcolm napisał(a):
Zyta napisał(a):samotnosc zmienia tak bardzo, ze potem nijak sie mozna odnalez sie wsrod ludzi

Może i dlatego dla mnie samotność jest na porządku dziennym. Jest czymś na co nie zwracam uwagi. Ehh całkiem możliwe ...

Może trudno mi to zrozumieć, ale wiem, że jest możliwe. Ja nie potrafię tego znieść.
Tak na marginesie to mam wrażenie, że skądś Cię znam. A może tylko wpadam w życiu ciągle na podobne typy ludzi?

[ Dodano: Sro Paź 25, 2006 10:37 pm ]
Zyta napisał(a):
Czarownica_Akara napisał(a):chyba mysle, ze wolalabym byc taka "samotna wsrod ludzi". najgorsze jest, ze samotnosc zmienia tak bardzo, ze potem nijak sie mozna odnalez sie wsrod ludzi.
takie bledne kolo.

Coś w tym jest. Jak się jest długo pozbawionym przyjaciół, to na każdego nowego, choć potencjalnego reaguje sie trochę jak dziecko z domu dziecka na ewentualnych rodziców. Nie jest tak?

przez Czarownica_Akara 25 paź 2006, 22:40
Wiesz, co innego jest rozmawiać z kimś przez gg, czy forum a co innego rozmawiać z kims face to face. Nigdy nie uwierzę w to, że komuś może to wystarczyć, człowiek nie jest stworzony do samotności i tyle....

F. Dostojewski

Sortuj wg