CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Wolfx 09 cze 2014, 09:01
Za chwilę idę do lekarki nie wiem co jej powiedzieć,czuję się paskudnie.
Wolfx

przez marwil 09 cze 2014, 09:12
Wolfx, Spisz na kartce wszystko, co dokucza. Na wizycie często zapomina się o istotnych kwestiach.

-- 09 cze 2014, 08:17 --

Nie jest dobrze..... Jest niedobrze...
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Wolfx 09 cze 2014, 11:40
A więc tak,po wysłuchaniu powiedziała tak:pan jest w depresji od teraz mam brać:
Lit
wejść na 100mg lamotryginy
wejść na 100mg Kwetiapiny
Jakby w tym Chad były takie depresje to można by moze wytrzymać,bo ta która miałem w zeszłym roku ta 1 co trwała 8 miesięcy to była naprawdę masakra,
ale czy ja się kiedykolwiek będę dobrze czuł ze świadomościa że mam Chad?
Wolfx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 09 cze 2014, 12:11
Wolfx, Przecież mówiłem, że wątpie w Twoją remisję. Będziesz miał remisję, to świadomość choroby przestanie Ci tak dokuczać.
Nasilenie depresji może być bardzo różne i mogą występować tylko poszczególne objawy.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Tańczący z lękami 09 cze 2014, 12:39
Asmo, to idź na te ryby w końcu, bo sezon się już zaczął ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez magic 09 cze 2014, 13:10
tak pisanie sobie pytań do lekarki w zeszycie,notatniku czy cuś to dobry pomysł,
bo na wizycie rozmowa toczy sie inaczej i dużo zapominam co chce powiedzieć...

mase przemyśleń od-do wizyty a później wszystko paruje :8):

jutro dzownie rano o termin na oddział , lekarka mówiła wtorek,środa zobaczymy...

jakieś rady???DAM RADE??? stresik bydzie oj bedzie....
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 13:21
Asmo, widzisz ile może zmienić w życiu dodanie antydepresantu :D U mnie było identycznie, choć czasami nadal dokucza mi derealizacja.
Marian_Paździoch

przez marwil 09 cze 2014, 13:37
Wolfx napisał(a):A więc tak,po wysłuchaniu powiedziała tak:pan jest w depresji od teraz mam brać:
Lit
wejść na 100mg lamotryginy
wejść na 100mg Kwetiapiny

Z tego, co się orientuję przeciwdepresyjna dawka kwetiapiny w depresji dwubiegunowej zaczyna się od 300 mg. Do 100 mg ma działanie anksjolityczne.

Ja mam z kolei dawkę Lamotryginy 50 mg, a jako stabilizator w ChAD stosuje się dawki od 100 mg.

przez S jak... 09 cze 2014, 18:21
I trzeba się liczyć, że na początku 100 kwetiapiny może zamulić choć o ile pamiętam Wolfx Ty nie jesteś na nią tak wrażliwy.
Mam strasznie dziwne spostrzeżenia co do kwetiapiny. Natychmiast mocno mnie dołuje, ale jak sobie zaczynam ją darować szybko wybijam w górę ponad miarę. Zaczynam z dobrym skutkiem fundować sobie pofarmokologiczny skok w górę. Tak jak wy sobie piwkiem tak ja odpowiednim doborem leków. Zaczynam najnormalniej ćpać używając leków, które lekarz mi funduje na CHAD. Dzieje się coraz ciekawiej.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez refren 09 cze 2014, 18:26
Wolfx napisał(a):ale czy ja się kiedykolwiek będę dobrze czuł ze świadomościa że mam Chad?

Ta świadomość jest rzeczywiście ciężka, u siebie widzę błędne koło, lekarz powiedział, że wiele wskazuje, że mam CHAD, więc mam doła i masę czarnych myśli z tym związanym, mam zjazdy depresyjne, więc mam objawy chad.

Wcześniej wierzyłam, że będę kiedyś zdrowa i do tego dążyłam, to mi dawało energię, a kryzysy szybko mijały - bo miałam takie oczekiwanie, że powinny szybki minąć, jak zwykle. Wiele gorszych momentów dość spokojnie przeczekiwałam, nie nakręcałam się negatywnie, a one przepływały i odchodziły. Albo zwiększałam trochę leki i wszystko wracało do normy, potem wracałam do poprzedniej dawki i było ok. Teraz diagnoza mi mówi, że nie mogę wyzdrowieć i nie mam już do czego dążyć. To niszczące. Staram się wrócić jakoś do poprzedniego myślenia, tłumaczę sobie, że wszystko jest w mojej głowie i można nad tym zapanować z pomocą leków. No ale nie wiem czy można. Okaże się.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez marwil 09 cze 2014, 18:27
Piwko nie daje góry-daje wytchnienie od doła i bezmiaru negatywów. Obrzydliwą śmierdzącą namiastkę normalnego samopoczucia.

przez Wolfx 09 cze 2014, 19:26
W tym tygodniu mam nocną zmianę,a lekarka kazała brać te 100mg Kwetiapiny na noc,chyba na ten tydzień to przestawię i bedę brał te 100 kwety rano po powrocie z roboty bo boję się że w robocie zasnę.Lekarka chciała mi dać L4 ale nie chciałem ,jakoś jeszcze nad sobą panuję.
Wolfx

przez magic 09 cze 2014, 20:12
właśnie jak znieść świadomość choroby jak ona sama w sobie dołuje i napędza do doła...

zawsze ta blokada ta bariera w psychice która jest że zawsze coś odwalić jak mi teraz i hospitality
jest no ciężka do pogodzenia ale trzeba może to brać jakoś że tak jest i nie mieć żalu i pretensji
tylko to sie łatwo mówi w teorii a praktyka wygląda inaczej bo jest z naszej subiektywnej perspektywy

ja sie tyle lat leczę i co ide do szpitala i jest cholernie ciężko i trudno mi sobie to wytłumaczyć że to
jakiś etap tylko i będzie lepiej i normalnie...
u mnie jest to troche bardziej skomplikowane bo dotyczy także osobowosći i tu mam z lekka przesrane
tak mi sie wydaje ,nie rozumiem małych kroków w zaburzeniach osobowosći poprostu
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Chada 09 cze 2014, 20:42
Mi stwierdzili Chad w klinice psychiatrii ale nie dopuszczam do siebie tej myśli nawet.Dopóki nie miałem podwyższonego nastroju,manii,hipomanii,to nie uwierzę w to.Nawet jak niby się czułem dobrze to i tak mówiłem że jest źle.Przez czas tzw. reemisji tak naprawdę to sam nie wiedziałem jak się czuję.Może dlatego tak myślę bo odstawiam stabilizatory prócz lamotryginy bo zamulają,osłabiają pamięć,upośledzają IQ,tyje się,ma się zawroty bani.Chyba w życiu się nie przekonam do ogłupienia lekami.Póki kocham życie i nie chciałem się tak naprawdę zabić to nie uwierzę że to wszystko to stan mieszany.Amen.

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg