CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez psychidae 24 kwi 2014, 14:42
barbieturan napisał(a):Cześć i Czołem. Tutaj mnie jeszcze nie było, ale już jestem.
Wróciłam właśnie od psychiatry z nową diagnozą : chad. Nie rozumiem dlaczego. Powiedziałam jej (psychiatrze) tylko o tym, że mieszka we mnie kilka osobowości skrajnie różnych i, że jedna z nich namawia mnie, żebym obcięła sobie łeb na łyso i zostala riot girl. Inna, że sie nie opłaca, szkoda się wkurwiać i lepiej być szczęśliwym hipisem i sypiać sobie z kim sie chce.
Tak więc czeka mnie odstawienie wenlafeksyny i czas na depakine. Swoją drogą 1000mg to dużo?

zależy ile ważysz startuje się ok 20 mg/kg. może dlatego, że powiedziałaś o tym sypianiu z kim się chce (odhamowanie seksualne) + Twoje ew. zachowanie (zależy czy miałaś podniesiony nastrój, urojenia wielkościowe, bla bla bla)
Ty słyszysz głosy czy to Twoje myśli ???
dlaczego nie włączyła litu ???
psychidae

przez barbieturan 24 kwi 2014, 14:54
psychidae,
Mam brać najpierw 300mg tej depakine. I to są moje myśli raczej.
Dopiero się zorientowałam, że depakine to kwas walproinowy. A rok temu brałam Convulex ( przepisał mi inny lekarz) i też brałam w dawce 1000mg. + wtedy jeszcze sertaline. A ona kazała mi odstawić SSRI i brać tylko depakine. Nie wiem co teraz. Bo z tego co pamiętam Convulex w ogóle nie działał na mnie przeciwlękowo - a to jest mój główny problem.

Rzadko wpadam w euforie, nie mam takich typowych dla chad skoków. A urojenia wielkościowe , fakt. sie zdarza..
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez macieywwa 24 kwi 2014, 15:00
barbieturan, moim skromnym zdaniem opcja ze szczesliwym hipisem wygląda duzo korzystniej, łysa laska nie wygląda interesujaco :mrgreen:
Odnosnie depakiny 1000 to taka srednia dawka...osobiście miałem kiedys to brac, jednak jak poczytałem o skutkach ubocznych w postaci, wypadania włosów i tycia pomimo nie jedzenia, szybko sie rozmyśliłem i cudo poszło do sieci :D
Mysle ze jesli depakiniarz napisze,wówczas rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości odnosnie leku, jest chyba zaprawiony w temacie kwasu walproinowego..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barbieturan 24 kwi 2014, 15:10
macieywwa, też mi coś podpowiada, że jednak lepiej jest być hipisem.
No właśnie ja po convulexie w dawce 1000mg miałam okropną żarłoczność - to raz. a dwa, że sporo przytyłam, mimo niejedzenia. W dodatku nadmierna potliwość i potworne bóle żołądka. Dlatego odstawiłam, a teraz znów mam zacząć to świństwo brać. Bo convulex i depakine to to samo?
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez psychidae 24 kwi 2014, 15:32
Możesz mieć hipomanie lub episad mieszany
Ssri stosuje sie w chad w przypadku depresji w chad ale plus neuroleptyk np kwetiapinę żeby zapobiec manii

Niektóre neuroleptyki mają też działanie uspokajające np promazyna

Zawsze mi się wydawało, że startuje sie od litu chyba, że masz do niego przeciwwskazania
psychidae

przez Asmo 24 kwi 2014, 15:33
Widmo napisał(a):Asmo,
Dobrze rozkminiasz :)
Ja w takich sytuacjach z premedytacja postepowalem na odwrot jak dotychczas i o dziwo dzialalo.
Do tego juz od wielu lat staram sie jak najkrocej rozwazac poniewaz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_ra ... o-emotywna
Spojrz na ostatni wiersz w tabelce :)
Ogolnie w depresji lub manii jest problem z prawidlowym postrzeganiem faktow a co za tym idzie osadem.
Sama swiadomosc, ze nasze postrzeganie moze byc bledne a wiec i nasz osad i decyzje daje duzo.
Osatecznie jednak nadal nie jest latwo znalesc rozwiazanie.
Poleca sie po prostu np. zasiegac jezyka u innych. Dac sobie czas na zastanowienie czy jak pisalem
zaryzykowac i probowac wyjsc poza schematy.

Tylko, że to robi sieczkę w mózgu bo nie wiesz co masz robić. :( :( :( :(
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez macieywwa 24 kwi 2014, 15:35
barbieturan, tak convulex, depakine, absenor to jeden uj, kwas walprionowy, tylko inna nazwa handlowa..
Sam nie wiem co Ci doradzic, skoro wiesz jakie jazdy miałas po tym kwasiku to może warto zaproponować psych aby wprowadziła do leczenia inny stabilizator..

-- 24 kwi 2014, 15:51 --

psychidae napisał(a):Możesz mieć hipomanie lub episad mieszany
Ssri stosuje sie w chad w przypadku depresji w chad ale plus neuroleptyk np kwetiapinę żeby zapobiec manii

Niektóre neuroleptyki mają też działanie uspokajające np promazyna

Zawsze mi się wydawało, że startuje sie od litu chyba, że masz do niego przeciwwskazania

Opucz starych wyjadaczy chadowców tj INTEL1 i Marwil nikt z piszacych nie spozywal litu i nie spożywa.
Mnie chcieli uszczesliwic tym pierwiastkiem w szpitalu na poczatku marca, wymioty, sranie przez dwa dni
i szybciutko zrezygnowali z terapii litem. :D
obecnie wcinam kwetiapine, lamotrygine i cos o czym nie chce zeby mi mówili co to jest..abym nie wkrecał sobie wszystkich uboków jakie istnieją :D
promazyna to straszny szajs, kapec rano,zajebana głowa, mdłosci, ogulnie chyba juz za bardzo nie stosuja tego leku w chad, raczej daja go alkoholika na trzesiawki i wyciszenie.

-- 24 kwi 2014, 16:01 --

Dzis przy obchodzie dostalem maly bonus od ordynatora oddziału.
Moja faza depresji ewaluowała do stanu mieszanego i jest korva pieknie..lo fuck... :evil:

przez psychidae 24 kwi 2014, 16:20
eeeee lit jest lekiem pierwszego rzutu w chad :-p przynajmniej tak mi się zawsze wydawało i chyba najskuteczniejszym, ale trzeba oznaczać jego poziom we krwi

ja jak pierwszy raz wzięłam promazynę obudziłam się i czułam się z*jebiście i do tej pory czuje się super na nim, ale mnie wystarcza 100 mg, dużo bardziej wolę niż benzo - wszystko zależy od pacjenta, nie na wszystkich wszystko działa tak samo

lamotrygina ma też działanie przeciwdepresyjne, lit i walproinian bardziej przeciwko manii :)
psychidae

przez barbieturan 24 kwi 2014, 16:36
psychidae, Czemu hipomanie? Napisałam lekarzowi, że nie bede odstawiać wenlafeksyny, bo znów dostanę ataków lęku przy zwykłym spacerze z psem. W sumie to napisała tylko tyle, że mam brać ta depakine - bo niby bedzie dla mnie idealna. Moge łączyć wenlafeksyne z kwasem?

przez Asmo 24 kwi 2014, 16:37
No jakby mi malo klopotow ze zdrowiem bylo to jeszcze moja kobieta zadzwonila do mnie ze rozwaza decyzje czy odejsc odemnie i ze zadzwoni mi jak sie zastanowi. Nic jej nie zrobilem. Wie ze choruje twierdzila ze to akceptuje i obejmuje. Wie ze mam skierowanie na zamkniety wazne jeszcze kilka dni, ze postanowilem zawalczyc, zostac w pracy i normalnie zyjac sie pozbierac, wie ze to ciezki okres na jakis czas ale chyba tego nie rozumie i nie obejmuje. Teraz siedze po clonie i czekam na ten telefon co wbije gwozdz w trumne. Mam drugiego naszykowanego obok szklanki z woda i wyciagnelem klamki z okien zeby czegos nie odjebac w przyplywie impulsu i braku kontroli:(
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez macieywwa 24 kwi 2014, 16:40
psychidae, Ty na pewno lykasz promazin ?...wiesz, 100 to wcale nie tak mało :D

przez psychidae 24 kwi 2014, 16:56
barbieturan napisał(a):psychidae, Czemu hipomanie? Napisałam lekarzowi, że nie bede odstawiać wenlafeksyny, bo znów dostanę ataków lęku przy zwykłym spacerze z psem. W sumie to napisała tylko tyle, że mam brać ta depakine - bo niby bedzie dla mnie idealna. Moge łączyć wenlafeksyne z kwasem?

tak mi się wydawało - mania to raczej taki hardcore i leczy się ja w szpitalu psychiatrycznym, nie ambulatoryjnie, no i wtedy jak jest antydepresant to + kwetiapina żeby zapobiec manii
przy hipomanii nie trzeba włączać neuroleptyku jak się stosuje antydepresant
bo są jakieś warianty tej choroby
ale nie dam sobie ręki za to uciąć, bo nie mam takiej wiedzy, żeby być tego pewna

wiesz co nie wiem czy można, ale chyba tak, bo lekarka w takiej sytuacji dałaby Ci coś zamiast depakine albo wyraźnie powiedziała o tym

-- 24 kwi 2014, 15:58 --

macieywwa napisał(a):psychidae, Ty na pewno lykasz promazin ?...wiesz, 100 to wcale nie tak mało :D

tak :-]

-- 24 kwi 2014, 16:00 --

Asmo napisał(a):No jakby mi malo klopotow ze zdrowiem bylo to jeszcze moja kobieta zadzwonila do mnie ze rozwaza decyzje czy odejsc odemnie i ze zadzwoni mi jak sie zastanowi. Nic jej nie zrobilem. Wie ze choruje twierdzila ze to akceptuje i obejmuje. Wie ze mam skierowanie na zamkniety wazne jeszcze kilka dni, ze postanowilem zawalczyc, zostac w pracy i normalnie zyjac sie pozbierac, wie ze to ciezki okres na jakis czas ale chyba tego nie rozumie i nie obejmuje. Teraz siedze po clonie i czekam na ten telefon co wbije gwozdz w trumne. Mam drugiego naszykowanego obok szklanki z woda i wyciagnelem klamki z okien zeby czegos nie odjebac w przyplywie impulsu i braku kontroli:(

tego kwiatu to pół światu
jak zadzwoni to powinieneś jej powiedzieć, żeby się w cztery litery pocałowała niezależnie od tego co powie
o dziewczyne chcesz skakać z okna - jeszcze będziesz miał z 5 innych, które będą Cię kochały z Twoją chorobą lub bez niej
psychidae

przez barbieturan 24 kwi 2014, 17:09
psychidae, Wcześniej dostałam też ketilept. Wcześniej tego nie brałam, ostatnio wzięłam "na spróbowanie" 25mg. Na noc. Nie pamietam kiedy zasnęłam tak mnie zluzowało a rano czułam sir połamana :s

przez macieywwa 24 kwi 2014, 17:12
Asmo, Po pierwsze, żadna laska nie jest tyle warta zeby sie przez nią zabijać...jak nie ta, to bedzie inna :smile:
Doskonale Cie rozumiem ze taka wiadomosc zwłaszcza w takim stanie jak jestes nie poprawia humoru.
Widzisz, na poczatku waszej znajomości dziewczyna myslała ze da rade i ogarnie Twoje jazdy, niestety trafiła na kiepski okres kiedy ty masz poważne huśtawki i zwyczajnie ja to przerosło.
Daj jej czas, niech ochłonie, przemyśli sobie wszystko, to ze ma wątpliwości co do Waszej dalszej przyszłosci nie musi oznaczać ze chce odejść.

osobiście, jesli zdaza mi sie taka akcji z laska, mam podejście typu hooj z nia niech spjerdala ale ja to ja, pod tym wzgledem mam zryty beret:D
Ostatnio edytowano 24 kwi 2014, 17:19 przez macieywwa, łącznie edytowano 2 razy

Sortuj wg