CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 99 Problems 08 sty 2014, 02:42
Ja mialem psychoterapie oczywiscie w szpitalu, zaraz po wyjsciu 3 razy w tygodniu grupowa po 4 godziny, a teraz 2 sesje face to face w tygodniu. Dodam tez ze caly czas namawiano mnie na kontynuacje terapii grupowej.
Niestety wszystko zalezy od aktualnej formy u mnie podczas gorki nie bylo problemu z uczeszczaniem ale gdy tylko przyszlo obnizenie nastroju zrezygnowalem z terapii grupowej uznajac ja za bezsensowna. Jednak terapia indywidualna naprawde przypadla mi do gustu, kobieta sie przyklada, rozmawiamy o wszystkim wlasciwie na zasadzie partnerskiej. Drugim plusem jest to, ze nie musze na szczescie za to placic. No ale pozyjemy zobaczymy tez uwazam, ze nie jest to zadne remedium w tej chorobie ale nie zaszkodzi sprobowac, by samemu sie przekonac.

Co do lekow to tez tak jak kolega wyzej wspomnial do tej pory zaden nie zapobiegl depresji jednak mania zawsze jest spacyfikowana dosyc szybko gdzie bez lekow szczegolnie podbijajac swoj stan moglo to trwac znacznie dluzej :evil:
" Mam kilka chwil z zycia w ktorych pamietam smak powietrza i nie zapomne ich chocbym chcial"

przez Łapa 08 sty 2014, 15:21
No i dzisiaj byłem u mojej psychiatry.
Trochę pogmeraliśmy w lekach, żebym się wyciszył, no i żeby mną przestało lekko huśtać, tj. zwiększony kwetaplex, zmniejszony rispolept. Ogólnie z wizyty wyszedłem zadowolony, dostałem sporo informacji, skierowanie na badania i receptę. :great:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Asmo 08 sty 2014, 15:45
Czyli można wyjść zadowolonym z wizyty. Miałem taki przypadek 3 lata temu gdy trafiłem po raz pierwszy do psychiatry z objawami depresyjno-nerwicowymi. Mimo iż wizyta była na nfz trwała ponad 40minut a pani doktor starsza leciwa kobieta (co na 1 rzut oka wzbudziło we mnie zwątpienie) momentami przybierała postać terapeutki. Dostałem wtedy Zoloft i Afobam (dziś to z biegiem czasu i "wiedzy" widzę że mocne pierdolnięcie dała na dzień dobry :lol:). Gdy wyszedłem z wizyty czułem się o połowę lepiej. Bo dowiedziałem się sporo na temat tego co mi i jest nakierunkowała mnie na tor że mój stan zdrowia najprawdopodobniej wynika z sytuacji życiowej w jakiej się znalazłem i że powinienem podjąć jakąś decyzję i że sam dojdę co dla mnie najlepsze. Nie będę wdrażać w detale bo nie o to tu chodzi. Ale skierowany na ten tor zacząłem się zastanawiać. Zszedłem na dobrą drogę, podjąłem odpowiednią decyzję - wyprowadziłem się choć nie o samo miejsce obecnego zamieszkania chodziło, bo zostawiłem jeszcze pare spraw za sobą. Po tych zmianach zacząłem w zaskakującym tempie dochodzić do siebie. Wiem, że w przypadku obecnej choroby tak nie będzie, tu nie zejdę na odpowiedni tor myślenia, i nie zostawię to za sobą ale chodzi mi o to ile czasami może znaczyć zwykła wizyta i czasami jak wiele lekarz może nam zaoferować. Można wyjść zadowolonym i się lepiej poczuć, mieć przynajmniej nadzieję. Dlatego życzę sobie jak i Wam trafienia odpowiednie ręce. Doświadczony tym wszystkim gdy słyszę teksty że psychiatra to jest tylko od wypisywania recept i ustalania dawek to mi ręce opadają. Moim zdaniem jest od czegoś jeszcze. Od tego by sprawić (w ogólnym tego słowa znaczeniu) byś czuł, że się leczysz i poczuł raźniej z tym wszystkim wychodząc z gabinetu. Czasem kilka słów potrafi wiele...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez trust_me 08 sty 2014, 20:35
jest bardzo źle, ledwo się trzymam przed rodziną. moje myśli krążą wokół jednego.
jutro mam terapię, wreszcie, pierwszy raz po 3 tygodniach, tylko co ja tam mówić będę...?
żałuję, że nie poszłam do szpitala jak dostałam skierowanie, może byłoby już lepiej, a tak siedzę na tej cholernej huśtawce i się huśtam...
nie daję rady z pracą, ze szkołą... z niczym. stwarzam pozory, uśmiecham się i gram...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez kukuru 08 sty 2014, 21:30
Byłem w szpitalu, pierwsze co mam zrobic to zmienic psychiatre bo nikt normalny wenlafaksyny nie daje przy CHAD.
Na miejsce czekam

Moi drodzy pytam poważnie
Robimy chat?
ultra-ultra-rapid-cycling CHAD
Częstość zmian faz - kilka godzin
Faxolet 75mg rano 150mg południe
Lamitrin 50mg rano wieczór
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

przez INTEL 1 08 sty 2014, 22:22
A pamiętasz co Ci pisałem na początku?? Pisalem, że moim skromnym zdaniem i na podstawie moich przykrych doświadczeń ten lek powoduje u Ciebie największe jazdy...
Trzymaj się !!
...nie mam podpisu...

przez kukuru 08 sty 2014, 22:49
INTEL 1 napisał(a):A pamiętasz co Ci pisałem na początku?? Pisalem, że moim skromnym zdaniem i na podstawie moich przykrych doświadczeń ten lek powoduje u Ciebie największe jazdy...
Trzymaj się !!

Wiem :) Ja sam to zauwazylem ale niestety dostalm opiernicz od lekarki jak wspomnialem o tym :(
Aktualnie trzymam sie na granicy hipomanii a depresji, stany skacza mi codziennie, wczoraj super, dzis tragicznie
Robimy chat?
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

przez Łapa 08 sty 2014, 23:50
Zrobmy czat! Chociaz nie wiem czy wtedy watek nie umrze....
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez barsinister 09 sty 2014, 00:36
podrzucam przy okazji - http://www.currentpsychiatry.com/home/a ... 950c3.html (o antydepresantach w terapii ChAD)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Depakiniarz 09 sty 2014, 06:32
Wczoraj tez bylem u psychiary, zobaczyla moj stan i od razu wypisala mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego na oddzial dzienny. Proponowala na zamkniety, ale nie chcialem, mam matke chora na raka i teraz komisje ZUS w sprawie renty, wiec nie moge sobie pozwolic na zamkniecie.
Zajecia od poniedzialku do piatku, od godziny 8.00-12.30 wypelnione po brzegi badaniami i terapia.

przez kukuru 09 sty 2014, 08:55
Depakiniarz napisał(a):Wczoraj tez bylem u psychiary, zobaczyla moj stan i od razu wypisala mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego na oddzial dzienny. Proponowala na zamkniety, ale nie chcialem, mam matke chora na raka i teraz komisje ZUS w sprawie renty, wiec nie moge sobie pozwolic na zamkniecie.
Zajecia od poniedzialku do piatku, od godziny 8.00-12.30 wypelnione po brzegi badaniami i terapia.

Ja zanim tam pójdę, na oddział otwarty, muszę skombinować sobie moją kartotekę lekarską. Pech chciał, że akurat tam gdzie aktualnie się 'leczę' od kartki ksero kartoteki podpisanej przez lekarza biorą 50 zł
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

przez Rebelia 09 sty 2014, 09:25
50 zlotych za ksero jednej kartki podpisanej przez lekarza? Wow, nawet u mnie można zabrać dokumenty na ksero zostawiając pod zastaw dowód osobisty. Bierzesz, kserujesz, oddajesz.

przez INTEL 1 09 sty 2014, 09:56
kukuru napisał(a):
Depakiniarz napisał(a):Wczoraj tez bylem u psychiary, zobaczyla moj stan i od razu wypisala mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego na oddzial dzienny. Proponowala na zamkniety, ale nie chcialem, mam matke chora na raka i teraz komisje ZUS w sprawie renty, wiec nie moge sobie pozwolic na zamkniecie.

Ja zanim tam pójdę, na oddział otwarty, muszę skombinować sobie moją kartotekę lekarską. Pech chciał, że akurat tam gdzie aktualnie się 'leczę' od kartki ksero kartoteki podpisanej przez lekarza biorą 50 zł

Powiedz że Cię nie stać, że idziesz do szpitala i dokumentacja w postaci kartoteki jest niezbędna do Twojego prawidłowego leczenia i bez tego pomoc która będzie Ci udzielana może okazać się nieskuteczna. Jezeli dalej będą oponowac, powiedz że żądasz w takim razie uzasadnienia na piśmie wraz z pieczątką i imieniem oraz nazwiskiem osoby odmawiającej Ci wdania kartoteki lub skserowania jej. Powiedz, że zgłosisz rzecz całą do prokuratury ( utrudnianie leczenia psychiatrycznego cięzkiej choroby psychicznej, ktora może mieć bardzo poważne następstwa ). Nagrywaj wszystko na dyktafon/telefon i potem ich o tym poinformuj...... Jestem przekonany że się zesrają. Miałem kiedyś podobną sytuację i tak zrobiłem jak wyżej napisałem. "W drodze wyjątku skserujemy Panu za darmo"
...nie mam podpisu...

przez kukuru 09 sty 2014, 13:51
INTEL 1 napisał(a):
kukuru napisał(a):

Powiedz że Cię nie stać, że idziesz do szpitala i dokumentacja w postaci kartoteki jest niezbędna do Twojego prawidłowego leczenia i bez tego pomoc która będzie Ci udzielana może okazać się nieskuteczna. Jezeli dalej będą oponowac, powiedz że żądasz w takim razie uzasadnienia na piśmie wraz z pieczątką i imieniem oraz nazwiskiem osoby odmawiającej Ci wdania kartoteki lub skserowania jej. Powiedz, że zgłosisz rzecz całą do prokuratury ( utrudnianie leczenia psychiatrycznego cięzkiej choroby psychicznej, ktora może mieć bardzo poważne następstwa ). Nagrywaj wszystko na dyktafon/telefon i potem ich o tym poinformuj...... Jestem przekonany że się zesrają. Miałem kiedyś podobną sytuację i tak zrobiłem jak wyżej napisałem. "W drodze wyjątku skserujemy Panu za darmo"

Intel wojownik z Ciebie :D Podjadę tam jutro i jakoś to rozegram.
Dziś (jeśli nie przejdzie mi te kilku godzinne hipo) zrobie ten czat. Szkoda tylko ze admin tego forum nie odpisal mi w tej sprawie (zeby do autoryzacji uzyc danych z forum)
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

Sortuj wg