CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Asmo 17 gru 2013, 13:17
Psychiatra odmowil mi zaswiadczenia na wypisywanie lekow dla lekarza rodzinnego. Motywuje to tym ze moj jest nie jest stabilny. Mysli ze kiedys bedzie stabilny hehe. Chyba pomyslala ze chce sie odciac od poradni tym zaswiadczeniem choc powiedzialem ze to na wypadek gdyby znow zrobila blad w recepcie to do rodzinnego mam blizej a w obecnym stanie zdrowia jechac do niej dla mnie to jak wyprawa na Alaske. Ale skoro nie to nie.

Swoja droga od 3 dni doskwiera mi z nieznanego powodu okropny bol w dolnej czesci plecow. Czekam na wyniki badan czy to nie przypadkiem nerki. Jestem na jakis silnych dragach przeciw bolowych. Dlaczego o tym pisze? Ten bol jak i cala otoczka tego skutecznie przycmiewa i zbija z glownego planu objawy choroby psychicznej. Tak jakby byla mniej wazna. Tak jakby wogole o objawach nie mysle i sa daleko w tyle.
Zawsze twierdzilem ze najwiekszy bol fizyczny jest lepszy od bolu psychicznego ale musze powiedziec ze teraz chyba chwilowo zmieniam zdanie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Relatywista 17 gru 2013, 13:33

przez S jak... 17 gru 2013, 20:49
Asmo napisał(a):Swoja droga od 3 dni doskwiera mi z nieznanego powodu okropny bol w dolnej czesci plecow. Czekam na wyniki badan czy to nie przypadkiem nerki. Jestem na jakis silnych dragach przeciw bolowych. Dlaczego o tym pisze? Ten bol jak i cala otoczka tego skutecznie przycmiewa i zbija z glownego planu objawy choroby psychicznej. Tak jakby byla mniej wazna. Tak jakby wogole o objawach nie mysle i sa daleko w tyle.

Niewątpliwie coś w w tym jest. Potwierdzam doświadczając na własnej skórze.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 18 gru 2013, 12:07
Mój Kolega pięknie ujął różnicę pomiędzy tymi, którzy popełniają samobójstwo, a tymi, którzy nie są do tego zdolni:
"Jeden człowiek jest absolutnie pewien, że już dłużej niczego nie zniesie, a drugi jest absolutnie pewien że niestety jest w stanie znieść wszystko - i to i to jest tragedią"
...nie mam podpisu...

przez JOSE 2 19 gru 2013, 18:41
Robert obiecywałeś samobójstwo od kilku lat i nic z tego. Ja nikomu nie obiecywałem a popełniłem (cudem mnie uratowano). To był prawdziwy czad. Miałem pieniądze do końca życia (duża emerytura), mogłem zwiedzać różne kraje świata które zwiedzałem!!!! , lecz jak przyszła depresja to mnie zmiotła naprawdę. Było to kilkanaście lat temu. Pracuję nadal. Wiesz gdzie jest pod kopalnią Makoszowy pomnik 58 górników którzy zginęli w pożarze? Dzisiaj zrobiłem fotki aby wstawić na innym forum.
Pozdrawiam wszystkich chorych i życzę Wam tego samozaparcia które wydostało mnie całkowicie z tej strasznej choroby.
1 ketrel i 1 depakina. Czuję się świetnie w wieku podeszłym.
Dawniej Rambo.

przez marwil 19 gru 2013, 19:35
JOSE 2, Dobrze, ze Ci się nie udało. Zamiata mnie już nie pierwszy raz, całe szczęście, ze nigdy nie miałem takich myśli. Mam wielką wolę życia i choć czasem wydaje się, ze lepiej byłoby zdechnąć, udaje mi się nie tracić nadziei i czekam na lepszy czas. Jesteś w wieku emerytalnym? to może zgadzaloby się to ze słowami mojego lekarza "po 50-tce TO łagodnieje".
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 19 gru 2013, 22:30
Jose, nie zamierzam się zabijać aby komuś coś udowodniać. Zamierzam to zrobić, kiedy bilans plusów i minusów tego czynu będzie zdecydowanie "na plus"
I tyle.
Robić to tylko po to , aby wszystkim udowodnić że zawsze robię co mówię było by niepoważne....

PS
Czy Ketrel działa na Ciebie antydepresyjnie ?? Daje napęd do życia? Mulił na początku?
Jakiś czas temu zalecono mi go do lamotryginy ale nie przetrwałem początkowego strasznego zamulenia.... Może warto było przeczekać?
...nie mam podpisu...

przez Depakiniarz 19 gru 2013, 23:04
Ja już dwa razy próbowałem się zabić, za każdym razem odratowała mnie matka. Pamiętam, jak wziąłem trzy opakowania Signopam za jednym zamachem, potem matka wezwała karetke, plukanie zoladka i 2 tygodnie w szpitalu psychiatrycznym. Bylo to jakies 10 lat temu.

przez marwil 20 gru 2013, 11:50
Jeśli farmakoterapia zupełnie zawodzi, są jeszcze elektrowstrzasy, stosowane i skuteczne przy ChAD.
Na pewno próbowałbym tego, zamiast ostatecznego rozwiązania.
Będąc w szpitalu, widziałem u dwóch osób leczonych EW wielką poprawę.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 20 gru 2013, 12:21
Szkoda że nie dają tego na receptę.
Zapewne aby zaordynowali EW trzeba pierw całymi miesiącami gnić w szpitalu na najcięższych psychotropach.....A i czytałem, że niestety efekt EW ,choć spektakularny jest niestety krótkotrwały...
Tu na forum wielu ludzi zdycha od lat i nikomu nie zaproponowano EW.
Ciekawe czemu?
...nie mam podpisu...

przez Lord Kapucyn 20 gru 2013, 12:37
Widziałem stosunkowo niedawno artykuł, w którym było że dość znany w Polsce lekarz psychiatra(nie mogę teraz sobie przypomnieć nazwiska) dostał tam z jakiegoś grantu nowoczesny aparat do EW- ale NFZ nie refunduje tego typu zabiegów(a terapia EW nie została w Polsce prawnie zdelegalizowana), więc ten facet za darmo w ramach swojego czasu za darmo serwuje EW ludziom w potrzebie, którzy się do niego zgłaszają. Podobno spore kolejki były do tego szpitala. To się chyba odbywa na zasadzie 3 sesji w tygodniu przez ileś tam tygodni- żeby utrwalić efekt terapeutyczny.

Nie mogę tego teraz znaleźć...
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez INTEL 1 20 gru 2013, 14:12
Depakiniarz napisał(a):Ja już dwa razy próbowałem się zabić, za każdym razem odratowała mnie matka. Pamiętam, jak wziąłem trzy opakowania Signopam za jednym zamachem, potem matka wezwała karetke, plukanie zoladka i 2 tygodnie w szpitalu psychiatrycznym. Bylo to jakies 10 lat temu.

Naprawdę chciałes się zabić, czy to był może krzyk rozpaczy?
Nie żałujesz czasem że Ci się nie udało?
Tabletkami trochę ciężko ekspediować się na tamten świat....Sposób może bezbolesny, ale zawodny bardzo często.
Ja w razie czego, jak już wielokrotnie pisałem mam plan ( jestem przekonany już że dam radę ) polegający na wypożyczeniu samochodu, uchlaniu się i wjechaniu na "krajówce" pod TIRA na pelnej szybkości....
Z pewnością skuteczne, z pewnością bezbolesne.... Na trzeźwo zapewne bym jednak uległ jakimś wewnętrznym blokadom, które uniemożliwiły by mi ten ostateczny manewr kierownicą...
Alternatywą jest profesjonalne powieszenie. Również uchlanym będąc ...
Ale póki co to w miarę odległy aczkolwiek wielce prawdopodobny plan.
Przyznam, że dośc długo nie miałem takich myśli, ale depresja znów się na dobre zalogowala co stawia pod znakiem zapytania sens dalszej egzystencji
...nie mam podpisu...

przez Widmo 20 gru 2013, 21:14
Jak nalezalo sie spodziewac wpisy o sposobach na samobojstwo zniknely.
Choc nigdy nie podjalem prob samobojczych to m.in. mysli samobojcze spowodowaly, ze poszedlem do lekarza.
Mysle, ze problem nie tkwi w tym, ze chadowiec w depresji zaplanuje i zrealizuje idealny sposob pozbycia sie zycia.
Ja wtedy znalazlem prawie idealny sposob (tzn. podobno 100% skuteczny bezbolesny itp.)
Mysle o nim rowniez obecnie wtedy, kiedy mam slabsze dni.
I jak ktos napisal w jakims stopniu znalezienie sobie tego "wyjscia awaryjnego" paradoksalnie pozwala jakos zyc i funkcjonowac.
Ale to co mnie najbardziej przerazilo to nie nie sam fakt, ze moge to zrobic.
Najgorsze bylo to, ze moge zrobic to pod wplywem chwili, emocji. Paradoksalnie przypadkowo.
Wychylajac sie przez okno, stojac przy krawezniku, peronie kolejowym.
Moze wiec wielu z tych ktorzy sie targneli na wlasne zycie i ktorym sie "udalo" w cale nie cierpieli najmocniej ale
w tej chwili byli najskuteczniejsi? Sadze, ze "zaplanowanych" samobojstw jest raczej malo, stad tabletki, wieszanie itp.

przez silence_sadness 21 gru 2013, 00:05
Chcę zdechnąć. Zdechnąć i uwolnić się od tego całego gówna.
Zdycham i mam serdecznie dość wszystkiego.
To jebana męczarnia.
Ja już nie mam sił.

Zabijcie, uduście, ubijcie własną pięścią mnie.
:why:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Sortuj wg