Na temat poznawania ludzi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carlosbueno 23 wrz 2011, 13:44
Anoreksji kiedyś nie było bo ludzie cały swój czas poświęcali na zdobywanie pożywienia. W Afryce chyba nie występuje do dziś, a w Mauretanii kobiety są tuczone(piją b.tłuste mleko) bo tylko jak będą bardzo grube to mają szansę na dobrego męża- więc też przegięcie ale w drugą stronę.
Ja nie jestem ani lekarzem, prawnikiem, sportowcem z resztą większość facetów nimi nie jest. Osiągnięć w pracy nie mam żadnych a w sporcie to miałem ale bardzo dawno temu,a moje poczucie humoru i elokwencja to rzecz dyskusyjna także kiepski ze mnie facet. :D
Największy Forumowy Maruda

przez Susannah 23 wrz 2011, 14:04
a ze mnie kiepska kobieta w takim razie- nie mam ani super biustu, ani długich nóg ani ponętnego ciała, jakoś bardzo jędrnego również, twarzą raczej nie zachwycam

przez Zenonek 23 wrz 2011, 14:07
carlosbueno, Z tymi zawodami to byl taki przyklad. Byly tam tez inne wymienione, ze tak powiem zawody podwyzszonego ryzyka 8) np architekci, przedsiebiorcy (to oczywiste), politycy, dziennikarze...zamiatacze ulic ( ;) )...

Ale mowiles, ze jestes w miare przystojny. To masz juz ogromnego plusa, ktory ulatwia te sprawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kornelia_lilia 23 wrz 2011, 14:16
Zenonek napisał(a): duzym powodzeniem u kobiet zawsze ciesza sie lekarze, prawnicy, .

ooo tak, zgadzam się, zwłaszcza ci pierwsi. :105:

przez shinobi 23 wrz 2011, 15:03
Susannah napisał(a):a ze mnie kiepska kobieta w takim razie- nie mam ani super biustu, ani długich nóg ani ponętnego ciała, jakoś bardzo jędrnego również, twarzą raczej nie zachwycam

To może chociaż dobrą herbatę z miodem robisz, albo pichcisz, albo coś... ?

przez sorensen 23 wrz 2011, 17:54
Zmierzamy powoli w stronę banalnych stwierdzeń o tym że najlepiej być przystojnym, mieć dobry zawód, posiadać umiejętność nawiązywania relacji z kobietami i tak dalej:)
To tak jak by stwierdzić że mając wysokie IQ łatwiej będzie dostać się do mensy;)

Może zastanówmy się co zrobić jeśli takich zalet czy cech się nie posiada co?:)

przez depresyjny86 25 wrz 2011, 03:28
duzym powodzeniem u kobiet zawsze ciesza sie lekarze, prawnicy, .

A dlaczego cieszą się takim powodzeniem?...Bo mają kasę

-- N wrz 25, 2011 3:46 am --

Tak chyba już jest zakorzenione w naszej kulturze, że to mężczyzna podejmuje inicjatywę,

Nie zakorzenione - to po prostu efekt telenowel oglądanych przez miliony kobiet.To kobiety sobie coś takiego wymyśliły bo myślą nie wiadomo co,bo tak mówią w telewizji,że tak powinno być....Apel:"Kobiety - Wy również możecie podnieść swoje krągłości z krzeseł i przejąć inicjatywę!" ;) .
:)

przez Zenonek 25 wrz 2011, 08:40
człowiek nerwica, To nie jest efekt telenowel...tak bylo od zawsze :smile: ...Juz pisalem na ten temat, glownie chodzi o to, ze wiekszosc kobiet paniecznie boi sie odrzucenia na starcie. Dlatego, ze kazda kobieta chce sie czuc atrakcyjna fizycnie, pociagajaca a wychodzac z inicjatywa kobiety bylyby narazone na odrzucenie co bardzo negatywnie moglo by wplywac (przynajmniej chwilowo) na poczucie atrakcyjnosci danej dzierlatki...A nade wszystko byloby bardzo nieprzyjemne. W sumie to zdarzylo mi sie kilka razy rozmawiac na ten temat i ze swoimi bylymi i z kolezankami....najczesciej padaly teksty w stylu "no co ty ja jako dziewczyna mialabym podrywac ?? mam swoja dume" , "nie bede podrywala zadnego faceta, bo jeszcze sobie cos pomysli" , "to facet ma podrywac, starac sie, a kobieta ma zgrywac niedostepna zeby sobie facet nie pomyslal, ze mi sie podoba " itp itd

Wynika z tego jasno, ze kobieta moze w ogole nie mieć dystansu do siebie, swojego wygladu, moze byc wrazliwa na tym punkcie , moze miec dume itp itd a facet natomiast ma narazać sie na odrzucenia, robic z siebie kretyna i prosić potencjalna kandydatkę o to zeby łaskawie zgodziła sie z nim umówić :lol:

Co do lekarzy, prawnikow itp itd mysle, ze nie chodzi tutaj bezposrednio o kase tylko o to, ze tacy ludzie maja powszechny szacunek, sa inteligentni, sa po prosti "kimś" w spoleczenstwie, a kobiety chca sie chwalic wlasnie pozycja i osiagnieciami swoich facetow.

sorensen, Nie wiem co zrobic jak sie nie ma pozytywnych cech, bo ze mna najgorzej nie jest a mimo z powodu wrazliwosci, nerwicy nie mam latwosci w nawiazywaniu kontaktow. Dawniej bylo z tym lepiej, ale po mocnym epizodzie nerwicy jest gorzej niz lepiej ;) .

przez carlosbueno 25 wrz 2011, 10:29
Nawet w świecie zwierząt to samce starają się o partnerki; toczą pojedynki, pokazują swoje siłę, zaradność i urodę bo samica chce mieć partnera który przekaże dobre geny czy będzie w stanie zapewnić jej byt. Kiedyś kobiety wybierały silnych, mocno zbudowanych facetów bo miały nadzieję na to że taki osobnik lepiej poradzi się w polowaniu i zapewni byt jej i potomstwu. Dzisiaj tą funkcje pełni pieniądze, pozycja społeczna choć nadal dobrze też jest być dobrze zbudowanym, pewnie to przejaw jakiegoś atawizmu.
Największy Forumowy Maruda

przez sorensen 25 wrz 2011, 12:12
Zenonek napisał(a): "to facet ma podrywac, starac sie, a kobieta ma zgrywac niedostepna zeby sobie facet nie pomyslal, ze mi sie podoba " itp itd

To jest dobre:D Tylko że czasem facet daje sobie spokój z takimi co wiecznie udają niedostępne;)

Zenonek napisał(a): sorensen, Nie wiem co zrobic jak sie nie ma pozytywnych cech, bo ze mna najgorzej nie jest a mimo z powodu wrazliwosci, nerwicy nie mam latwosci w nawiazywaniu kontaktow. Dawniej bylo z tym lepiej, ale po mocnym epizodzie nerwicy jest gorzej niz lepiej ;) .

Nooo ja też nie wiem. Dlatego tkwię od lat w martwym punkcie.

-- N wrz 25, 2011 11:13 am --

carlosbueno napisał(a): Kiedyś kobiety wybierały silnych, mocno zbudowanych facetów bo miały nadzieję na to że taki osobnik lepiej poradzi się w polowaniu i zapewni byt jej i potomstwu

Właściwie cały czas wybierają takich , choć niekoniecznie na stałych partnerów;)

przez Zenonek 25 wrz 2011, 12:17
carlosbueno, To pewnie stad wynika to, ze wiekszosc mezczyzn nawet jak kiepsko wygladaja to nie maja problemow z kobietami....Maja w genach umiejetnosci łowcze. Natomiast niektorzy maja niski poziom tych umiejetnosci, a z racji, ze 98% kobiet nie podrywa to tacy faceci czesto sa samotni nawet jak sa atrakcyjni fizycznie lub/i statusowo.

W sumie to oczywiste, kobiety sa z tymi, ktorzy je poderwa, wiec wiadomo, ze jak ktos proboje wszedzie podrywac to w koncu zawsze mu sie uda chocby z co 15. :D

przez depresyjny86 25 wrz 2011, 13:37
Maja w genach umiejetnosci łowcze

Przepraszam ale mnie to trochu rozśmieszyło :mrgreen: :mrgreen: .....no ludzie...eh..<facepalm> (Mam nadzieję,że się nie obrazisz)
Wybacz ale nic nie wiadomo o tym,aby w genach były przekazywane "umiejętności łowcze" ;)
A tak w ogóle to myślicie stereotypowo właśnie.
jak ktos proboje wszedzie podrywac to w koncu zawsze mu sie uda chocby z co 15. :D

Ostatnio jakoś mi takie podrywanie kobiet podchodzi pod takie hmm żebranie o czyjeś względy.A ja nigdy nie będę żebrał o czyjeś uczucia.

"no co ty ja jako dziewczyna mialabym podrywac ?? mam swoja dume" , "nie bede podrywala zadnego faceta, bo jeszcze sobie cos pomysli" , "to facet ma podrywac, starac sie, a kobieta ma zgrywac niedostepna zeby sobie facet nie pomyslal, ze mi sie podoba "

No sorry,ale dla mnie to trochę jest takie wywyższanie się kobiet.Zachowują się jak królowe angielskie.....najlepiej,żeby siedziały na czterech literach i nie wysilały się w poznawaniu kogoś...
A tłumaczenie,że tak już jest na tym świecie do mnie nie przemawia - bo to żadne wytłumaczenie.W relacjach męsko damskich również powinna panować równowaga...chcą równouprawnienia to proszę bardzo...niech nie uważają siebie za jakieś lepsze od facetów.
:)

przez Zenonek 25 wrz 2011, 13:54
człowiek nerwica, Przeciez pisalem to pol zartem o "umiejetnosciach lowczych"... :D ...

Co do podrywania, to zebys wiedzial, ze podrywanie kobiety nawet jak sie ma cos do zaoferowania (niezly wyglad, jakis tam przyzwoity status spoleczny , poczucie humoru, fajna osobowosc, ciekawe zainteresowania, pasje itp itd) to wlasnie najczsciej przypomina "żebranie o wzgledy".... Widze to po kolegach podrywaczach, co to oni nie robia zeby zdobywac kobiety, jak sie zgrywaja, plaszcza, esemesuja itp itd...

To wlasnie tak wyglada mniej wiecej. Przykladowo chcacy poderwac kobiete, to Ty musisz np zdobyc nr koma, zadzwonic, slać smsy , prawić komplementy, uganiać sie, niejako musisz robic z siebie błazna po to zeby Twoja potencjalna wybranka ku swej wielkiej łaskawosci zgodzila sie z Toba umowic :lol: :lol: A i tak zawsze musisz sie liczyc z tym, ze na koniec Cie oleje, bo sie jej trafi jakis wytrawny w podrywie bawidamek, ktory sie nia pobawi 2 tygodnie :D ...

Zatem Czlowieku Nerwico jezeli chcesz miec kobitke to musisz stac sie bardziej gruboskorny i schowac dume do kieszeni 8) ...

Chociaz nie zawsze musi byc tak dramatycznie np czasami jest tak, ze kolezenstwo przeobrazi sie w milosc np ja tak mialem 2x razy...dlatego nie bylo etapu "proszenia sie spotkanie" :lol: :lol: tylko to samo z siebie wyszlo...

-- 25 wrz 2011, 14:19 --

Nie wiem czy kobiety uwazaja sie za lepsze od facetow, ale za to wiem, ze z 80-90 % mezczyzn jakos tam sobie radzi w podrywie, wiec skoro zdecydowana wiekszosc kobiet zawsze ma jakis adoratorow to po co maja sie wysilac ? Kobiety sa wygodne, nie beda sie narazaly na odrzucenie, bo ten problem maja z glowy, bo to faceci w zdecydowanej wiekszosci je podrywaja...Rozumiesz ocb ? To proste jak budowa cepa.

przez kornelia_lilia 25 wrz 2011, 16:03
człowiek nerwica napisał(a):
duzym powodzeniem u kobiet zawsze ciesza sie lekarze, prawnicy, .

A dlaczego cieszą się takim powodzeniem?...Bo mają kasę

.

rozczaruje Cię, wielu kobietom nie imponuje tu kasa! Przedstawiciele tych profesji posiadają coś znacznie cenniejszego niż zasobność portfela, ja osobiście bardzo sobie cenię zarówno lekarzy, jak i prawników. I tu nie chodzi ani o wygląd ani o kasę czy prestiż w społeczeństwie.

-- 25 wrz 2011, 16:20 --

człowiek nerwica napisał(a):Ostatnio jakoś mi takie podrywanie kobiet podchodzi pod takie hmm żebranie o czyjeś względy.A ja nigdy nie będę żebrał o czyjeś uczucia.

"żebranie" to chyba nie jest najtrafniejsze określenie, zanim nie zmienisz swojego sceptycznego, czasem ironicznego podejścia do tych spraw, to wg mnie jesteś skazany na porażkę, na odrzucenie czy wyśmianie. A lata lecą, bo na bank im człek starszy tym trudniej w te klocki zacząć grać. Sam rusz się sprzed kompa, bo postawa bierna i czekanie na gwiazdkę z nieba daje nikłe szanse na poznanie kogoś interesującego!

Sortuj wg