Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez vifi 18 lis 2012, 01:19
Niby nas tu tyle jest..
Dobra,ktoś prócz mnie twierdzi że niema szans na jakikolwiek zdrowy związek ?
Nie wiem czy mam szanse na jakikolwiek związek. Chyba bym wiedział czy jest zdrowy (a może nie :roll: ).
abrakadabra37, postaraj się o psychoterapię. Albo od biedy grupową. No i postaraj się wychodzić z domu, gdziekolwiek. Bo z doświadczenia wiem że cztery ściany sprzyjają różnym jazdom.

Samotność

przez sleepwalker 18 lis 2012, 10:55
vifi napisał(a):No i postaraj się wychodzić z domu, gdziekolwiek. Bo z doświadczenia wiem że cztery ściany sprzyjają różnym jazdom.
Szkoda, że to nie zawsze jest takie łatwe. Nagle okazuje się, że na około nie ma nikogo do kogo można byłoby się zwrócić. Bo właśnie to jest taka samotność naszych czasów, wszyscy gdzieś pędzą po sukces, każdy zajęty jest sobą, swoim związkami, znajomi nie mają już czasu... Dlatego to co było już pisane wcześniej, jakieś hobby, kółko, czy ta terapia grupowa, to chyba najlepsza rada na tą samotność.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez Bonus 18 lis 2012, 12:43
A czy w dzisiejszych czasach są prawdziwi przyjaciele? Tacy, którzy gotowi byliby zrobić dla nas wszystko, bezinteresownie? Ja nigdy nie znałem takich ludzi i sądzę, że nie ma ich wielu. Prawie każdy robi coś interesownie dla kogoś. Zawsze jest coś w zamian za coś.

-- 18 lis 2012, 11:48 --

No chyba że bliska rodzina robi coś dla kogoś bezinteresownie w rodzinie, ale też nie do końca. Tak się dzieje tylko w przypadku szanującej się rodziny, bo wiele rodzin żyję w nienawiści do siebie i życzą sobie źle. Jest to przykre, ale to jest rzeczywistość.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez TwojaLaura1 18 lis 2012, 12:50
chyba nie ma, tez nie znam takich ludzi a ta przebiegłość i oszustwo doprowadza mnie do szału
nobody can destroy your dreams
twojalaura@gmail.com

Samotność

przez Saraid 18 lis 2012, 12:54
TwojaLaura1 napisał(a):chyba nie ma, tez nie znam takich ludzi a ta przebiegłość i oszustwo doprowadza mnie do szału

Tak jest może z większością ale nie ma co uogulniać w stosunku do wszystkich osob ,takie negatywne podejscie do wszystkiego sprawia,że naprawdę widzicie same złe rzeczy i ponury świat.
Saraid

Samotność

przez TwojaLaura1 18 lis 2012, 13:02
wiesz, nie wiem czy tak jest. mam może 2 bliskie osoby, które nie są idealne ale wiadomo - nikt z nas nie jest. ja poporstu nie toleruje jak ktos kombinuje, wykorzystuje, klamie. cenie sobie pewne wartosci w czlowieku, wady sa i zawsze beda, trzeba na nie troszke przymknac oko.
pewnie tez strach nas ogranicza i boimy się zaufac, jezeli "przejechalismy" sie na niektorych bliskich....
twojalaura@gmail.com

Samotność

przez Bonus 18 lis 2012, 13:04
Tylko że ja nie uogólniałem tego i nie stwierdziłem, że wszyscy są tacy. Ale znając rzeczywistość to myślę, że bezinteresownych ludzi nie ma wielu. To też zależy, co ktoś zrobiłby dla nas. Wiele zależy od danej sytuacji.

Samotność

przez Saraid 18 lis 2012, 13:06
TwojaLaura1, Myśle,że każdy się w swoim zyciu zawiódł na wielu osobach jednak wiem,że mimo wszystko jest wielu wartościowych ludzi na świecie trzeba się tylko na nich otworzyć.

-- 18 lis 2012, 13:08 --

Bonus, dlaczego piszesz kto by coś zrobił dla nas a Ty zacznij może Ty coś robić nie czekaj aż świat Ci da bo dając także otrzymujemy.
Saraid

Samotność

przez Bonus 18 lis 2012, 13:09
Oczywiście, że na niektóre wady można przymknąć oko, ale zależy na jakie. Wszystko ma swoje granice. Inaczej wyglądają drobne wady, które nie są szkodliwe dla ludzi, a inaczej wyglądają, gdy te wady są poważne i zaczynają stwarzać duże problemy. No a tego to już się raczej nie toleruje.

-- 18 lis 2012, 12:13 --

No i ja właśnie nie czekam na nikogo, wiesz? Ja bardzo chciałbym robić coś dobrego dla innych, tylko jest mi ciężko z wieloma rzeczami. Ale i tak pomagałem komus tam w mojej grupie integracyjnej, gdy byłem w górach. To były drobne gesty, ale bardzo ważne. Od siebie jestem w stanie dać naprawdę dużo i nie są to tylko moje słowa.

-- 18 lis 2012, 12:20 --

Niekoniecznie trzeba pomagać komuś finasnowo, bo na to trzeba mieć pieniądze. Można pomagać gestem, dobrym słowem, inną formą pomocy. Ja np.bardzo dużo pomagam rodzicom mojej cioci przy różnych pracach na działce, są to jakieś drobne prace. Nie muszą mi za to płacić, ale coś tam i tak płacą, bo sami chcą. Ja im pomagam nie zawsze za zapłatę. Mimo tego, że samemu jest mi ciężko, że nie potrafię ze sobą dać sobie rady, to jestem w stanie coś pomóc rodzicom cioci, samej cioci i komuś tam jeszcze.

-- 18 lis 2012, 12:42 --

Pomaga się komuś tyle na ile można i na ile stać. Myślę, że pomaganie psychologiczne komuś jest dużo cenniejsze, niż pomaganie finasnowe. Wsparcie psychiczne, dobra rada, posprzątanie komuś mieszkania, kupienie czegos w sklepie są dużymi gestami. Ja w tej chwili nie byłbym w stanie pomagać finansowo, gdyż sam nie mam pieniędzy, ale mogę pomagać w inny sposób i tak staram się robić.

Samotność

przez sensuu 18 lis 2012, 15:46
trudno jest kogos znalesc szczegolnie jak sie tego bardzo potrzebuje. razem jakos latwiej powinno byc mozna sie nawzajem wspierac ehh

Samotność

przez Saraid 18 lis 2012, 16:05
sensuu, być może trudno ale nie niemozliwe przecież..
Saraid

Samotność

przez TwojaLaura1 18 lis 2012, 16:09
Svafa, jasne, dlatego napisałam, ze na niektóre wady trzeba przymkac oko, bo każdy je ma, nikt nie jest idealny. tylko wiesz, są granice :))
twojalaura@gmail.com

Samotność

przez Saraid 18 lis 2012, 16:12
TwojaLaura1 napisał(a):Svafa, jasne, dlatego napisałam, ze na niektóre wady trzeba przymkac oko, bo każdy je ma, nikt nie jest idealny. tylko wiesz, są granice :))

Tak oczywiście,że są ..
Saraid

Samotność

przez inbvo 18 lis 2012, 16:17
Svafa napisał(a):sensuu, być może trudno ale nie niemozliwe przecież..
ja tak sobie powtarzam od jakiegoś czasu...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Sortuj wg