Jak poznać ludzi?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak poznać ludzi?

przez Paleli 24 lis 2010, 21:01
Naprawdę nie mam pojęcia, jak się za to zabrać. I gdzie.
Jak sobie poradzić w sytuacji, kiedy się przewyższa dojrzałością osoby ze swojego środowiska? Kiedy inteligencja jest liczona n minus, bo takowa osoba jest dziwna? Nie twierdzę, że przewyższam rozumem koleżanki z klasy, ale często się zdarzają sytuacje temu przytakujące. Nie tylko się nie zachowuję, ale również nie wyglądam na swój wiek. Podobno wyglądam na starszą. Zdarzyło się, że zostałam pomylona z nauczycielką. Żeby to było jasne: nie, nie maluję się. Podobno cierpienie dodaje lat. Nie będę robić z siebie nie wiadomo jakiej męczennicy, ale naprawdę mam za sobą niemiłe przejścia z okresu podstawówki.
Ja po prostu nie wiem. Nic nie wiem. Co robić? Łatwiej mi się dogadać z osobą starszą o 10 lat, niż rówieśnikami. Ale takowe osoby znam tylko przez internet, w rzeczywistości nie mogę się poszczycić zbyt szerokim gronem znajomych.
Jak poznać ludzi?
To naprawdę trudna sztuka.
Nie wiem gdzie, kiedy, jak.
Czuję się wyobcowana, samotna, mam dość. Chwilami poważnie rozmyślam o samobójstwie, ponieważ wyjątkowo sobie nie radzę. Daję sobie włazić na głowę innym osóbkom, płytkim, nietolerancyjnym, o ograniczonych horyzontach, fałszywym. Ja naprawdę nie chcę umierać. Ale po prostu czuję, że długo jeszcze nie wytrzymam tego bólu w duszy.

Re: Jak poznać ludzi?

przez uspiony 24 lis 2010, 21:48
Zacznij od bycia asertywną :).
Coś straciłem. Nie jestem do końca pewien co... ale wiem, że nie zawsze czułem się taki... uśpiony. Ale wiecie co? Nigdy nie jest za późno, żeby to odzyskać.

przez Paleli 24 lis 2010, 22:23
A no właśnie, że nie do końca jestem zdrowa, bo mam od dłuższego czasu wszystkie objawy ciężkiej depresji. Z tym że żadem lekarz jej u mnie nie stwierdził. Bywałam wyluzowana, wesoła, duszą towarzystwa. Ale czasem też pragnę z kimś poprowadzić poważną konwersację, aby mnie ktoś pocieszył, gdy mnie ogarnia "samotność w tłumie". Chwilami jestem tak zdołowana, że nie da się ze mną normalnie spędzić czas. Ludzie od razu znikają. Jestem w klasie, gdzie jest 80% dziewczyn, z pozoru każda fałszywa, nietolerancyjna, obgadująca jedna drugą za plecami tak że.... Akurat mnie wzięły na języki, przyczepiły się do mnie. Obok obgadują mnie, mówią bardzo nieprzyjemne rzeczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 25 lis 2010, 03:42
Paleli,piszesz tak jak bym ja mógł napisać posta kilka lat temu, w czasach szkoły...Zawsze byłem "inny"..
Łatwiej mi się dogadać z osobą starszą o 10 lat, niż rówieśnikami.

Mi też o wiele łatwiej rozmawia się z osobami starszymi,bo z rówieśnikami kompletnie nie.
Podobno wyglądam na starszą

Też zawsze wyglądałem na starszego.
Mi już nawet nie brakuje ludzi...nauczyłem się być sam,nienawidzę ludzi!<tych z reala,bo tutaj na forum jest wielu fajnych ludzików:) >
:)

przez soulfly89 25 lis 2010, 05:30
Paleli napisał(a):A no właśnie, że nie do końca jestem zdrowa, bo mam od dłuższego czasu wszystkie objawy ciężkiej depresji.

Nie masz wszystkich objawów. Myjesz się? Możesz czytać? Możesz spać w miarę normalnie? Wstajesz z łóżka? No to raczej nie masz ciężkiej depresji! :)

Przypuszczam, że jesteś w gimnazjum albo w liceum - w tym wieku akceptacja grupy jest bardzo ważna i wiele Twoich rówieśników gra kogoś kim nie jest, żeby zostać zaakceptowanym i uznanym za fajnego... Ale naprawdę oni nie są aż tacy beznadziejni... A jeśli są to lepiej poszukać znajomych poza szkołą.

Może zapisz się na jakieś zajęcia do domu kultury albo znajdź sobie wolontariat?

przez nerwicaman 25 lis 2010, 11:22
hej paleli pomysl co Cie interesuje i idz w tym kierunku(kurs jezykowy, kolko matematyczne, sztuki walki :o ), a poza tym moze to nie Twoi rowiesnicy maja problem, tylko Ty jestes zbyt dojrzala, czasem trzeba sie wbic troche w towarzystwo, chyba ze Ci nie odpowiada. tak czy inaczej nie przejmmuj sio ludzie 10 lat starsi za kilka lat beda prawie jak rowiesnicy :D
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez Paleli 25 lis 2010, 18:20
Nie, nie mogę sypiać. Teoretycznie myję się, wykonuję tę czynność mechanicznie. Czytać niby mogę W chwili, gdy przestanę patrzeć się na określone słowo, zapominam o nim. Mogę nie zaczaić nawiązania do strony poprzedniej. Przed tym, jak wstanę, czuję paniczny lęk, obezwładniający, muszę się chwilę uspokoić, nigdy do końca nie przechodzi. Chyba nie jest aż tak źle.

Nie wiem, jakie zajęcia, ja mieszkam na wsi, tu praktycznie nie ma nic. Do miasta niby mogłabym dojeżdżać, autobus jest, ale w dalszym ciągu nawet nie orientuję się, gdzie jest dom kultury.

Ale ja nie potrafię żyć tylko światem nierealnym. W jaki sposób nienawidzisz ludzi?

przez shadow_no 25 lis 2010, 19:45
O poznawaniu nowych ludzi jest już ciekawy temat: poznawanie-nowych-ludzi-atwe-trudne-t24165.html (4 strony)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Paleli 01 gru 2010, 22:21
Link mi średnie pomógł, ale dziękuję za dobre chęci :)

przez depresyjny86 02 gru 2010, 02:31
Nie warto poznawać ludzi na realu,ludzie poznawani na realu to zwykli popieprzeni debile,gnoje,nigdy nie wiesz czego możesz się po nich spodziewać....ale zawsze lepiej spodziewać się najgorszego.
Ja po dzisiejszym naprawde mam juz dosyć debili z którymi rozpocząłem znajomość na realu...Chce żyć sam,i umrzeć sam.
:)

przez Paleli 02 gru 2010, 17:03
Muszą się znaleźć jacyś normalni! Ja wolałabym już umrzeć, aniżeli się katować życiem bez nadziei. A moja nadzieja umiera. Stopniowo gnije. Nienawidzę tych ludzi, co udają przyjaciół, a w rzeczywistości gadają do kogo popadnie wiele nieszczególnie miłych słów.

przez khaleesi 02 gru 2010, 17:29
Heh w przypadku osób cierpiących na nerwice ,depresje itd jesteśmy odbierani jako nieobliczalni,agresywni itd. Jeśli obracamy się w nietolerancyjnym środowisku nie mamy co liczyć na akceptacje. Jedynie ukrywać swoje dolegliwości i udawać ,że wszystko ok. Najlepiej w nowym gronie osób na uczelni czy w wolontariacie wbić się w grupę i rozmawiać o wielu sprawach i wejść na temat psychologii i wtedy wiesz czy ten człowiek zrozumie Twój problem czy nie .

Jak poznać ludzi :
Na jakiś kursach np tańca :)
na kółkach tematycznych.
Jeśli znasz jakieś fajne osoby w swoim gronie wejśc z nim w bliższą relację jeśli nie szukać dalej .
He he może w bibliotece . Czasem sporo ciekawych osób chodzi :P
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Maleńka 02 gru 2010, 20:40
Ja ostatnio poznaję tylko chorych ludzi poprzez forum :mrgreen:
Póki co uważam że tylko chory zrozumie chorego w chorobie ;) w sensie że kiedy jest gorzej nikt normalny nie wytrzyma jak np ktoś nagle się rozpłacze czy ucieknie ze spotkania..
Bo kiedy tylko staje się
Zbyt ludzka niż byś tego chciał
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez Paleli 02 gru 2010, 21:15
No właśnie zaczęłam w nowej szkole. Czwarty miesiąc idzie, a już zdążyłam zdobyć etykietkę "dziwnej". Poznałam kilka osób po za klasą, każda na mniej więcej tym samym poziomie :/

Sortuj wg