Masturbacja a pogłębienie depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Masturbacja a pogłębienie depresji

przez Bodzio72 20 lip 2009, 10:33
pulver napisał(a):No właśnie zauważyłem, że ta czynność powtarzana wielokrotnie bardzo negatywnie wpływa na moje samopoczucie oraz pewność siebie. Koncentracja jest przez to jeszcze bardziej zaburzona a energia życiowa ucieka razem z ejakulatem. Pytanie kieruję przede wszystkim do facetów bo jak wiadomo to oni większości katują się tą dosyć wstydliwą czynnością. Może znajdzie się ktoś komu udało się wyrwać z nałogu i dzięki temu czuje się lepiej? Nie piszcie mi że już istnieje taka strona i tam mogę się pytać. Branie pod uwagę masturbacji jako jedynej przyczyny nerwicy i depresji to oczywista bzdura ale z pewnością ma ona wpływ na samopoczucie i zaburzenie poczucia wartości człowieka tym bardziej że ma poważne problemy w kontaktach damsko męskich.

Stary dużo sportu i brak internetu w domu, spal wszystkie filmy i magazyny. Tylko napal dużo ognisko, zatańcz przy tym.

Potwierdzam masturbacja pogłebia depresję i nerwicę. Nie ma znaczenia czy robisz to raz na miesiąc czy raz dziennie jest to nie do zaakceptowania dla samego Ciebie.

Przeanalizuj sytuację od kiedy to robisz co było katalizatorem? Wtedy sam sobie z tym poradzisz.

Trzymam za Ciebie kciuki.

Pozdrawiam

przez kuzyn 26 lip 2009, 20:08
wydzielana po samogwałcie oksytocyna powoduje poczucie winy
im większy stres, napięcie w życiu tym po tej czynnośći większa depresj,pustka

ci przeładowani testosteronem czy to naturalnym czy syntetykiem(sterydy) nie mają na ogół poczucia winy tak mocnego jak ci sfrustrowani, napięci

SSRI spowodują,że zmniejszy się ilość masturbacji,również leki obniżające poziom testa jak androcur

często z onanizmem idzie w parze nerwica albo ZOK

a jeśli nie masz nerwicy albo ZOK to po prostu albo masz za duzo dopaminy,że musisz to robić(jakw kazdym nałogu tak i tutaj ddopamina to neuroprzekażnik uzależnienia) albo w ten sposób produkujesz dopamine dla mózgu

zobacz neuroleptyki,ochota przejdzie ci po paru dmniach,ale również życie straci blask jakiś tam

każdy strzał to podobno 5 mg cynku,oprócz tego spora ilość argininy(której nie powinni uzupełniać chorzy na schizofrenie bo działa jakuś niekorzystnie)

ajak ktoś pisze żepomoże brak aktywności seksualnej to moje zdanie jest przeciwne to cie zniszy,narastające uczucie nap[ięcia,nie wygrasz z tym cała sztuka aby to zainwestować w kobiete najlepiej nimfomanke, bo to żebędziesz miał kobiete nie sprawi że zaprzestaniesz
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Sorrow 27 lip 2009, 04:58
kuzyn napisał(a):wydzielana po samogwałcie oksytocyna powoduje poczucie winy

Eeee, że co XD ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kemuri 27 lip 2009, 10:31
kuzyn napisał(a):wydzielana po samogwałcie oksytocyna powoduje poczucie winy

macham na to ręką, rytmicznie ;)
kemuri

przez taka_podobna 28 lip 2009, 18:27
Amy Lee napisał(a):
Korba napisał(a):mi ksiądz powiedział, że masturbacja to grzech śmiertelny.

To znaczy, że kłamał albo był niedouczony :roll: Masturbacja to grzech lekki.

W odróżnieniu do ciebie, nie zamierzam nikogo obrażać, ale przeczytaj coś więcej na ten temat, na przykład w Katechiźmie, bo w tym momencie rozmijasz się z prawdą.

przez kuzyn 29 lip 2009, 20:06
generealnie dopamina=przyjemność, a przyjemność często związana z nałogiem
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Eustachy83 29 lip 2009, 21:13
Z tego co ja wiem to ucieczka na siłę przed masturbacją może być przyczyną nerwicy, jeżeli ktoś ma informacje że jest to czymś złym i na siłę próbuje uciec od masturbacji, nie twierdzę że masturbacja to coś dobrego ale najlepiej chyba po prostu ją tolerować. Jedni masturbują się kilka razy dziennie inni kilka razy w tygodni a niektórzy wcale. Jest na ten temat dużo napisane w książce "Integracja psychiczna" - napisana przez psychiatrów chrześcijańskich.

[Dodane po edycji:]

Ja się masturbuje od 8 klasy podstawówki. Przez jakieś 10 lat miałem duże wyrzuty sumienia z tego powodu i przez cały ten czas dzień w dzień próbowałem z tym walczyć ponieważ bałem się że to coś złego, często płakałem kiedy nie udawało mi się tego nie robić i wymyślałem różne rzeczy żeby się od tego uwolnić. To wszystko było na darmo. Po prawie 10 latach udało mi się z dużym trudem prawie nie masturbować się ale na szczęście tak się złożyło że byłem na rekolekcjach z psychoterapeutą i on nam powiedział że człowiek może latami walczyć z masturbacją i tracić czas, który lepiej poświęcić na coś innego. Kiedy człowiek na siłę skończył by z masturbacją to będzie miał nerwicę. Kiedyś kościół negatywnie wypowiadał się na temat masturbacji (co być może nawet prowadziło do samobójstw osób które nie dały rady się nie masturbować i do nerwic tych, którym udawało się na siłę nie masturbować się) ale teraz to się zmienia, chociaż może zdarzają się krytyczne opinie niedoinformowanych księży dlatego jeśli komuś zależy na religijnej ocenie na temat masturbacji lepiej zasięgnąć porady chrześcijańskiego terapeuty.

przez olo20 26 sie 2009, 08:47
Wg nauczania Kościoła po II Soborze Watykańskim masturbacja jest "nieprzyzwoitym zachowaniem", a nie grzechem (znalezione w necie :P), podobnie w Biblii nie ma fragmentów potępiających masturbację jako taką, a jedynie stosunek przerywany uprawiany przez Onana (stąd nazwa - onanizm, choć pozostaje tutaj pytanie czy ów bohater biblijny został ukarany przez Boga śmiercią za sam stosunek przerywany, czy raczej za sprzeniewierzenie się jego woli, poprzez unikanie dania potomstwa wdowie po bracie).

Poza tym istnieje stara medyczna teoria, że masturbacja to źródło upadku sił witalnych i obłędu, dawniej propagowana przez wielu psychiatrów - dziś uważana za relikt epoki wiktoriańskiej. Ale nadal niewykluczona :P.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez depresyjny098 26 sie 2009, 11:26
Ja cisnę najdłużej bez masturbacji jak się tylko da. Czyli tak gdzieś ponad tydzień. Najwięcej udało mi się wytrzymać ok 2.To napięcie jest niedowytrzymania.I zauważyłem rzeczywiście spadek pewności siebię i takie dziwne uczucie następnego dnia, a później już wraca do normy... I tak do następnego nagromadzenia napięcia kiedy muszę się tą czynnością wspomóc. Ja bym powidział , że to jest czynność dla mnie wręcz konieczna... I tak się zmagam ze stanami nerwicowo depresyjnymi. Poco mi kolejny bagaż..
depresyjny098

przez scrat 26 sie 2009, 11:48
A co cię skłania do powstrzymywania się?
Przyjaciel forum

przez AnkaSzklanka 26 sie 2009, 16:51
inny napisał(a):To jest coś dla mnie ponieważ masturbacja, którą praktykuję już od czasów przedszkolnych to dla mnie kwintesencja seksu :P
Nie wiem czemu zaczalem tak szybko. Problem moj jest taki, że nie lubię kontaktów seksualnych z innymi, jestem albo autoseksualny, albo mam fobie przed seksem? Znaczy na pewno mam, jestem wstydliwy w tej sferze. No i przez to nie mam nikogo, a może gdybym chociaż w seksie nie był odmiencem to moje życie potoczyło by się inaczej? Czy masturbacja od wczesnych lat dziecinnych zabiła moją osobowość???????????

Tomek? to ty? :shock:
_____

ja musze to robic, jestem sama pierwszy raz od wielu lat, a jestem osobą dość żywiołową :lol: inaczej bym chyba zwariowała, albo rzuciła się w końcu na pierwszego napotkanego faceta; ale przyznam, że źle się z tym czuje, mam jakieś bezsensowne poczucie winy..

przez depresyjny098 27 sie 2009, 11:18
scrat napisał(a):A co cię skłania do powstrzymywania się?

Już ci mówię. Poprostu mam takie wrażenie jak by mnie to osłabiało. Takię spowolnienie, spotęgowanie niepewności siębię. Odczuwam to najbardziej następnego dnia. Ale wiadomo nierobienie tego jest nie do wytrzymania. Ja coś słyszałem że dzieję się coś bodajże z dopaminą. Nie do końca pozytywnego

[Dodane po edycji:]

Oczywiście już pojutrze się wyrównuję.Napisałem o tej sprawię na innym forum, alę nie otrzymałem zrozumienia
depresyjny098

przez Lili-ana 27 sie 2009, 14:25
Amon_Rah napisał(a):Powstrzymywanie się od seksu prowadzi do chorób psychicznych. To tak, jakby powstrzymywać się od jedzenia albo oddychania. I nieważne czy to jest seks z kimś, czy z samym sobą.
I naprawdę, dość już tych pierdół o grzechu i potępieniu, bo to już zaczyna się robić po prostu śmieszne.

DOKŁADNIE :!:
Jeśli się to robi dla rozładowania napięcia to jest to dobre nawet dla naszej równowagi psychicznej. O ile się tego nie nadużywa i nie jest się uzależnionym od tego, to jest to jak najbardziej pozytywne.
Lili-ana

przez scrat 27 sie 2009, 14:39
Też przeraża mnie dorabianie ideologii religijnej do wszystkiego... Ale do tego chyba trzeba samemu dojść.
Przyjaciel forum

Sortuj wg