Jak uratować swoje życie i wyjść z izolacji?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Neurotica_Lostica 30 lip 2016, 22:47
Tak jak przedmówcy napisali - do roboty! Nawet jeżeli trudno Ci się zdecydować - RÓB COKOLWIEK co może choć trochę zmienić sytuację, zamiast siedzieć i płakać o rozwiązanie!
Czołgając się, osiągniesz więcej niż leżąc. ;)
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

przez shira123 31 lip 2016, 08:50
Chłopaku, idz na terapie! mowie Ci to z pełnym przekonaniem.

ja chodze na terapie grupowa na NFZ/ jest darmowa w kazdym wiekszym miescie, mozesz dojezdzac/

jest naprawde skuteczna. ja mam inne problemy ale mamy w grupie chlopaka takiego jak Ty
sie opisujesz, i on b.sie juz zmienil na lepsze:)

zycze Ci powodzenia nie poddawaj sie!
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez shira123 31 lip 2016, 08:54
Chłopaku, idz na terapie! mowie Ci to z pełnym przekonaniem.

ja chodze na terapie grupowa na NFZ/ jest darmowa w kazdym wiekszym miescie, mozesz dojezdzac/

jest naprawde skuteczna. ja mam inne problemy ale mamy w grupie chlopaka takiego jak Ty
sie opisujesz, i on b.sie juz zmienil na lepsze:)

zycze Ci powodzenia nie poddawaj sie!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 31 lip 2016, 08:55
Dobra terapia to jest ogromny,krok naprzód.Wielki Marsz,zaczynano od małego kroczku.Warto też kogoś poznać,nawet przez interenet.

przez oka22 31 lip 2016, 11:29
małymi kroczkami właśnie ,pomału do przodu ,nie można za dużo od siebie wymagać bo wtedy się zniechęca
1 krok do tyłu a 2 do przodu =1 do przodu

przez Abbdonon 31 lip 2016, 19:40
Neurotica_Lostica " RÓB COKOLWIEK co może choć trochę zmienić sytuację"- polecam działania ale konkretne trochę jak powiedział yoda "Rób albo nie rób prób nie ma".

Shira nie ma genialnej terapi jak tabletki która zrobi, zmieni... Po prostu trzeba własnej pracy i determinacji. Dam Ci przykład ; od 17 roku życia do 23 słuchałem "Worony"-Coma, 18-26 "Sierpień " Coma w końcówce wakacji .Spiewałem niemal z płaczem refren " Doskonale znika czas.." dziś spróbowałem tego słuchać. Niedało się przesłuchać ani minuty bo zmienił się mój system myślenia. Niewierze, że sytułacja się zmieni jeżeli nie napisze co robię i robię uczciwie. Jak nie wychodzi pytam się co siędzieje ( ile razy niezrobiłem tego).
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

przez Lucid Dream 31 lip 2016, 20:52
Na terapie NFZ nie mam co liczyć. Jak będę pracował to może zdecyduje się na prywatną, ale obecnie jeszcze nie jestem gotowy aby iść do pracy.

Lekarz mi proponował ten oddział dzienny:
http://wzlpdsyy.cluster003.ovh.net/wzlp ... iatrycznej
Jak myślicie warto z tego skorzystać? W jakiś sposób by mi to pomogło?

Co do działania to postanowiłem od jutra wrócić do zajęcia, które porzuciłem przez brak wiary w siebie.
Konkretniej to chodzi o produkcje muzyki. Jeśli coś z tego wyjdzie to pewnie poprawi mi się samoocena i może zarobie muzyką na terapie :)

przez Neurotica_Lostica 31 lip 2016, 21:25
A jak nie wyjdzie, to dostaniesz jeszcze wiekszej deprechy?
-> lostica.blogspot.com

przez Piotrek1996 01 sie 2016, 22:33
Przykro mi się zrobiło Ciebie czytając daną historię, bo przypomniały mi się złe chwile, a też miałem podobnie do Ciebie ze szkołą, izolacją od ludzi, ponieważ nie wiem czy można było ten stan nazwać fobią. Ale to było i minęło. Dużo zmian zrobiłem na lepsze, chociaż optymistą to nie będę nigdy.

Tak czy siak co tu dużo mówić. Osoba o nicku bedzielepiej ma rację. Ten świat nie jest sprawiedliwy niestety, jest dużo ludzi fałszywych co niby udają wielkich przyjaciół, a jak się odwrócimy to będą robić na nas plotki robić. Na szczęście są osoby miłe, szczere, takie co wiedzą do czego służy mózg... Nie jest ich mało. Ale wracając to jeśli będziesz siedział, użalał się, myślał nad tym co było to faktycznie będzie bardzo kiepsko. Mieszkasz w małej miejscowości? Nikt nie każe szukać tam pracy, możesz poszukać w okolicach, które może są większe, mają więcej opcji. Oczywiście gdy będziesz się czuł na siłach, gdyż depresja, fobia to nie żarty.

Dlaczego sądzisz, że jesteś beznadziejny plus do niczego się nie nadajesz? Dosłownie KAŻDY zna się o wiele lepiej przynajmniej na jednej rzeczy od innych. Musisz znaleźć swoje zajęcie, które polubisz, a kto wie może nawet pokochasz. Jest to proces, ale warto. Piszesz o muzyce, więc spróbuj. Piękna sprawa. Sam zamierzam kiedyś spróbować sił, ponieważ jestem uzależniony od niej. W ogóle to masz ulubionych muzyków/zespoły/cokolwiek związane z muzyką właśnie? Lubisz Ólafura, Nilsa Frahma, instrumentalne klimaty z tego co widziałem, zatem przybij wirtualną piątkę, bo też ich bardzo szanuję ;)

Rodziców świetnych nie masz skoro Cię bili z byle powodu, jednak kiedyś na pewno od nich uciekniesz i się usamodzielnisz. Musisz małymi krokami w siebie uwierzyć. Jak nie Ty to kto za Ciebie to zrobi...?

W ogóle skoro zarejestrowany tutaj jesteś to już zrobiłeś postęp. Przecież forum jest spore, a internet pomaga w jakimś stopniu w zawieraniu znajomości. Trochę świetnych przyjaciół i co najważniejsze prawdziwych poznałem w ten sposób z niektórymi już się widziałem w rzeczywistości, świetna sprawa :]
Życzę powodzenia. Nie wiem czy skorzystasz, ale jakby coś to możesz się wyżalić na pw. Z chęcią porozmawiam.

przez Lucid Dream 27 sie 2016, 10:05
Namówiłem rodziców na terapie prywatną raz w tygodniu, mam nadzieję, że to mi w jakiś sposób pomoże :)
Mama mi powiedziała, że jak byłem mały to wysłali mnie do psychologa i jakieś testy robili, bo już wtedy coś było ze mną nie tak.
Podobno nie wykonywałem poleceń nauczycieli, miałem wiele natręctw, ale wynik w teście na inteligencje miałem wysoki.
Możliwe, że mam zespół aspergera, ale tego się dowiem na terapii. Na psychoterapie będę szedł do tej samej osoby, co byłem w dzieciństwie i jest szansa, że dowiem się czegoś więcej o moich problemach z dzieciństwa.

Jak kogoś interesuje to mogę pisać tu o moich postępach jeśli jakieś będą :)

przez Piotrek1996 27 sie 2016, 15:39
Mnie interesuje. W postępy trzeba wierzyć skoro miałeś z daną osobą już kontakt, leczyła Ciebie w dzieciństwie.

przez Lucid Dream 18 wrz 2016, 11:45
Jednak postępów żadnych nie będzie i wątpię aby psychoterapia mi pomogła.
Już jestem zdecydowany na samobójstwo, bo nie będę nigdy szczęśliwy, a bez sensu żyć w ciągłym cierpieniu.
:papa:

przez Neurotica_Lostica 18 wrz 2016, 13:29
Dlaczego postępów żadnych nie będzie? Co się stało?
-> lostica.blogspot.com

przez Lucid Dream 18 wrz 2016, 13:59
Neurotica_Lostica napisał(a):Dlaczego postępów żadnych nie będzie? Co się stało?

Postępów nie będzie, bo nie będę już istniał :roll:
Co raz bardziej zaczynam się wszystkim przejmować, wczoraj przeryczałem cały dzień z powodu samotności i już mam tego dość.
Do tego żaden psycholog nie chce mi pomóc i podobno potrzebuje kilka lat terapii.
Poszedłem do jednego psychologa, ten wysłał mnie do drugiego, a drugi wysłał mnie do trzeciego :P

Sortuj wg