Dlaczego ludzie żyją??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Dlaczego ludzie żyją??

przez kreatka 05 wrz 2011, 20:37
Kto uważa, że warto żyć i dlaczego?

Błagam tylko bez dywagacji na temat Boga.

Chodzi mi też o kwestię tego, że wszyscy dokoła mówią, że wszyscy mają ciężko, że życie już takie jest - trudne, że każdy cierpi, a my nerwicowcy itp tylko narzekamy, pobłażamy sobie.Że niby to, że oni też mają ciężko ma być argumentem za tym, żeby za wszelką cenę trzymać się życia (mam tu na myśli tendencje samobójcze) - i tego własnie nie rozumiem - jaka jest motywacja ludzi do życia, kiedy jest ono tylko cierpieniem?

Dlaczego ludzie żyją??

przez Pasman 05 wrz 2011, 21:39
Ildefons Gałczyński rozważał podobny problem: dlaczego ogórek nie śpiewa? Nawet udało mu się go rozwiązać.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Dlaczego ludzie żyją??

przez Noopii 05 wrz 2011, 22:12
Napisze Ci dlaczego ja żyje:bo każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem,walką,radością obcowania z każdą chwilą..wyciąganiem z chwili wszystkich jej uroków,zachłystywaniem się nimi.Żyje bo kocham czuje w sobie miłość która daje mi napęd do istnienia.ŻYJE BO WIEM ŹE DRUGI RAZ JUŻ NIE BĘDE..WIĘC CIESZE SIĘ CHWILĄ PÓKI TRWA.
Noopii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego ludzie żyją??

przez kreatka 05 wrz 2011, 22:48
Noopii,
jesteś w manii czy co?

Byłeś kiedyś w emocjonalnym dole?

Dlaczego ludzie żyją??

przez 22king22 05 wrz 2011, 23:59
tak życie jest tylko jedno, ale ja nie potrafię w pełni z niego korzystać.. czuje się jak w wiezieniu, sama narzucam sobie granice.. zanim zrobię cokolwiek przemyślam sto razy za i przeciw i kończy się przeważnie na marzeniach.. nie wyjadę za granice do pracy bo zaraz mam w głowie, ze mnie porwą, zgwałcą itd.. nie robię nigdy pierwszego kroku bo ktoś pewnie pomyśli co za idiotka.. ciągle się czegoś boje, a przez to nie wychylam nosa poza mój dom i mam z każdym dniem coraz większe wrażenie, ze tracę czas, że moje życie jest totalnie bezużyteczne.. ta bezczynność mnie dobija, a życie przelatuje mi przez palce

Dlaczego ludzie żyją??

przez *Monika* 06 wrz 2011, 00:02
22king22, Rozważałaś kwestię psychoterapii?
Obrazek
Główny Moderator

Dlaczego ludzie żyją??

przez halenore 06 wrz 2011, 00:05
kreatka napisał(a):Chodzi mi też o kwestię tego, że wszyscy dokoła mówią, że wszyscy mają ciężko, że życie już takie jest - trudne, że każdy cierpi, a my nerwicowcy itp tylko narzekamy, pobłażamy sobie.

Tylko głupcy bez empatii mogą stwierdzić, że my nerwicowcy sobie pobłażamy. Mogę zamienić się z delikwentem i zobaczymy ile pociągnie w moim ciele, z moim chorym mózgiem.

kreatka napisał(a): jaka jest motywacja ludzi do życia, kiedy jest ono tylko cierpieniem?

Czekają na lepsze czasy...
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Dlaczego ludzie żyją??

przez 22king22 06 wrz 2011, 00:17
Monika1974 Nie.. jestem takim typem człowieka, że gdybyś spotkała mnie na ulicy nigdy nie domyśliłabyś się, że cokolwiek mi dolega, wszytko tkwi we mnie w środku, cierpię w samotności i nie potrafię się przemoc i poprosić gdziekolwiek o pomoc.. tylko moja rodzina pewnie domyśla się, że coś jest nie tak bo gdy wchodzą do mojego pokoju sprawdzić co u mnie to kończy się agresją, krzykiem i wtedy wolą po prostu dać mi spokój. Tylko obawiam się, że jest coraz gorzej bo wcześniej nie miałam objawów typu bóle brzucha, głowy, kołatanie serca, zaburzenia snu, a teraz powtarzają się każdego dnia.. chyba do bulimii dołączyła nerwica

Dlaczego ludzie żyją??

przez Infamis 06 wrz 2011, 00:17
halenore napisał(a):
kreatka napisał(a): jaka jest motywacja ludzi do życia, kiedy jest ono tylko cierpieniem?

Czekają na lepsze czasy...

Barany. :evil:
Infamis

Dlaczego ludzie żyją??

przez *Monika* 06 wrz 2011, 00:21
22king22 napisał(a):Monika1974 Nie.. jestem takim typem człowieka, że gdybyś spotkała mnie na ulicy nigdy nie domyśliłabyś się, że cokolwiek mi dolega, wszytko tkwi we mnie w środku, cierpię w samotności i nie potrafię się przemoc i poprosić gdziekolwiek o pomoc.. tylko moja rodzina pewnie domyśla się, że coś jest nie tak bo gdy wchodzą do mojego pokoju sprawdzić co u mnie to kończy się agresją, krzykiem i wtedy wolą po prostu dać mi spokój. Tylko obawiam się, że jest coraz gorzej bo wcześniej nie miałam objawów typu bóle brzucha, głowy, kołatanie serca, zaburzenia snu, a teraz powtarzają się każdego dnia.. chyba do bulimii dołączyła nerwica

Bo nerwicowców charakteryzuje to, że prowadzą walkę wewnątrz, wielokrotnie nie widać z czym borykamy się w środku.
Dość niepokojące są Twoje objawy. Przemyśl możliwość psychoterapii.

psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-1442.html
Obrazek
Główny Moderator

Dlaczego ludzie żyją??

przez depresyjny86 06 wrz 2011, 00:23
ŻYJE BO WIEM ŹE DRUGI RAZ JUŻ NIE BĘDE..WIĘC CIESZE SIĘ CHWILĄ PÓKI TRWA.

To co Ty robisz na tym forum bracie? :mrgreen: ;)
:)

Dlaczego ludzie żyją??

przez halenore 06 wrz 2011, 00:26
Chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil. Najlepszą z twoich chwil jeeee. Sing it :!:
Natręt Gramatyczny

Dlaczego ludzie żyją??

przez adamo_ 06 wrz 2011, 01:18
kreatka napisał(a):Kto uważa, że warto żyć i dlaczego?

Nie wiem, czy warto, ale nie mamy zbytnio wyboru. Każdy musi sobie znaleźć jakiś cel.

Najbardziej sensowny wydaje się cel polegający na zwiększaniu swoich zasobów, przynajmniej dla facetów.

Kasa, samochody, dziewczyny :mrgreen:
adamo_

Dlaczego ludzie żyją??

przez halenore 06 wrz 2011, 01:38
Tylko rzeczy, rzeczy i rzeczy. Gadżeciarstwo...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg