czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sama

przez 1507 30 lis 2009, 21:06
kasienka007, zawroty i mdłości? a jak twój błędnik, badano go?
1507

przez maxxx 02 gru 2009, 02:03
Czytając wszystkie wątki postanowiłem opisać swój przypadek czy na pewno jest to nerwica??
Wszystko zaczeło się wakacij sierpień 2009 byłem wesołym miasteczku na katapulcie (taka kula którą zamykają cię w srodku i leci na wyskosci 40m i się odbijasz jak piłeczka pipongowa przeciązenie 6g)Nie zapomniane adrenalina wysoka gdy wysiadłem trząsły az mi się nogi po jakies 15 minutach czułem silny ból głowy z tyłu i wyczuwalny tam puls po około 24h stało się następując poczułem jak mi sie cos w głowie rozlewa (rozlało) dziwne uczucie, strasznie się przestraszyłem po tym cały incydencje do dnia dzisejszego 2grudnia 2009 mam problem z oczami tzn widzę (cały czas!)jakies mroczki nie wiem jak to nazwać jak by ktoś mi latarką poświecił po oczach ,wydaje mi się ze moje oczy nie nadanżąja czasami jak coś szybko się dzieje to widzę wszystko ,,w zwolnioym tępię''
przez te oczy zdarza mi się ze mam lęki bo czasami nie wiem co się dzieje dziwne uczucie w głowie mi się robi, byłem u internisty stwierdził nadciśnienie przepisał lek (ogólnie to zawsze miałem wyszę ciśnienie) dostałem skierowanie do okulisty ,niestety nic nie żadnej wady nie stwierdził wzroku zbadał mi ciśnienie oka itp.mam skierowanie do neurologa,jeszcze nie byłem ,żadnych badań dodatkowych nie robiłem.
Po alkoholu na drugi dzień mam straszne zawroty głowy ucisk nawet gdy leżę wydaję ze kreci mi się w głowie,ze zaraz zendleję jak idę nie mam siły chodzić nogi mam jak z waty,czasami to trwa nawet około 3 dni,najbardziej mnie denerwują na chwilę obecną problem z oczami i ucisk w głowie,czy to napewno jest nerwica"???

przez eksajter 02 gru 2009, 08:56
maxxx napisał(a):Czytając wszystkie wątki postanowiłem opisać swój przypadek czy na pewno jest to nerwica??
Wszystko zaczeło się wakacij sierpień 2009 byłem wesołym miasteczku na katapulcie (taka kula którą zamykają cię w srodku i leci na wyskosci 40m i się odbijasz jak piłeczka pipongowa przeciązenie 6g)Nie zapomniane adrenalina wysoka gdy wysiadłem trząsły az mi się nogi po jakies 15 minutach czułem silny ból głowy z tyłu i wyczuwalny tam puls po około 24h stało się następując poczułem jak mi sie cos w głowie rozlewa (rozlało) dziwne uczucie, strasznie się przestraszyłem po tym cały incydencje do dnia dzisejszego 2grudnia 2009 mam problem z oczami tzn widzę (cały czas!)jakies mroczki nie wiem jak to nazwać jak by ktoś mi latarką poświecił po oczach ,wydaje mi się ze moje oczy nie nadanżąja czasami jak coś szybko się dzieje to widzę wszystko ,,w zwolnioym tępię''
przez te oczy zdarza mi się ze mam lęki bo czasami nie wiem co się dzieje dziwne uczucie w głowie mi się robi, byłem u internisty stwierdził nadciśnienie przepisał lek (ogólnie to zawsze miałem wyszę ciśnienie) dostałem skierowanie do okulisty ,niestety nic nie żadnej wady nie stwierdził wzroku zbadał mi ciśnienie oka itp.mam skierowanie do neurologa,jeszcze nie byłem ,żadnych badań dodatkowych nie robiłem.
Po alkoholu na drugi dzień mam straszne zawroty głowy ucisk nawet gdy leżę wydaję ze kreci mi się w głowie,ze zaraz zendleję jak idę nie mam siły chodzić nogi mam jak z waty,czasami to trwa nawet około 3 dni,najbardziej mnie denerwują na chwilę obecną problem z oczami i ucisk w głowie,czy to napewno jest nerwica"???

możliwe ze masz problemy z "błędnikiem". Idz do tego neruologa nich Ci zbada głowę itp. i udaj sie tez do kariodloga niech ci zrobi badanie serca i kri. jesli wszystki wyniki bedą ok to najprawdopodobniej masz nerwice.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 02 gru 2009, 10:07
maxxx, przy ndcisnieniu to normalne ,ze masz zawroty glowy,ale jesli masz skierowanie do neurologa to nie zwlekaj z tym.powodzenia ;)
wovacuum

przez kasienka007 04 gru 2009, 14:02
Do 1507 ...niestety błednika mi nigdy nie badano ale przechodzilam badanie laryngologiczne, neurologiczne i nic nie wyszlo nie wiem co mam robić.. zaczelam brac spamilan od jakis 2 tyg. musze przyznac ze zawroty glowy troszke sie zmniejszyly ale dzisiaj znowu mam nie najlepszy dzien zle sie czuje z głową jest coś nie tak ... ta nerwica mnie wymęczy !

przez 1507 15 gru 2009, 22:38
maxxx, kochany po alkocholu to nie nerwica tylko ztrucie alkocholowe, prawdopodobnie alkochol wypłukuje ci też skutecznie elektrolity. J po alko miałem zawroty głowy, mdłości i palpitacje serca. Ale jest na to, rada nie pij!
1507

Re: czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sa

przez maxxx 15 gru 2009, 23:17
Wiem wiem,nie chodziło mi ze po alkoholu mam tak tylko ,myślę z to jest oczopląs bo jak np jedzie auto to tak jakby mój wzrok nie nadążał za samochodem,jutro mam wizytę zobaczymy co powie neurolog....

przez 1507 15 gru 2009, 23:20
maxxx, daj znać
1507

przez *Monika* 16 gru 2009, 00:00
maxxx

A zastanawiales sie nad tym,ze moglo byc tez tak,ze wizyta w wesolym miasteczku- Twoje doznania po tej wizycie- uaktywnily Twoja nerwice? Wczesniej np. nie zwazales na objawy...bo Ci tak nie przeszkadzaly. Troche Cie potrzepalo na tej karuzeli, wystraszyles sie......bo zaczales sie czuc niekomfortowo. Tak bardzo sie przestraszyles,ze strach przywolal lęk. I od dnia kiedy sobie przypominasz,ze cos Ci sie moglo wtedy stac.....podswiadomie wywolujesz u siebie lęk. Teraz doszukujesz się po tym zdarzeniu czegos co mogloby swiadczyc o tym,ze faktycznie doznales jakiegos urazu od tego"krecenia sie". Czyli lęk wywoluje lęk.
Emocjonalnie do tego podszedles i pojawil sie konfilkt wewnetrzny-obawy, strach, leki, skupisz sie teraz tylko na tym, wytworzyly sie mechanizmy, ktore wciaz uaktywniaja poczucie niepewnosci......... tak to widze...ale lekarzem nie jestem.
Jak zrobisz badania, uspokoisz sie, ze pod wzgledem fizycznym nic Ci nie dolega, wtedy mozesz przypuszczac,ze to zaburzenia lękowe czy nerwicowe.

Pozdrawiam.
Monika.
Obrazek
Główny Moderator

przez maxxx 16 gru 2009, 19:14
Byłem u neurologa zbadał mnie,mam isc teraz na badanie ENG czy jakoś tak coś z równowagą ,jutro jadę rano się zapisać do szpitala na to badanie i później z powrotem do niego z wynikami.

Opis badania ENG
Podczas badania chory siedzi lub leży. Elektrody przymocowuje się specjalnym klejem po przemyciu skóry spirytusem: jedną na czole i dwie bocznie na skroni w okolicy kąta zewewnętrznego oka. Do ucha badanego wlewa się wodę w czasie ok. 20 sekund w ilości 10 ml lub 100 ml o temperaturze 20°, 30°, 44 st. C. W rezultacie następuje drażnienie ucha bodźcem kalorycznym (cieplnym) - jest to tzw. próba Hollpike\'a. Głowa chorego podczas wlewania wody i obserwacji wywołanego oczopląsu (w prawidłowym uchu trwającym do 130 sek.) - jest odchylona do tyłu o 60 stopni. Badanie rejestruje się przy otwartych i zamkniętych oczach.
Wynik badania przekazywany jest w formie opisu.
Badanie trwa kilkanaście minut

Re: czy można wyjść z nerwicy bez leków.Chcę wyjść z tego sa

przez anita2330 16 gru 2009, 20:44
a co Ci powiedział lekarz na temat nerwicy? bo szczerze mówiąc nie do końca mi to wygląda na nerwicę. przede wszystkim zrób wszystkie badania i zastosuj się do tego, co Ci powie neurolog. Nic dziwnego, że masz lęki będąc w takiej sytuacji, ale nie wydaje mi się, zeby to były lęki nerwicowe,że tak to nazwę. Zrób wszystkie badania, porozmawiaj z neurologiem i jeśli nie będzie nic wiadomo, idź do psychiatry ( na pewno nie zaszkodzI, zreszta myślę, że neurolog sam Cię do niego skieruje, jesli zajdzie taka potrzeba)
jeszcze 2 słowa odnosnie alkoholu: u mnie pierwszy atak paniki zdarzył sie właśnie na kacu, tak więc postaraj sie kontrolować, a dopóki sytuacja się nie wyjaśni, najlepiej w ogóle nie pij.
pozdrawiam i daj znać, jak zrobisz wszystkie badania.

przez maxxx 17 gru 2009, 01:18
dzięki wam nie jestem sam ,dużo mi pomagacie ,na pewno jak będę coś wiedział odrazu będę pisał ,Pozdrawiam i życzę szybkich powrotów do zdrowia ;-)

przez polakita 17 gru 2009, 12:09
Sam na pewno nie jesteś, na nerwicę jest chorych tysiące osób ;) statystki mnie przerażają, na tym forum jest zarejestrowanych 16 000 osób... brrr!!
polakita

przez kasienka007 17 gru 2009, 17:36
Kochani a jezeli chodzi o moja nerwice to czy ona moze powodowac az tak straszne meczenie sie odkurzylam pokoj i przedpokoj i juz nie mam sily sedze w miejscu bo mi od tego zmeczenia az duszno nie sapie ale slabo mi i czuje dusznosci :( a moze to nie nerwica bo doszukuje sie juz roznych przyczyn mam torbiele w piersi i na tarczycy moze to to jest przyczyną ;/ ogolnie tarczyca sama jest zdrowa tylko te torbiele ...nie mialam robionych zadnych badań na hormony...moze badania bylyby potrzebne??? najgorsze jest to ze ja nie mam atakow tylko moja nerwica sie przeksztalcila w ciągle zle samopoczucie nie ma dnia ani w ciagu dnia zadnej minuty by bylo dobrze i dlatego wątpie w tą nerwicę czy to możliwe ?? bo wczesniej nerwica kojarzyla mi się z atakami a nie z ciaglym zlym samopoczuciem. Nie moge nic dłuzej zrobić nie mam na to sil juz nie mowie o pracy mam 21 lat i juz by sie przydalo popracowac a ja ledwo jezdze na studia i to zaocznie . Co mam zrobic bo już wysiadam?? :( :( :( :(
Moze macie jakieś sposoby na przezwyciezenie tego ? O ile to ta nerwica ;/;/

Sortuj wg