[Szczecin]- szukam znajomych

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

Re: [Szczecin]- szukam znajomych

przez mon08 09 paź 2009, 23:21
Zgodzę się z Tobą, że większość ludzi jest pusta. Ale swoich znajomych nigdy bym tak nie nazwała, tylko dzięki nim nie został ze mnie wrak człowieka w najgorszym okresie choroby, kiedy wydawało mi się, że tylko śmierć może ulżyć mojej psychice. Czułam się jak w mentalnym więzieniu, wszystko było bezbarwne, bez sensu, potrafiłam siedzieć godzinami, a nawet całymi dniami i płakać, a w nocy słuchać przygnębiającej muzyki odpowiadającej mojemu stanowi. Byłam przekonana, że to mój koniec. Jednak byli ludzie, którym uwierzyłam, że mogę coś zmienić. ''Przecież wystarczy chcieć!" - przypominali mi słowa, które to zawsze ja powtarzałam każdemu kto zwątplił przed nerwicą. Wiem, że oni mnie nie zostawili, bo kiedyś to ja byłam przy nich w złych chwilach.Zawsze trzeba szukać siebie w kimś innym, bo jestem przekonana, że nic ważniejszego na świecie nie ma. Tracący czemu uważasz, że wszyscy Cię nienawidzą? I dlaczego Twoj kolega z Ciebie szydzi?
''Gdy nie masz perspektyw, to jedyna rzecz
Ruszaj do przodu, obierz drogi cel
Zapamiętaj dzień kiedy odnalazłeś sens...''

przez magdalenabmw 09 paź 2009, 23:29
Tracący- no ale chyba nie powiesz nam, że racjonalne jest myslenie iż inni ludzie mają rentgen w oczach? ;)
Przecież nie jestes gwiazdą, mysle ze nikogo nie interesuje Twoja osoba jak wchodzisz do sklepu, na sale itp Niby dlaczego mieliby sie Tobą interesowac, bo co?
A myslenie ze inni ludzie czytają Ci w myslach i Cie przeswietlają jest naprawdę nieracjonalne. Czlowiek to nie robot, nie umie czytac w myslach. Ludzie czasem sie gapią-np w sklepie, bo taki mają odruch aby sie gapic. Ale najczesciej jest to puste patrzenie sie, bez powiązania z mysleniem. Za bardzo przejmujesz sie opinią innych. Wiesz, nas tez masz za wrogow. Nie wiadomo dlaczego. Jesli sam jestes nastawiony wogo do ludzi to wiadomo ze z nikim sie nie zakolegujesz, nikt nie chce miec kumpla ktory nienawidzi i ocenia na wstępie.
p.s. Nie chce Cie dobijac ale takie myslenie ze ludzie knują przeciwko Tobie, ze sie z Ciebie śmieją, jak boisz sie ludzi- to są objawy schizofrenii. Wiem bo mam znajomego co na to choruje. Ciągle wydaje mu sie ze ludzie go neinawidza i chcą jego smierci.
magdalenabmw

przez carlos 10 paź 2009, 16:06
Zatem jak uważasz to tak jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez serpent_boy 11 paź 2009, 00:28
magdalenabmw napisał(a):p.s. Nie chce Cie dobijac ale takie myslenie ze ludzie knują przeciwko Tobie, ze sie z Ciebie śmieją, jak boisz sie ludzi- to są objawy schizofrenii. Wiem bo mam znajomego co na to choruje. Ciągle wydaje mu sie ze ludzie go neinawidza i chcą jego smierci.

No wlasnie. W schizofrenii czlowiek jest w 100% przekonany, ze ktos jest przeciwko niemu itp.
W nerwicy czlowiek wie, ze jego leki sa nierealne a problem polega na tym, ze sa trudne do przezwyciezenia.
"I might be bleeding. But I'm still breathing.
I'll never surrender 'cause I'm a renegade.
"
My mind is so fucked up.
"Sluchaj serca, bo nie uciszysz go nigdy"

przez tracący sens życia 11 paź 2009, 15:09
Co do schizofrenii to lekarz nie stwierdził je u mnie. JA niby wszystko rozumiem , że to jest irracjonalne i sobie to tłumaczę, ale jak dziś musiałem iść na zajęcia to we wszystkich widziałem wrogów, mam wrażenie że oni wiedzą o moich problemach. Zresztą to widać, że jestem wycofany. Najgorzej jest z dziewczynami, jak któraś ma mnie spojrzy to mam ochotę ją zabić, wcześniej nie miałem tej agresji. Wiem że jestem brzydki i kobiety są dla mnie niedostępne, dlatego każde spojrzenie w swoim kierunku odbieram jak atak na mnie. W myślach klnę i wyzywam od najgorszych zdzir taką laske. Boję się że kiedyś wpadnę w szał i zrobię coś złego. Już teraz widzę że jest ze mną gorzej np. dziś jak na ćwiczeniach prowadzący powiedział,że formą zaliczenia będzie przedstawienie prezentacji przy całej grupie to musiałem wyjść z sali bo inaczej pogotowie by mnie zabrało. Mam straszną socjofobie. A najgorsze że lekarze nie potrafią mi pomóc

przez mon08 11 paź 2009, 18:20
Tracący a bierzesz leki? Jak to lekarze nie potrafią Ci pomóc?? Co takiego mówią? Może pomyśl o urlopie dziekańskim i poświęć się leczeniu.. Masz kogoś bliskiego kto Ci pomaga, chociażby rodzina?

przez magdalenabmw 12 paź 2009, 18:58
Dziekanka to swietny pomysl w tym wypadku. I terapia na oddziale dziennym plus terapia indywidualna plus leki.
magdalenabmw

przez tracący sens życia 12 paź 2009, 20:44
no jasne, najlepiej już dziś pojadę na Mączną i zostanę na obserwacji, ludzie nigdy tego nie zrobię bo pracuje, jak by się ktoś dowiedział to by mnie wywalili, ale fakt czuję się coraz gorzej. A co z waszym spotkaniem jakieś nowe pomysły?

przez magdalenabmw 12 paź 2009, 22:35
Niby dlaczego mieliby Cie wywalic? I niby jak mieliby sie dowiedziec? Zdrowie psychiczne jest wazniejsze niz praca. Pozatym zaden pracodawca nie moze podac Cie zwolnic za to, ze sie leczysz na nerwice czy depresje. Moglbys podac ich za takie zwolnienie do sądu, bo to Twoja prywatna sprawa.
magdalenabmw

przez mon08 12 paź 2009, 22:48
Tracący nikt tu nie mówi o zamknięciu na mącznej, normalna terapia nie kolidowałaby z pracą, mógłbyś chodzić wieczorami.. Wszystko da rade poukładać, ale pamiętaj, że zdrowie powinieneś postawić na 1. miejscu, tym bardziej jeśli czujesz się gorzej. Pomyśl w ten sposób, że jeśli wyzdrowiejesz będziesz całkowicie aktywnym człowiekiem, gdzie studia i praca nie będą stanowiły żadnego problemu. Poza tym znajdziesz czas na inne rozrywki niż rozmyślanie nad chorobą, rozejrzyj się sam ile rzeczy można robić w życiu. W naszym przypadku nerwica jest tą przeszkodą, blokadą którą ciężko się pozbyć, co nie oznacza, że jest to niemożliwe. Pracuj nad sobą, walcz z lękami, ułóż jakiś plan działania i stosuj się do niego - to pomaga odbić się od dna, uwierz..

przez magdalenabmw 13 paź 2009, 14:14
No wlasnie -terapie indywidualna mozesz czasowo dopasowac do siebie, aby nie kolidowala z praca.
magdalenabmw

przez agnieszka_2008 13 paź 2009, 21:14
Hej. Sama mam socjofobię i z własnego doświadczenia wiem, że niestety terapia indywidualna nic nie daje (daje nieźle zarobić) albo jej efekty są marne, taka jest też opinia większości uczciwych psychoterapeutów z którymi rozmawiałam. Trzeba się nastawić na terapię grupową albo np. takie spotkania forumowe, jakie ma się odbyć :smile: Lęku przed ludźmi nie da się pozbyć z dala od ludzi. Wiem, że terapia grupowa dla osób pracujących prowadzona jest (powinna być, chyba że coś się zmieniło) w przychodni na Staromłyńskiej 4-5. Zajęcia odbywają się tam chyba raz w tygodniu po godzinie 16 w grupach kilkunastoosobowych. Szkoda, że w naszym hipermarketowym... tzn. hiperrozwiniętym :smile: mieście nie ma specjalistycznej grupowej terapii tylko dla osób z fobią społeczną.
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.

przez silly angel 13 paź 2009, 21:59
Najlepszy sposób na fobie społeczną jest wyjazd do norwegii:)

A co ze spotkaniem?
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez tracący sens życia 13 paź 2009, 23:27
silly angel napisał(a):Najlepszy sposób na fobie społeczną jest wyjazd do norwegii:)

A co ze spotkaniem?

przepraszam, jakim spotkaniem? :lol:

Sortuj wg