Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez cichyczlowiek 07 lut 2015, 16:31
Codziennie obgryzam paznokcie, oraz przy palcach aż do krwi. Ponad 10 lat nie obcinałem paznokci przy dłoniach. Niewiem jak mam to zwalczyć.

przez SelinaKyle 07 lut 2015, 17:38
Mnie się udało dzięki manicurowi hybrydowemu ;) ale Ty jesteś chyba facetem?

przez black swan 07 lut 2015, 18:00
Kartka na lustrze nic nie pomaga. Totalnie ją zaczęłam olewać po paru dniach. Wydaje mi się, że pomogłoby zmienienie przekonań u podstaw. W tej chwili mam takie podejście do syfów: nienawidzę ich, jak tyko widzę jakiegoś to ręce mi się aż trzęsą z chęci wyciśnięcia, rozdrapania. A powinnam je totalnie olać. Wmawiać sobie: syfy mnie nie obchodzą, mam na nie wyjebane całkowicie, mogłabym mieć całą twarz zasyfioną i nie obchodziłoby mnie to. Tego muszę się zacząć uczyć - obojętności wobec syfów.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SelinaKyle 09 lut 2015, 22:14
Albo noszenie cały czas rękawiczek :P :P :P wtedy jest spokój.

przez black swan 10 lut 2015, 21:51
Dobry trop, albo zrobienie czegoś z paznokciami, tak żeby nie dało się wyciskać i drapać! :mrgreen:
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez albercik 16 lut 2015, 15:54
Ja odkąd pamiętam skubię skórki przy paznokciach, nie wiem czy jest to objaw nerwicy, ale jeśli tak to prawie w ogóle mi on nie przeszkadza. Co innego że moje dłonie nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, no ale jestem w końcu facetem wiec nie widzę w tym większego problemu :)

przez lisa.92 07 mar 2015, 17:59
Za chwilę zacznę czytać wątek od początku, chcę tylko wyrzucić gdzieś z siebie mój ból - przez wiele lat niszczyłam sobie twarz, z czasem moja obsesja przeniosła się na... łydki. I tak jak na twarzy skóra w miarę się goi, tak na nogach każda "pamiątka" zostaje, mnóstwo blizn, od wczoraj doszły nowe rany. Byłam tydzień temu u dermatologa, dostałam cały zestaw leków, żadnych efektów, więc wczoraj znowu wpadłam w trans i stało się... Od dzisiaj staram się to zakrywać, nie patrzeć, dalej nakładać maści, bandażować, nie odsłaniać, wszystkie lustra wyje*ać.

przez abstrakcyjna 07 mar 2015, 18:06
To mój największy problem aktualnie. U mnie są to natręctwa na tle autoagresywnym. Skubię skórki wokół paznokci, wyciskam wszystko co się da na całym ciele, rozdrapuję strupki. Robię to od wielu lat i nie potrafię przestać.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Rebelia 07 mar 2015, 18:24
abstrakcyjna, a gadałaś o tym z psychem? Bo u mnie to na tle nerwowym, były czasy kiedy wyglądałam jakbym wpadła w krzaki :p teraz mniej, bo staram się kontrolować pi razy drzwi, ale nic nie pomaga generalnie.

przez abstrakcyjna 07 mar 2015, 18:35
Rebelia, Jak jeszcze chodziłam na terapię to jedyne co psychoterapeuta mi doradził to wyznaczenie sobie nagrody. Typu "wytrzymam 4 tygodnie bez natręctw to kupię sobie to albo pojadę tam". Generalnie wytrzymałam ze 2-3 tygodnie bez wyciskania na twarzy i skubania skórek, ale codziennie przeżywałam męki. Stałam przed lustrem i się oglądałam. Nie mogłam wytrzymać. Terapeuta twierdził, że to minie, że pewnie po roku będzie mi się chciało mniej (rok?!). A z każdym dniem czułam coraz większą ochotę, by sobie coś zrobić. Pewnego dnia pękłam. Na przestrzeni lat miałam dwa takie detoksy. Terapeuta nie potrafił mi pomóc, ja też nie znalazłam nigdy żadnych skutecznych metod na to. Dodatkowo podkreślę, że mam ładną cerę, bez trądziku, gdyby nie wyciskanie i rozdrapywanie to bym nie miała z nią w sumie żadnych problemów.
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."

przez Rebelia 07 mar 2015, 18:43
Mnie nie udało się znaleźć żadnego lekarstwa. Co do skórek to podobnież powstały jakieś preparaty dla tych, co namiętnie obgryzają paznokcie - jakiś paprykowy czy pieprzowy lakier bezbarwny. Ale skórki to skórki, jak nie obgryziesz to wyskubiesz.

przez abstrakcyjna 07 mar 2015, 18:48
Rebelia, Ja paznokci nie ruszam. ;) Tylko skórki.

przez Rebelia 07 mar 2015, 21:49
abstrakcyjna, wiem. Ale skoro płytka paznokcia w smaku byłaby upierdliwa, to skórki może też. ;) Nie próbowałam tego nigdy, bo nie mam problemu ani z obgryzaniem pazurów ani skórkami, acz słyszałam o jakichś dziwnych wynalazkach pokroju właśnie pieprzowych lakierów. Szkoda, że na drapanie nie wymyślili jeszcze podobnych dziwactw ;)

przez Anna277 09 mar 2015, 21:50
Wolałabym się już drapać niż obgryzać te paznokcie. W moim przypadku mam już tego naprawdę dość. Dwóch paznokci to już prawie nie mam :( Skórki obgryzam równie skrupulatnie.
Dowiedz się jak podniecić kobietę i umiejętnie ją rozkochiwać.

Sortuj wg