Beta-Blokery na zaburzenia psychiczne

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez scarlett33 10 lip 2014, 22:52
Biorę propranolol,klonazepam i chlorprotiksen. Czy takie połączenie może obiawiać się nagłym ,silnym obniżeniem nastroju,takim na prawdę silnym aż do myśli samobójczych włącznie? Szczególnie chodzi mi o pierwsze godziny od przyjęcia leków
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

przez Imipramina 11 lip 2014, 09:22
mvp95 napisał(a):Chociaż teraz z drugiej strony - przypomniałem sobie że jak brałem kiedyś Metylo to tych problemów z sercem nie miałem... A przecież to całkowite przeciwieństwo beta-blokerów. Masakra już nie ogarniam tego wszystkiego :roll:

bo farmakologia jest trudna :-)
proponuję skonsultować się z kardiologiem - a nie bawić się na własną rękę, bo może dojść do dramatu, bo trzeba rozpoznać jakie to zaburzenia rytmu - zrobić EKG, może holter-EKG i ewentualnie UKG - najpierw się diagnozuje, potem leczy :-)

-- 11 lip 2014, 09:25 --

scarlett33 napisał(a):Biorę propranolol,klonazepam i chlorprotiksen. Czy takie połączenie może obiawiać się nagłym ,silnym obniżeniem nastroju,takim na prawdę silnym aż do myśli samobójczych włącznie? Szczególnie chodzi mi o pierwsze godziny od przyjęcia leków

klonazepam może wywoływać obniżenie nastroju, propranolol także
radzę skonsultować się z psychiatrą - najważniejsze to ufać swojemu lekarzowi

przez mvp95 11 lip 2014, 12:12
Imipramina napisał(a):proponuję skonsultować się z kardiologiem - a nie bawić się na własną rękę

No właśnie ja jestem trochę innego zdania ;) Jakbym miał słuchać lekarzy to nigdy bym się nie wyleczył, bo zmieniali by mi zjebane SSRI na inne zjebane SSRI :/ Niestety ale tak to właśnie wygląda, jak chcesz się wyleczyć to trzeba samemu kombinować. Z kardiologiem będzie to samo, przepisze mi coś ale nie będzie go to obchodzić że dostane od tego depresji, albo pogłębi to moje PSSD, bo on nawet nie wie co to PSSD :/
mvp95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Imipramina 11 lip 2014, 13:50
to idź do mądrego lekarza - życzę Ci żebyś znalazł takiego, który spojrzy mądrze na Ciebie jako na całość, są tacy :-)
z sercem bym nie kombinowała - chociaż pogadaj z lekarzem rodzinnym - niech Ci zrobi EKG

leki na serce mają interakcje - no i po pierwsze trzeba diagnozy, żeby wiedzieć jaki lek

przez mvp95 11 lip 2014, 15:17
Imipramina napisał(a):to idź do mądrego lekarza - życzę Ci żebyś znalazł takiego, który spojrzy mądrze na Ciebie jako na całość, są tacy :-)

Dzięki, przemyślę to ;)
mvp95

przez patryk_22 28 lip 2014, 17:53
jutro mam egzamin praktyczny na prawo jazdy . zdałem teoretyczny ale serce tak mi zaczęło walić ze stresu , ze zaznaczałem odpowiedzi jak leci i pierwszy wyszedłem z sali. nie chce jutro powtórki i mam pytanie , ponieważ przyjmuje doxepin w dawce 3x25 na dobe , czy moge sobie do niego zarzucić propranolol ? czy można mieszać jedno z drugim , a może wziasc wieksza dawke doksepinu ? co radzicie
patryk_22

Sortuj wg