Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Imipramina

Użytkownik
 • Zawartość

  317
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Imipramina

  czy to schizofrenia?

  Nie. Możesz mieć epizod psychotyczny w przebiegu schizofrenii, depresje psychotyczna, w wyniku stosowania narkotyków lub dopalaczy czy też w przypadku uszkodzenia mózgu lub zaburzeń osobowości. Dużo zależy od treści np urojeń - urojenia prześladowcze są częste i występują w wielu zaburzeniach i chorobach, urojenia nasyłania myśli, ugłaśniania myśli lub owładnięcia mogą kierować rozpoznanie w kierunku schizofrenii. Nie zawsze stawia się diagnoze schizofrenii po jednym epizodzie psychotycznym.
 2. Imipramina

  Mam schizofrenię

  zadzwoń i umów się na wcześniejszy termin - jak coś się dzieje powinnaś wcześniej skontaktować się z lekarzem
 3. Imipramina

  Mam schizofrenię

  Sailorka nie odstawiaj leków sama - dawka podtrzymujaca Abilify to 15 mg
 4. Lekarz psychiatra to oceni po badaniu
 5. Skonsultuj się pilnie z lekarzem psychiatrą - on po dokladnym badaniu postawi diagnoze i wdroży leczenie Jeśli stwierdzi że to schizofrenii to szybkie włączenie leczenia daje Ci szanse na całkowicie normalne życie bez objawów choroby, trzeba byłoby się zastanowić czy to była depresja czy objawy negatywne Nie każdy epizod leczy się w szpitalu, jeśli bierze się leki regularnie i na się choć szczątkowy krytycyzm to jest możliwe leczenie schizofrenii Czy Cital pomógł Ci z objawami depresji?
 6. a może tracisz krycytyzm? powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi
 7. psycholog nie może wypisać recepty deprim jest bez recepty tak - leki (np SSRI) + psychoterapia pomaga
 8. Babiński też ma oddziały ogólnopsychiatryczne - w takim przypadku mogą przyjąć "na ostro" bez czekania - trzeba zgłosić się na dyżur psychiatryczny do tego szpitala i powiedzieć jaka jest sytuacja Rydygier też jest ok musiałabyś poszukać gdzie w Krakowie są jeszcze oddziały psychiatrii - wiem, że jest jeszcze w 5 Wojskowym na Wrocławskiej
 9. możesz napisać jakie miałeś diagnozy i jakie leki dostawałeś, jaka psychoterapia? miałeś test MMPI2 robiony? byłeś u psychologa, który zajmuje się diagnostyką? co to za głosy? co one mówią? byłeś w szpitalu w celu weryfikacji diagnozy?
 10. witaj jaką diagnozę postawili psychiatrzy? jakie leki przepisali? to dość istotne, bo zastanawiam się czy ta przerwa w myśleniu to przypadkiem nie jest tzw otamowanie myślenia albo problemami z koncentracją, to o czym dalej piszesz, może świadczyć o nietrzymaniu afektu, rozkojarzeniu myślenia albo np o tym, że Twój afekt jest spłycony jak np w depresji co to za głosy i podszepty? co one mówią? szczerze: może to być wszystko i nic, ciężko cokolwiek powiedzieć bez kontaktu w cztery oczy, sam opis nie wystarczy, żeby stwierdzić czy to nerwica czy coś innego - stąd najważniejsze pytanie - co stwierdził psychiatra i dlaczego nie chcesz leczyć się tak jak on Ci zaproponował, dlaczego nie ufasz swojemu lekarzowi? narkotyki potrafią "wyzwolić" psychozę, którą traktuje się tak samo, ale wbrew pozorom jest cięższa w leczeniu
 11. można (oprócz TLPD), ale raczej niewiele pomogą, bo za powstawanie objawów negatywnych odpowiada co innego niż działanie leków p/depresyjnych :-/ miałeś dołączane Abilify lub Solian???
 12. rozmawiałaś ze swoim psychiatrą o tej bezsenności? może coś zaproponuje
 13. część chorych ma wgląd, np Sailorka na tym forum, brak wglądu nie jest warunkiem to gratuluję umiejętności - jak rozróżniasz schizofrenię prostą/zaburzenie schizoafektywne od depresji psychotycznej?
 14. Myślę, że Pani doktor powinna skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą, o ile jakiś tam lekarz nieznający angielskiego i niedouczony jest godzien leczyć Nie mam ochoty dyskutować z Tobą, życzę dużo zdrowia Pozdrawiam
×