Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez monapayne 19 mar 2016, 15:31
Ja mam, ale bez dysfunkcji pewnego narządu. Mam osłabienie wszystkich mięśni i bóle. Coś jak neuropatia. I strzelanie mam ale w głowie. Mam tez drgania mięśni. A to z tym dziwnym kaszlem to miałam kilka tygodni po odstawieniu. Brałam paroxetynie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez media 01 kwi 2016, 23:18
30 sierpnia 2012 roku stworzyłem ten wątek o PSSD. Patrząc po ilości osób tu piszących jest to problem realny i dość powszechny niestety.
Ponieważ psychiatrzy i generalnie środowisko medyczne neguje istnienie PSSD dla uwiarygodnienia naszego schorzenia odniosę się do ulotki leku Prozac (SSRI).

Otóż firma farmacutyczna Eli Lilly w ulotce leku Prozac (substancja czynna fluoksetyna) podała nastepującą informacje:
"Symptoms of sexual dysfunction occasionally persist after discontinuation of fluoxetine treatment." http://pi.lilly.com/us/prozac.pdf
W wolnym tłumaczeniu to informacja że lek może powodować zaburzenia seksualne które nie ustępują po odstawieniu flkuoksetyny. Do tego przyznał się sam producent leku. Trzeba być ignorantem żeby mają te informacje nawet nie brać pod uwagę istnienia PSSD.

przez JużTuByłem 03 kwi 2016, 10:38
media jaki stan na chwile obecna ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 03 kwi 2016, 12:24
Media, ja mam tak po neuroleptykach. Próbuje rozmawiać z lekarzami o problemach, które mam gdy już nie biorę tych leków. To stwierdzają albo nawrót choroby albo depresję i zalecają mi ssri.

Ale już nikt nie słucha o moich neurologicznych objawach. Byłam u neurologa i tylko on jakoś sensownie mnie potraktował. Do psychiatry już nigdy nie pójdę z jakimś problemem,ostatniraz byłam tydzień temu i usłyszałam przykre słowa... Nie wiem czy to dlatego, ze z NFZ, czy dlategoze ci lekarze to jednakspecyficzna grupa...

A na pssd może spróbujcie ginkgo biloba. Reguluje neuroprzekazniki. Mi nawet na dyskinezy,dystonie pomaga.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Carmelo7 09 kwi 2016, 17:18
Będąc na fluo przez około 5 lat, ostatni rok miałem problem z erekcją. Zrobiłem przerwę. Wróciłem właśnie do fluo po 6 miesiącach i wzwód wrócił. Na razie 4 dzień 10 mg i czuje znieczulenie i trzeba się dłużej namęczyć, ale wzwód jest na 80-90%,czyli naprawdę ok. WTF?

przez oko.grzegorz 09 kwi 2016, 21:11
Carmelo 7 ja z fluoksetyną miałem tak że jak ją odstawiałem libido na kilka dni wracało. po miesiacu brania fluo jak odstawilem na 3 dni bodajze to libido mialem 7 dni. I to calkiem niezle Ci powiem. Ja już nie mam siły do tych leków. A u ciebie jak libido wyglądało przez te 5 lat? przyjemnosc z seksu byla normalna ?

przez Carmelo7 10 kwi 2016, 15:03
oko.grzegorz napisał(a):Carmelo 7 ja z fluoksetyną miałem tak że jak ją odstawiałem libido na kilka dni wracało. po miesiacu brania fluo jak odstawilem na 3 dni bodajze to libido mialem 7 dni. I to calkiem niezle Ci powiem. Ja już nie mam siły do tych leków. A u ciebie jak libido wyglądało przez te 5 lat? przyjemnosc z seksu byla normalna ?

Średnie. Obojętność była duża.

przez lopez69 13 kwi 2016, 18:08
Mnie pomogła MJ(na innych forach też niektórym pomaga), ale tylko na czas jej działania ok pół godz. jakby PSSD nie było, któraś z frakcji (tylko która, jest ich bodajże 7) musi działać ale na pewno nie jest to CBD bo próbowałem.
Niepokalanek biorę teraz i nie czuję nic. Kiedyś brałem bor , zgrubiał mi po tym głos znaczy że test poszedł w górę ale nic to nie dało. generalnie jak ktoś ma problem hormonalny to podniesienie teścia lub obniżenie prolaktyny może mu pomóc , jeśli problem jest z neuroprzekaźnictwem to test i wszystko co na niego wpływa pośrednio lub bezpośrednio, nie zadziała.

przez JużTuByłem 22 kwi 2016, 15:06
Lekarz do Tritico chce mi dorzucić moklobemid na większą podnietkę ,czucie w penisie.Ma to sens ? Pomógł komuś moklobemid?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez oko.grzegorz 07 maja 2016, 11:33
Hej. Moklobemid ponoc dysfunkcji seksualnycj nie powoduje. I dziala jakos tam na dopamine. Sam nie probowalem ale mozesz sprobowac. Chociaz jak czytalem opinie innych osob o tym leku to podobny do placebo.

przez media 09 maja 2016, 11:08
oko.grzegorz napisał(a):Hej. Moklobemid ponoc dysfunkcji seksualnycj nie powoduje. I dziala jakos tam na dopamine. Sam nie probowalem ale mozesz sprobowac. Chociaz jak czytalem opinie innych osob o tym leku to podobny do placebo.

Mnie bardzo pomógł moklobemid . Miałem świetną motywację, bardzo wysokie libido, zwiększyła się czulość penisa, czułem sięznakomicie ale efekt był tylko za pierwszym razem używania leku. Jak sięgnąłem po niego drugi raz nie podziałał wcale.

przez lopez69 09 maja 2016, 21:49
moklobemid to rzeczywiście placebo, na pewno nie obniża potencji, a próbował ktoś mianseryny? może ktoś to przetestuje ?

przez Monster6 09 maja 2016, 21:53
Żaden lek psychotropowy to nie jest placebo.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Miro 16 maja 2016, 17:30
lopez69 napisał(a):próbował ktoś mianseryny? może ktoś to przetestuje ?

Ja próbowałem, bez niej w zasadzie nie zasnę, zwiększa libido :D

Sortuj wg