Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Michuj 11 lip 2011, 16:01
miko84, Dlatego świetnym zestawem antydepresyjno aktywującym jest klomi+sertralina. Samo klomi to potęga przecidepresji, ale zamula niestety, natomiast sertralina z tego co ludzie piszą i tak też było w moim odczuciu, trochę sztucznie speeduje. Więc połączenie tych dwóch leków jest idealne. Chociaż na fluo też jest fajnie, ale biorę dopiero 3 tygodnie, więc szerzej się nie będę rozpisywać. Myślę że klomi+sertra to jest to o co Ci chodzi.
Michuj

przez miko84 11 lip 2011, 18:36
Marek77 myślę, że nie tylko sertralina ale wszystkie SSRI długo stosowane zmniejszają gęstość receptorów adrenergicznych, dlatego też je stosuje. Już zauważyłem zmniejszenie tachykardii/potliwości i moich adrenergicznych problemów naczyniowych (silny skurcz naczyń pod wpływem stresu i zimna).

Właśnie, wzrost acetylocholiny po trójpierścieniowcach obserwuje gdy je odstawiam, spada mi nastrój i mam większą potliwość. Pozatym nie uśmiecha mi się stosowanie długotrwałe antycholinergików ze względu na ich wpływ na pamięć....może spróbuję fluanxolu lub amisulipirydu.
miko84

przez hashim 11 lip 2011, 19:40
miko84 napisał(a): A agonizm 5-ht1a i 5-ht2a przez serotonine powoduje uwalnianie dopaminy/serotoniny i oksytocyny.

Miko na jakiej zasadzie oksytocyny, bo mnie oksytocyna bardzo zainteresowala.

Wydaje się, że to ona, a nie serotonina odpowiada za spektakularne działanie MDMA.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 11 lip 2011, 20:02
Marek77, bosz....skąd ty jestes taki mądry....?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez miko84 11 lip 2011, 20:23
hashim możliwe, ale pamiętaj że MDMA jest serotonin releaserem, ona masywnie uwalnia serotoninę (dlatego później może być zjazd depresyjny i lękowy gdy wytraci się uwolniona serotonina), agonizuje receptory 5-ht1a i 5-ht2a dużo silniej niż SSRI, "przelewa" blokadę autoreceptorów i oksytocyna jest dużo silniej uwalniana niż przy SSRI.

Jak chcesz wydzielić u siebie oksytocyne to pobaw się cyckami...swoimi oczywiście :mrgreen:
miko84

przez Nel 11 lip 2011, 20:31
Marek77, mnie tez dotycza bezposrednio ale nie ogarniam polowy z tego co napisaleś...
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez Michuj 11 lip 2011, 20:43
dune, chodzi o to, że psychiatra jest w jednej wielkiej czarnej dupie i nikt do końca nie potrafi wyjaśnić, dlaczego dany lek, tak działa na jedną osobę, a inaczej na inną. Czemu Tobie się nie poprawia, podczas gdy mnie leki wyciągneły z piekielnej otchłani ;)
Michuj

przez Korba 11 lip 2011, 20:48
i gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie :evil:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Nel 11 lip 2011, 21:18
Michuj napisał(a):dune, chodzi o to, że psychiatra jest w jednej wielkiej czarnej dupie i nikt do końca nie potrafi wyjaśnić, dlaczego dany lek, tak działa na jedną osobę, a inaczej na inną. Czemu Tobie się nie poprawia, podczas gdy mnie leki wyciągneły z piekielnej otchłani ;)

mnie sie kurfa pogarsza...a mam wizytę 5 sierpnia... :(
i jeszcze tą chorą terapię 20 lipca :(
która mnie pogrąża...
ja tez jestem w czarnej doopie
zadnego psychiatry tam nie widzę.... :(

Korba napisał(a):i gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie :evil:

a kto ci powiedział ze wogole jest?

Nel

przez nickyfour13 12 lip 2011, 17:06
heh panowie macie sporą widzę, szacunek, przypuszczam że mało który psychiatra tak wnikliwie analizuje mechanizmy działania leków, no ale my mamy podwójną motywacje bo chcemy sobie pomóc. Mi też by sie przydała oksytocyna, podobno pomaga na fs

przez hashim 12 lip 2011, 19:18
miko84 napisał(a):Jak chcesz wydzielić u siebie oksytocyne to pobaw się cyckami...swoimi oczywiście :mrgreen:

Miko serio, serio czy z przekąsem? :smile:

Zabawa cyckami pań to uwalnia w męskich mózgach chyba dopamine i endorfiny :smile:

przez miko84 13 lip 2011, 07:17
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oksytocyna

"Uwalniana jest po podrażnieniu mechanoreceptorów brodawek sutkowych np. podczas ssania piersi, co ułatwia wydzielanie mleka oraz po podrażnieniu receptorów szyjki macicy i pochwy." :mrgreen:
miko84

przez Korba 13 lip 2011, 11:01
a to ma jaki związek z tematem?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez miko84 13 lip 2011, 11:59
Można powiedzieć, że wręcz namacalny... ok już zamykam offtopic. Pisać ludzie czy ssri Wam poprawiły nastrój.
miko84

Sortuj wg