Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

No zgadzam sie w 100 procentach. Sertralina wlasnie kiedys ustabilizowala mi nastroj na super poziomie -2 :roll:

Natomiast wenlafaksyna to zupelnie inna bajka

 

Mnie sie wydaje ze pierwszymi lekami jakie psychiatra przepisze powinny byc SNRI w polaczeniu z neuroleptykiem lub ewentualnie TLPD. Jesli te nie dzialaja to dopiero wtedy SSRI. Lekarze robia na odwrot i ludzie miesiacami mecza sie na niedzialajacych lekach. A skutki uboczne wcale nie sa mniejsze niz przy starszego typu antydepresantach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malwina77, Maja mizerne dzialanie przeciwlękowe (moze poza Seroxatem) i bardzo slabo dzialaja przy NN (tez poza Seroxatem) podobnie jak przy FS. Pomagaja tak samo w tych aspektach jak podnosza nastroj :D .

 

W ogole to, ze te leki zostaly okrzykniete antydepresantami to jakis ponury żart z chorych ludzi chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie rozwazam, ze gdyby antydepresanty podnosily nastroj to i ich dzialanie przeciwlękowe, antyobsesyjne czy antyfobiczne byloby o wiele wydatniejsze...Jezeli ktos ma dobry nastroj to : latwiej mu przestac myslec o negatywach, jest odwazniejszy - reaguje mniej lękowo itp itd

 

Jezeli ktos ma depresyjny nastroj to o wiele trudniej walczyć z lękiem, NN, FS itp itd...

 

Dobry nastroj sam w sobie jest w stanie wiele przykrych objawow zwalczyc czy chociaz mniej czy bardziej zredukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI to może bardziej dla ludzi smutnych a nie takich jak ja. Dla mnie SSRI było jak przyklejania plastra na ropiejącą ranę. Potrzebowałem takiej zmiany od wewnątrz, jakby ''od duszy'', po tym wiele spraw zaczynało się porządkować. Do takiej zmiany SSRI niestety się nie przyczyniają u mnie.

Do tej pory chciało mi się tylko śmiać z forumowych ekspertów dopaminowych, ale po Sulpirydzie podchodzę do tego inaczej. Być może coś jest na rzeczy skoro sama serotonina nic mi nie dawała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie chęć do kontaktów z innymi ludźmi jest zerowa.

To jest mój jedyny problem teraz dlatego szukam czegoś, co mnie do tego zmotywuje i zacznę odczuwać chęć przebywania z innymi ludźmi.

Nerwica mnie wyizolowała... z tym się pogodziłem, nerwica minęła a izolację i "samodzielność" uważam jako stan normalny... i coś z tym muszę zrobić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, mam podobnie. Mnie moje problemy psychiczne wyizolowały zupełnie.

Rozmowa face to face z drugim człowiekiem mnie przerasta i bezcześci mi nastrój. Raz, że nie wiem co mam gadać, dwa, że nie chce mi się słuchać, itd. Wypielęgnowałem w sobie bardzo aspołeczne nawyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, nie ma leku idealnego, który zrobi wszystko za Ciebie. Owszem, są specyfiki ułatwiające kontakty, ale dużo też leży po Twojej stronie.

Wiem, ale potrzebuję czegoś co da mi kupa w dupę i przywróci stan normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już wyczerpana leczeniem, to już 7 lat, leki działające na serotoninę - zerowe działanie, chyba nawet gorzej się czułam, tylko leki podnoszące noradrenalinę coś dawały, po petylylu było dobrze ale go wycofali z rynku, teraz edronax - działał miesiąc, było dobrze, a teraz od 3 dni zapadam się w nicość. czy ktoś może mi pomóc ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nora29, W takim razie zapraszamy do królestwa leków trójpierścieniowych, atypowych neuroleptyków lub z nowszych to wenlafaksyna. Bo lekarz nie powinien Cię katować kolejny SSRI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×