Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Siarlek 02 wrz 2015, 22:29
masz rozpoznany parkinsonizm polekowy? Zamineili ci neuroleptyki, albo zrezygnowali? Przeszłaś kuracje lekami przeciw parkin?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez zalezna 02 wrz 2015, 22:59
ciagle kaza mi brac neuro (nic to nie pomaga na moja depresje), sama mam ochote z nich zrezygnowac i caly czas jestem na absenorze z powodu drzenia rak ([i nie tylko] i tak czesto drza- czasem sie zastanawiam na ile to okresowe pobudzenie psychoruchowe a na ile skutek uboczny brania neuro- obstawiam ze to drugie) bo zanim nie bylam hospitalizowana i nie zaczeli we mnie wmuszac neuro - zadnych drzen nie mialam. i obawiam sie ze bede musiala te leki przeciwdrzeniu brac do konca zycia . nienawidze psychiatrow :|
zalezna

przez elo 03 wrz 2015, 00:06
moze powinni ci zlecic ew
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siarlek 03 wrz 2015, 00:55
Dokładnie, skoro leczysz to głównie neuroleptykami z tego co mówisz. A jakieś SSRI bierzesz albo TCA?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez zalezna 03 wrz 2015, 12:19
Siarlek napisał(a):Dokładnie, skoro leczysz to głównie neuroleptykami z tego co mówisz. A jakieś SSRI bierzesz albo TCA?

bralam kiedys przez pare miesiecy(to byly poczatki mojego leczenia) i na poczatku to pomagalo , ale pozniej juz nie (nie wiem czy jest to zwiazane z tym ze strasznie mieszali mi leki probowali naraz chyba z 3 anty i mnostwo neuro razem wychodzilo w szpitalu ze bralam 13 lekow dziennie ) . moj organizm przechodzil doslownie rewolucje od tak duzych dawek lekow. niewiele to pomagalo. mam wrazenie ze wiecej mi pomopgla atmosfera szpitala [ludzi ktorzy tam byli i mnie psychicznie wspierali] i to mi pomagalo razem z antydepr. [bralam min. triticco ] ale pozniej w domu mi sie pogorszylo i jak wrocilam to walili juz we mnie tylko neuro i to spore ilosci roznorodnych , zadne z nich mi nie pomagalo na dluzsza mete . wrecz narobilo mi tylko szkod w organizmie. przez dlugi czas mialam wahania nastrojow. ale zawsze przewazalo u mnie zdolowanie i trwa to juz tak z 2 lata [ poprzednie dwa bylam mocno znerwicowana - mialam nerwice lekowa ktora przerodzila sie w depresyjna tak podejrzewam choc mam stwierdzony chad, no, ale ok].. wizyte mam dopiero za 1,5miesiaca , ale watpie ,ze lekarz nie zamieni mi neuro na SSRI ,ew . moze cos doda(bo mowil ze tak jeszcze pewnie MINIMUM z koeljny rok mam na nich isc <lapie sie za glowe>)
zalezna

przez padaka 19 wrz 2015, 19:04
Dlaczego neuroleptyki działają prospołecznie? Kiedy biorę jakiś neuroleptyk, to jestem bardziej skłonny do rozmów, wręcz gadatliwy i jest większa potrzeba rozmów z ludźmi. Antydepresanty takiego efektu nie dają, a jedynie likwidują lęk społeczny, więc łatwiej jest nawiązać kontakt.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Wudezet 22 wrz 2015, 19:17
Neuroleptyki głównie chyba uspokajają, więc może masz silną nerwice i te uspokojenie działa tak prospołecznie. Ja zatem mam pytanie, polecicie mi jakiś neuroleptyk na uspokojenie, tylko taki po którym NIE ma się tendencji do tycia.
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez zalezna 22 wrz 2015, 19:27
Wudezet napisał(a):polecicie mi jakiś neuroleptyk na uspokojenie, tylko taki po którym NIE ma się tendencji do tycia.

taki to chyba nie istnieje.
zalezna

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2015, 19:47
Wudezet napisał(a):Ja zatem mam pytanie, polecicie mi jakiś neuroleptyk na uspokojenie, tylko taki po którym NIE ma się tendencji do tycia.

Jeżeli koniecznie neuroleptyk to zyprazydon.
http://www.fatnews.com/images/antipsych ... t_gain.gif
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zalezna 04 paź 2015, 22:27
może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kwetiapina jako neuroleptyk jest przepisywana osobom chorym na depresje?
przeciez kwetiapina blokuje/hamuje dopamine i serotonine w mozgu.
a udowodniono naukowo ze niedobor dopaminy powoduje anhedonie.
podczas gdy niedobor serotoniny powoduje u osob w depresji obsesyjne poczucie zalu i winy(czyli jest jakby czynnikiem wzmagajacym depresje).
czy tylko ja widze tu sprzecznosc czy moze cos zle zrozumialam na swoj "chlopski" rozum?
zalezna

przez AlexCCC2 19 paź 2015, 18:48
Mam pytanie do obeznanych forumowiczów czy po kuracji perazyną i odstawieniu jej mogłem dostać większych leków niż miałem kiedykolwiek bo w sumie przed braniem tego leku nie odczuwałem praktycznie żadnych leków?

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 18:56
zalezna napisał(a):może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kwetiapina jako neuroleptyk jest przepisywana osobom chorym na depresje?
przeciez kwetiapina blokuje/hamuje dopamine i serotonine w mozgu.
a udowodniono naukowo ze niedobor dopaminy powoduje anhedonie.
podczas gdy niedobor serotoniny powoduje u osob w depresji obsesyjne poczucie zalu i winy(czyli jest jakby czynnikiem wzmagajacym depresje).
czy tylko ja widze tu sprzecznosc czy moze cos zle zrozumialam na swoj "chlopski" rozum?

Kwetiapina nie blokuje stricte dopaminy/serotoniny , blokuje receptory dopaminowe , głównie D2 i D3 oraz receptory serotoninowe 5-HT2a i 5-HT7, a w przypadku receptorów serotoninowych 5-HT1a jest ich częściowym agonistą. Blokada receptorów 5-HT2a wywiera m.in. działanie przeciwlękowe, a receptorów 5-HT7 działanie przeciwdepresyjne. Agonizm receptora 5-HT1a wywiera działanie przeciwdepresyjne/przeciwlękowe, kwetiapina jest częściowym agonistą tego receptora- czyli w zależności od stężenia endogenego liganda(serotoniny) w przestrzeniach zewnątrzkomórkowych może zachowywać się zarówno jak agonista albo antagonista (jeżeli ktoś ma za mało serotoniny=agonista=pobudza ten receptor, jeśli za dużo serotoniny=antagonista=blokuje go , jeszcze zależy czy mówimy o presynaptycznych autoreceptorach 5-HT1a czy o postsynaptycznych 5-HT1a, ale to juz się nie ma co zagłębiać w temat). Tak naprawdę kwetiapina posiada bodaj najsłabsze powinowactwo spośród atypowych neuroleptyków do receptorów dopaminowych D2/D3 i dopiero blokuje je silnie w wyższych stężeniach(przy wyższych dawkach, typowo "antypsychotycznych" 600-1200mg). Oprócz tego główny metabolit kwetiapiny czyli norkwetiapina hamuje NET (jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny) co też wywiera działanie przeciwdepresyjne poprzez zwiększenie poziomu noradrenaliny, szczególnie w depresji z obniżeniem napędu psychoruchowego. Generalnie wszystko będzie zależeć od dawki w jakiej jest podawana i do których receptorów w danej dawce ma najwyższe powinowactwo.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez AlexCCC2 25 paź 2015, 20:58
Lekarz psychiatra powiedział mi że jestem rozbity, co to dokładnie oznacza?

przez zalezna 26 paź 2015, 01:21
Dark Passenger,
nic nie zrozumialam z tego "lekarskiego" wywodu niestety..
zalezna

Sortuj wg