SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: SSRI i Coca-Cola = lęki?

przez paradoksy 18 lis 2010, 18:56
a jaki niby związek może mieć coca-cola z lekami? czy na ulotce napisane jest "nie spożywać z coca-colą"? ...
paradoksy

przez uzytkownik 18 lis 2010, 19:16
paradoksy napisał(a):a jaki niby związek może mieć coca-cola z lekami? czy na ulotce napisane jest "nie spożywać z coca-colą"? ...

Na pewno musi coś w tym być, skoro mój organizm tak reaguje na ten napój. Nawet na tym forum gdzieś widziałem wpis o tym, że czarna kawa i cola mogą zaburzać działanie SSRI, ale nie mogę odkopać dlatego też utworzyłem ten wątek.
uzytkownik

przez TheGrengolada 18 lis 2010, 19:18
Ja pijam Colę nałogowo i nigdy nic takiego nie przydarzyło mi się. Może po prostu w pewien sposób uprzedziłeś się do Coli i sam wywołujesz te objawy myśląc o niej? Albo źle tolerujesz zbyt dużą dawkę cukru dostarczaną na raz do organizmu? Chociaż nigdy nie słyszałam, żeby po cukrze mogły wystąpić lęki, najwyżej ból głowy, zawroty itp.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maxyncius 18 lis 2010, 19:48
cola jak najbardziej moze wzmocnic Twoje leki poniewaz zawiera kofeine a ta jak wiadomo pobudza przez co mozesz czuc sie bardziej poddenerwowany, proponuje pic wode mineralna lub soki, nawet herbata ma w sobie kofeine a unikaj jak ognia napojow energetycznych, kawy coli i wszystkiego co pobudza!

Grejpfrut i SSRI

przez maciej.m 26 lis 2010, 14:23
Witajcie,

Czy wiecie jakie są efekty jednoczesnego zażywania SSRI i spożywania grejpfruta? Skutki uboczne?
Ktoś mi powiedział, że przy takiej mieszance dostawał kopa.

--
Pozdrawiam
MM

Re: Grejpfrut i SSRI

przez stardoll 26 lis 2010, 15:43
Ja moge napisac od siebie tylko tyle, ze zdarzalo mi sie popijac leki (rowniez SSRI, o ktore pytasz, bezno, neuroleptyki) sokiem grejfrutowym i nie czulam zadnej roznicy od popijania wodą.
stardoll

przez El Chupacabra 26 lis 2010, 20:09
maciej.m,

serio SSRI wchodza z grejpfrutem w jakas interakcje ? :shock:

wola człowieka jest jego niebem

SSRI

przez kasia000 26 lis 2010, 20:16
Czy ktos tu bierze SSRI dłużej niz 5 lat?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez maciej.m 26 lis 2010, 20:25
El Chupacabra napisał(a):maciej.m,

serio SSRI wchodza z grejpfrutem w jakas interakcje ? :shock:

Poważnie, sprawdźcie:
http://www.holisticonline.com/Herbal-Me ... ations.htm

albo fragment ze strony http://www.antidepressantsfacts.com/taper.htm

Never ever use Grapefruit Juice. Grapefruit juice is an inhibitor of the cytochrome P-450 enzymes. These enzymes are known to metabolize (break down) (SSRI) antidepressants in the liver. Drinking grapefruit juice whilst you are taking an (SSRI) antidepressant can create a serious toxic reaction, because the chemical ingredient will build to toxic levels in the bloodstream!

Re: SSRI

przez zdesperowany1 26 lis 2010, 21:20
hehe Kasia a Ty widze ciagle boisz sie,że leki dlugotrwale brane zaszkodza Tobie;P.Nie martw sie...spotkalem sie z przypadkami osob ktore braly ssri po 15 lat i po odlozeniu wszystko jest z nimi w jak najlepszym porządku:).
zdesperowany1

przez El Chupacabra 26 lis 2010, 23:29
Nie mialem o tym pojecia.

Na ile jest to udowodnione ?

*nie mam czasu studiowac google

wola człowieka jest jego niebem

przez fobia 27 lis 2010, 00:05
ogólnie ponoć żadnych leków nie popija się sokiem grejfrutowym bo to jakoś źle na nie działa ;)

przez cytrynka84 27 lis 2010, 00:41
Zadnym sokiem z cytrusow,czy herbata z cytryna,nie powinno sie popijac lekow po podobno to uposledza wchlanianie,czyli leki dzialaja z opoznieniem
Moze ma to cos wspolnego,bo kiedys popilam tak stilnox kilka razy i dosc dlugo nie moglam spac,ale na 100% nie wiemczy to mialo jakis zwiazek ,ale w necie tez tak pisza
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Re: SSRI

przez kasia000 27 lis 2010, 09:10
heh dzięki;-))) :roll:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg