zmiana myslenia po psychotropkach

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Aruns 20 kwi 2007, 18:20
Osobiście, po 16 latach nawrotów depresji stwierdzam, że żadne pogadanki z przyjaciółmi, czy psychologami NIE ZASTĄPIĄ farmakoterapii. Leki (odpowiednio dobrane) są niezbędne, żeby skorygować problemy z chemizmem mózgu i zaburzoną fizjologią, tego nie zapewni psychoterapia. A teksty typu "leki przeciwdepresyjne uzależniają i niszczą psychikę" można spokojnie włożyć między bajki. Po sobie wiem, że to okropne bzdury - żaden antydepresant mnie nie uzależnił, a psychiki bynajmniej nie mam "rozwalonej", wręcz przeciwnie - leki pomagają mi na nowo funkcjonować po każdym nawrocie choroby, już raz wypróbowałem powrót do aktywności zawodowej bez nich i więcej na pewno tego nie powtórzę.

przez Sofia 20 kwi 2007, 18:49
Lekarstwa , psychotropy sa aby nas leczyc.Obecnie sa dostepne psychotropy nowej generacji, mniej szkodliwe.
A zaszkodzc moze nawet srodek przeciw bolowy, jesli ktos jest uczulony na skladnik ktory zawiera owy lek.
Wiec nie panikuj , jesli lekarz nakazal ci brac psychotropy to stosuj sie do wskazan lekarza ( jesli chcesz wyzdrowiec )
Ja tez mialam obawy , ale minely gdy stan psychiczny zacza sie poprawiac.
Zycze odwagi i zdrowia ;)
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.

przez Margaret 20 kwi 2007, 18:58
Dziękuję Wam za wsparcie. Wzięłam dzisiaj Afobam i czuję się świetnie. Trochę jakbym była na haju, bez nerwów, lęków, kołatania serca, drgawek itp. Mam wrażenie jakby ktoś nagle mnie wyłączył, wyciszyłam się...tylko mam spowolnione ruchy i chce mi się spać. Mama dostała od psychiatry niezły ochrzan. Był zły, że nie brałam leków, bo mogłam skończyć jak inni...
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 331ania 20 kwi 2007, 19:33
Margaret-nawet nie masz pojęcia jak się cieszę że jest lepiej:):):)poprostu aż mi lżej się na sercu kiedy robi kiedy słyszę takie słowa:)3mam kciuki byś jak najkrócej brała leki i by była znaczna poprawa :P ściskam cię mocno :D
ExModerator

przez Aruns 20 kwi 2007, 19:55
Sama widzisz :)
Pozdrawiam i oby było już tylko lepiej :) :smile:

przez Margaret 19 maja 2007, 22:30
a zastanawiam się czy leki psychotropowe powodują nowotwór?
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez GRACJA 20 maja 2007, 01:23
Margaret napisał(a):Trochę jakbym była na haju, bez nerwów, lęków, kołatania serca, drgawek itp. Mam wrażenie jakby ktoś nagle mnie wyłączył, wyciszyłam się...tylko mam spowolnione ruchy i chce mi się spać.
- na początku brania psychotropów organizm czasami tak reaguje. To powinno za pare dni zmniejszyć się. Organizm musi przyzwyczaic się do leków. Najważniejsze że lepiej się czujesz. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez AronFtv 20 maja 2007, 01:45
Margaret nie nie powodują one właśnie maja pomóc nam zapomnieć o takich właśnie sprawach one działają jak inne leki które maja nam pomagać a nie pogarszać:0
Leki na psycho nas lecza pomagają nam sie wyciszyć wtedy nasz organizm odpoczywa i zaczyna sie odbudowywać lepiej śpimy głębiej oddychamy itp nasze mięśnie są luźne a ze zamulają wole to od leków. zamulenie przejdzie :) trzeba tylko dobrać dobre leki
Podpis usunięty przez administratora.

zmiana myslenia po psychotropkach

przez fiat 02 paź 2007, 09:49
jak u was zmienialo sie samopoczucie i mysli w czasie brania lekow czy one po 4 tygodniach jak zaczynaja dzialac zmieniaja ochydne mysli i nastawienie do zycia :?:

przez Goplaneczka 02 paź 2007, 10:20
Nie bardzo, a leci drugi miesiączek już...
Jestem spokojniejsza może, mniej płaczę (ale nadal...). I tyle.
Goplaneczka

przez maiev 02 paź 2007, 11:55
Mnie pomogły poukładać sobie w głowie wszystko jak należy i uporządkować cały ten chaos. Przestałam być kłębkiem nerwów i łatwiej mi było uwierzyć że coś dobrego może mnie jeszcze spotkać (a nie wierzyłam w to nic a nic) i że trzeba dać sobie jeszcze szansę.
"I need a new version of me..."

przez Mooni 02 paź 2007, 12:34
u mnie podobnie. Stałam się spokojniejsza, choć i tak nie zawsze potrafię kontrolować swoje reakcje, ale zdarza się to rzadziej. Jestem bardziej pewna siebie chyba. Ale żadnych rewelacji (biorę 2 m-ce).
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

przez depresyjny86 02 paź 2007, 13:04
ja dzięki lekom jestem spokojniejszy.Tylko tyle.
:)

przez Jovita 02 paź 2007, 13:56
spokojniejsza moze i jestem ale za to mam straszne jazdy po tych psychotropach , juz wolalabym byc niespokojna niz przechodzic to co przechodze po tych lekach!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Sortuj wg