TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Kajetan0 05 kwi 2016, 14:48
mnie :)

przez Vengence 05 kwi 2016, 15:09
Kajetan0 napisał(a):mnie :)

To zadzwoń do Serviera może coli coś powiedzą więcej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kajetan0 06 kwi 2016, 12:22
mam was/Ciebię :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Relief 15 kwi 2016, 22:13
A jak tianeptyna wpływa na sen? Niedługo planuję zacząć kurację. Lekarz wypisał mi tego leku jakoś na miesiąc i potem mam przyjść na wizytę, żeby sprawdzić jak działa i podjąć decyzję, czy kontynuować. Z tym, że zalecił żebym zaczął od jednej tabletki na wieczór przez bodajże 2 lub 3 dni, potem 1 rano, 1 wieczorem, przez kolejne 2-3 dni i dopiero po tym standardowo 3x1. Pytanie tylko, czy nie te pierwsze dawki nie spowodują, że nie będę mógł do rana zasnąć. I tak mam problemy ze snem po odstawieniu marihuany i śpię po 5 godzin.

Ogólnie, to zamawiałem tianę z powder city w proszku, ale że nie dało się równo odmierzyć 12,5mg, to olałem temat (sprawę opisywałem kilka stron wstecz). Mam pytanie w jakich godzinach bierzecie te 3 dawki? 8-12-16? czy może bardziej 8-14-20? Nie wiem, jak wpływa to to na sen, a mój lekarz zdaję się traktować to jak kolejny lek SSRI, bo jak mu mówiłem, że trochę się boję, że mi się spodoba za bardzo i się uzależnię (takie mam doświadczenia z marihuaną), to mi powiedział, że leki antydepresyjne nie uzależniają :D. Choć to akurat tak naprawdę nie jest zmartwienie. Wolę terapeutyczne dawki. Tylko w jakich godzinach je brać i czy faktycznie dobrym pomysłem jest zacząć od jednej tabletki na wieczór.

przez Ricah 15 kwi 2016, 22:46
Przyjmuje sie, ze tianeptyna ma okres poltrwania wynoszacy 2-5h, wiec mozna mniej wiecej obliczyc godzine ostatniej dawki, by mozna bylo w 100% bezpiecznie usnac. Ten lek akurat moze uzalezniac, ale jezeli bedziesz trzymal sie normalnych dawek, to raczej nie masz sie czego obawiac.

Moim zdaniem nie ma sensu czekac tyle dni na zwiekszanie dawek (pod warunkiem, ze nie bedziesz odczuwal strasznych skutkow ubocznych), to nie jest az tak hardcorowy lek, zwlaszcza pod wzgledem skutkow ubocznych.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Relief 15 kwi 2016, 22:53
Dzięki za odpowiedź. Raptem 5-6 dni i jestem na dawce 3x1, więc nie ma tragedii. Z tego, co piszesz, wystarczy ostatnią dawkę wziąć koło 18, żeby o 23 normalnie móc pójść spać. Sam jestem bardzo ciekaw tego leku, zobaczymy.

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 15:23
Ten lek to jak dla mnie nie różnił się niczym od Seronilu, mogłem go jeść garściami a efektu żadnego
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez Vengence 16 kwi 2016, 16:18
paroxinorowiec napisał(a):Ten lek to jak dla mnie nie różnił się niczym od Seronilu, mogłem go jeść garściami a efektu żadnego
A po seronilu - fluoksetynie, miałeś jakieś skutki uboczne??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez paroxinorowiec 16 kwi 2016, 21:57
Nic. Ani skutków ubocznych ani efektów działania.
BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

paroxinor - 50mg

przez Pablo5HT1 17 kwi 2016, 05:28
bączuś napisał(a):Żaden lek tak mocno na mnie nie oddziałuje jak tianeptyna,w zasadzie czuje tylko jej działanie i to już po pierwszej tabletce (jako objawy niepożądane).Brałem 60 escitalopramu,400mg sertraliny,300 mg amitryptyliny,90 mg mirtazapiny itd i żaden z powyższych leków w wymienionych ekstremalnych dawkach tak silnie na mnie nie oddziaływał jak właśnie tianeptyna w standardowych dawkach.Widocznie mam zaburzony układ opioidowy bo na ten układ oddziałuje przede wszystkim tianeptyna.

Być może opioidowy. Oddziałuje też z tego co szperałem na układ adenozynowy.

-- 17 kwi 2016, 04:30 --

Pablo5HT1 napisał(a):
bączuś napisał(a):Żaden lek tak mocno na mnie nie oddziałuje jak tianeptyna,w zasadzie czuje tylko jej działanie i to już po pierwszej tabletce (jako objawy niepożądane).Brałem 60 escitalopramu,400mg sertraliny,300 mg amitryptyliny,90 mg mirtazapiny itd i żaden z powyższych leków w wymienionych ekstremalnych dawkach tak silnie na mnie nie oddziaływał jak właśnie tianeptyna w standardowych dawkach.Widocznie mam zaburzony układ opioidowy bo na ten układ oddziałuje przede wszystkim tianeptyna.

Być może opioidowy. Oddziałuje też z tego co szperałem na układ adenozynowy.
a tak naprawde to tianeptyna wpływa też na układ serotoninowy tylko pośrednio, głównie receptory 5HT2. W tym zakresie jest antyserotoninowa.

przez Kajetan0 17 kwi 2016, 08:19
w końcu zrealizowałem receptę na Tianesal® i ...
czułem się głupio to najlepsze określenie - napewno nie jest to placebo ! ale czułem się chyba jak naćpany - ale tak negatywnie - bolała mnie głowa czułem tetnienia i pulsowania w mózgu miałem zmniejszone źrenice i czułem się dziwnie odrealniony i wszystko było mi negatywne obojetne ...

...

- a może to krew zaczęła napływać do wcześniej nie używanych obszarów mózgu stąd te bóle głowy xd :P !
Hahaha ;)

przez bączuś 26 kwi 2016, 14:23
Tianeptyna w standardowej dawce 3x12,5mg jest na mnie najsilniej działającym antydepresantem jaki kiedykolwiek stosowałem,a była już amitryptylina w dawce 300mg,escitalopram w dawce 60 mg,sertralina w dawce 400mg i inne i żaden z nich nie ma dla mnie takiej mocy jak tianeptyna.
bączuś

przez Monster6 03 maja 2016, 18:47
Jeśli ktoś ma zbędną tianeptynę miminum 1opakowanie w tabletkach to prosił bym o info na priv.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Vengence 11 maja 2016, 10:25
Czy ktoś był zamulony po tianeptynie??, bo już nie daje rady z tą substancją, czytałem cały prawie wątek i może ze 2 osoby miały coś podobnego!?, biorę ją czwarty tydzień.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg