KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

przez rolingstone 21 lut 2008, 13:57
filson napisał(a):Niech ktos napisze, ze odstwail lek i czuje sie dobrze !!!!!!!!!

Ja odstawiłem jakiś czas temu anafranil i czułem się przez 3 lata ok. Niestety atakiem paniki wszystko znów się zaczęło. To lek starej generacji, ma dużo działań ubocznych, ale jest świetny. Tylko nie można odstawiać samemu, gdy po kilku tygodniach brania się poprawi. Choć pokusa jest :)
Nerwicę można pokonać :)

przez aniakk2 22 lut 2008, 17:14
Rafik napisał(a):Hmm...mój nowy psychiatra i moja przyjaciółka lekarka powiedzieli niezależnie od siebie, że Anafranil to stary lek, i że nie powinno sie go juz nikomu przepisywac, bo to jest świństwo. Zamienił mi na Efectin, po którym czuję sie o wiele, wiele lepiej niż po Anafranilu.

Też to słyszałam, mimio to biorę. Dobrze się po nim czuję. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego jest zły. Czym różni sie jedno gowno od drugiego? Przecież tak samo śmierdzi. Ten czy inny lek to chemia tylko o innym składzie. Trujemy się wszystkim jednakowo, jednak przywraca nas to do świata żywych i to jest najważniejsze. Co w dzisiejszych czasach nas nie truje. Nawet to że oddychamy.

przez Jovita 22 lut 2008, 17:51
moj psychiatra tez powiedzial mi ze anafranil to g*****
ale dlaczego nawet nie spytalam.
Ja tez poczatkowo sie dobrze po nim czulam dopoki nie wpakowal mnie w depersonalizacje..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 22 lut 2008, 23:49
Rafik napisał(a):Hmm...mój nowy psychiatra i moja przyjaciółka lekarka powiedzieli niezależnie od siebie, że Anafranil to stary lek, i że nie powinno sie go juz nikomu przepisywac, bo to jest świństwo. Zamienił mi na Efectin, po którym czuję sie o wiele, wiele lepiej niż po Anafranilu.

:shock: wiedziałam, że coś nie tak z tym lekiem...
Pstryk

przez kordian 23 lut 2008, 17:17
witam jak od wczoraj zazywam anafranil ale ten zwykly nie Sr. i od razu czuje jego dzialanie. tak sie zastanawiam vczy ktos juz tu bral zwykly anafranil i kiedy zaczal u niego dzialac.jestem przygotowany na jakies 3 tyg czekania a tu juz dziala? chyba ze to podswiadomosc dziala ze juz cos zazywam...

biore go pd czarwtku pierwszy dzien czulem sie jakby lepiej ale od wczoraj mam straszne ataki leku .czuje sie tak jakbym nic nie zazywał. czy to mozliwe ze to skutek ubovczny i za kilka dni minie?,o;a ak ktos?

przez Fiolka 26 lut 2008, 17:13
na początku brania leku lęki mogą się nasilać (przeczytaj ulotkę ;P) potem z czasem odejdą, ale oczywiście to wszystko zależy od osoby, czasem trzeba zmienić lek lub podnieść jego dawkę; ja napierw brałam bioxetin ale nie przyniósł żadnych większych skutków, teraz już od ponad miesiąca biorę anafranil, jakoś tam na mnie działa jest lepiej niż było, ale mimo to nie jest wciąż tak dobrze jak bym chciała, lekarka podniosła mi w poniedziałek dawkę z 10 mg x 3 na dobre, do 25 mg x 2 na dobe, nie czuje narazie żadnej zmiany, oprócz tego że mój dzisiejszy wyjazd do miasta skończył się bardzo szybko, załatwiłam to co najważniejsze a potem zwiałam czym prędzej do domu nie idąc na zajęcia :( porażka

przez metka 09 kwi 2008, 01:15
to prawda że nie powinno się już go wypisywać?
ja dostałam w aptece za darmo... 100% refundowany... tylko jak to rozumieć?

anafrani;

przez Gosiek26 09 kwi 2008, 12:21
A ja dzis znowu zaczelam brac anafranil pol tabletki 75mg

oczywiscie skutki uboczne sa tragiczne wiec wspomagam sie afobamem

Boze, mam nadzieje, ze anafranil podziala na mnie tak jak ostatnio! 3 lata bez depresji, atakow paniki i lekow!!!!

Ile lat mozna brac anafranil.... bo ja juz bralak 3 lata poznien przerwa i choroba znow mnie dopadla :(

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:35 am ]
czy duzo osob na tym forum bierze anafranil?

co o nim myslicie?

przez Think_Er 12 kwi 2008, 14:29
ja biorę Anafranil 2 razy dziennie po 75 mg od miesiąca, wcześniej brałem mniejsze dawki tego leku. W poniedziałek idę do psychiatry po jakiś mocniejszy medykament, ponieważ nadal mam tiki nerwowe (usztywnienie głowy, szyi w krepujących sytuacjach) i stały niepokój, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować....

niestety, ja po anafranilu nie przytyłem.... nerwica żarła moje ciało przez wiele lat, i teraz mam niedowagę (ponad 8 kilogramów), ciekaw jestem, czy po mocniejszych lekach będę mógł trochę przytyć.....
Nadzieja? Jeszcze ją mam:-)

przez Think_Er 15 kwi 2008, 19:06
Więc możliwe, że anafranil nie działa jak powinien, ponieważ mój przypadek podpada pod inne leki.......... cholerka, chciałbym już skończyć z tą nerwówką, marnuje tylko swoje życie
Nadzieja? Jeszcze ją mam:-)

przez Gosiek26 17 kwi 2008, 11:34
Kilka dni na anafranilu a juz czuje sie lepiej

!!

Re: Anafranil

przez Gosiek26 16 maja 2008, 16:32
Biore pol tabletki o przdluzonym dzialaniu 37.5 raz dziennie ale leki wracaja... Nigdy nie przekroczylam tej dawki bo zawsze bylo dobrze a anafranil biore juz okolo 4-5 lat z przerwami. Niestety leki wracaja, czuje sie ciagle przygnebiona, zmartwiona, jakas niespokojna, zle mi sie spi. Wczoraj zadzwonilam z Anglii do swojej lekarki i stwierdziala, ze musze zwiekszyc do calej tabletki 75mg raz dziennie. Chcialam z nia pogadac, otrzymac jakies wsparcie ale ona nie miala czasu. Boje sie, ze cala tabletka mnie niezle kopnie a nie moge sobie pozwolic na dni wolne od pracy. Poradzcie! Bedzie dobrze po calej 75mg? :((((

przez Grubcia 30 maja 2008, 19:57
Biore anafranil od 2 tyg.Mam nadzieje,ze zadziala.
Warto to brac?
Po jakim czasie nastepila u was poprawa?
Grubcia

przez wnuczek 25 cze 2008, 09:00
Po ostatniej wizycie został mi przepisany anafranil SR 75,jest to mój drugi lek gdyż pierwszy jakim jest asertin słabo na mnie działa,po kilku miesiącach przyjmowania praktycznie nastąpiły tylko małe różnice.Anafranil będę przyjmował na noc bo lekarka mówiła że mogę być po nim senny,będę zaczynał od małych dawek ale efektem końcowym ma być 2xSR 75 na noc,mam nadzieję że w końcu trafie na ten właściwy lek.Napewno ktoś z was przyjmuje ten lek to prosiłbym o jakieś opinie na jego temat,boję się żeby po nim nie przytyć i jak to u was wygląda?

Sortuj wg