WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Siarlek 24 wrz 2015, 19:29
Od 7 dni nie biorę Brintellexu. Jadę na samej kwetpainie (100mg) żeby zobaczyć jak się będę czuł bez tych zasranych ssri.
Małe podsumowanie leku Shitellix:
1. Lek miał nie powodować żadnych skutków ubocznych na początku. W rzeczywistości powodował największe i najgorsze skutki uboczne ze wszystkich leków SSRI jakie brałem(paroksetyna, wenafleksyna, escitalopram).
2. Z czasem to jest po 7 tygodniach od początku leczenia skutki uboczne nie minęły. Nudności, problemy ze spaniem, problemy ze wstaniem, biegunka. Lek powodował takie same problemy ze wstaniem i zaśnięciem jak wnefleksyna i paroksetyna.
3. NA żadnym leku pierwsze dwa tygodnie nie charakteryzowały się takim spadkiem samopoczucia jak na Shitellixie. Myśli samobójcze, płacz itp itd.
4. Po siedmiu tygodniach nie zaobserwowałem poprawy. W ręcz przeciwnie lek spowodował wzrost poziomu lęku uogólnionego do poziomu, którego nigdy wcześniej nie odczuwałem. Depresja była silniejsza niż kiedykolwiek
Also,
-lek nasilił lęk i depresje.
- Skutki uboczne jak na SSRI.
Nie polecam oneoneone!!!1111
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez tokyoeyes 28 wrz 2015, 08:35
Boję się wziąć tego cholernego Brintellixu. To mój pierwszy antydepresant a tu takie opinie.
Czy jest chociaż jedna osoba, która na nim jedzie o jest zadowolona?
Muszę zacząć się leczyć bo każdy dzień jest trudny.

przez Psychopharm 28 wrz 2015, 10:32
Głupi pomysł lekarza na pierwszy lek - jest dużo innych, sprawdzonych w dodatku refundowanych czyli tańszych dla pacjenta. To eksperymentowanie na pacjencie.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tokyoeyes 28 wrz 2015, 12:05
Co przy nerwicy lękowej? Ataki lęku raz na jakiś czas, najcześciej jestem przewrażliwiona na wszystkie bodźce, w sklepach gdzie muzyka, rozmowy, tysiące kolorów biją po oczach, czuję się najbardziej podenerwowana. Jestem rozedrgana w środku, szybko się irytuję, od razu na poziom max.
Kiedy nie jestem w ciągłym napięciu, wpadam w stany depresyjne. Zero radości, zero czucia czegokolwiek. Pustka.
Do tego objawy somatyczne, raz są raz nie: zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, szum w uszach itd. Wczoraj nawet zbyt szybkie kadry w filmie mi przeszkadzały, ciężko się je oglądało. Kiepska koncentracja, czasem mylę słowa, zapominam po co przyszłam do pokoju etc. Kiepskie sny, często katastrofy, płaczę przez sen. Są dni dobre, kiedy wydaje mi się, że jest wszystko ok.
Psychiatra proponowała 3 leki, jak się wyraziła: jeden powoduje skutki uboczne w postaci tycia (chuda jestem ale nie chciałam), drugi brak libido (depresja zrobiła swoje ale ciągle seks potrafi być satysfakcjonujący) trzeci to lek bezpieczny, mogą wystąpić nudności ale drogi. Wybrałam ten trzeci czyli Brintellix.
Boję się bo kiedyś nawet po trawsku miałam stany lękowe.
Może się skontaktuję z lekarzem i poproszę o przepisanie czegoś innego...?

przez Psychopharm 28 wrz 2015, 12:14
Każdy lek jest w miarę bezpieczny, Brintellix to lek nowy, który wcale nie ma mniej uboków od innych leków. Rzeczywiście może nie obniżać tak libido, więc jak Ci tak na tym zależy to może go spróbuj (jeśli Cię stać). Na to co opisujesz zazwyczaj "siadają" leki z grupy SSRI ale one mogą obniżać libido. Niestety w przypadku leków często jest coś za coś.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez tokyoeyes 28 wrz 2015, 15:22
Dziękuję Psychpharm.
Do jakiej grupy należy leków Brint?

Najbardziej obawiam się tych opisywanych tu i ówdzie skoków po nim: raz pobudzenie raz senność i brak sił. Gdyby lęki zamiast zniknąć miałyby się wzmóc, to po co brać taki lek?

przez Psychopharm 28 wrz 2015, 15:26
To jest niby SSRI ale ma dużo dodatkowych działań receptorowych, stąd taka mnogość uboków u niektórych osób. Ja bym na Twoim miejscu spróbował jakiegoś z łagodniejszych SSRI, np. escitalopramu, może z libido nie będzie tak źle.

przez Kalebx3 28 wrz 2015, 15:35

-ja jechałem na tym leku ponad pół roku . Mi ten lek pomógł ( głównie na lęki ) .

-- 29 wrz 2015, 19:34 --

- przez 7 -14 dni będe brał Brintka w dawce 2,5 mg/dziennie z rana ( do Paro 10 i Esci 3,75 ) .
Dziś z rana poczułem ten lęk , jakże oczywisty .Kiedy dołozyłem Brintka lęk wyrażnie zmalał . Wczoraj o tej porze juz waliłem benzo , dzisiaj tez wezme , ale w mniejszej dawce .Takie klocki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez tokyoeyes 29 wrz 2015, 21:40
Ciągle się zastanawiam. Mam alternatywę w postaci Prefaxine.

Marnie wieczorem, napięcie w klatce, niepokój.

przez Pablo5HT1 30 wrz 2015, 03:37
tokyoeyes napisał(a):Boję się wziąć tego cholernego Brintellixu. To mój pierwszy antydepresant a tu takie opinie.
Muszę zacząć się leczyć bo każdy dzień jest trudny.

Poproś może o ten zestaw http://www.biopsychiatry.com/citalopram-buspirone.htm
zamiast citalopramu escitalopram .

przez Psychopharm 30 wrz 2015, 08:20
tokyoeyes wenlafaksyna jest dużo bardziej sprawdzonym lekiem i to powinien być pierwszy lek jaki sprawdzisz, a nie nowa wortioksetyna.

przez tokyoeyes 30 wrz 2015, 18:38
Dzięki. Mam już wenlę w domu. Startuję w piątek, tylko 35mg, chyba jakoś dam radę.
Kto może niech trzyma kciuki, najgorsze to strach przed ubokami, oby nie nakręcił spirali już podczas brania.

przez Psychopharm 01 paź 2015, 10:07
To mała dawka, nie powinno być uboków. Ja wskoczyłem od razu na 150 mg.

przez tokyoeyes 01 paź 2015, 19:52
Psychopharm, mój lekarz nazwą ją dawką homeopatyczną ;)
Docelowo ma być 75mg, na razie 37,5 a nie jak pisałam 35 mg.
Chyba dam radę choć cykora mam jak sto diabłów

Pablo5HT1 (co to za skrótowce?), lekarza to ja mogę prosić jak będę miała jakiekolwiek doświadczenie z antydepresantami.
Ciągle odkładam lekobranie bo wydaje mi się, że sobie poradzę. Dziś całkiem udany dzień poza poroma minutami z kumulowaniem dźwięków we łbie jakbym była pusta blaszaną puszką, poza 20 minutami irracjonalnego lęku i niepokoju we własnym domu, z moimi kochanym dziećmi podczas gry karcianej. No i właśnie te krótkie momenty to sygnał, że dzieje się źle, że nie daję rady. Że jednak psychoterapia to nie wszystko.

Sortuj wg