ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez Ziomal4321a 28 lis 2013, 00:46
Jestem na tym leku jakieś 2 tygodnie, na przemian biorę Ketrel i Zolpic. Przy Zolpie ze 2-3 razy miałem małe fazy, ale teraz ich w ogóle nie mam, a biorę 1 tabes. Czy po zwiększeniu dawki znowu pojawiają się halucynacje?
"Przeszłość to ziejąca otchłań, próbujesz od niej uciec, ale im dłużej uciekasz, tym głębsza, straszniejsza rośnie za tobą. Jej krawędzie ocierają twoje pięty. Ale musisz odwrócić się i stawić jej czoła"

przez wieslawpas 30 lis 2013, 18:10
ten czwartek i piatek mialem bardzo stresujacy i nie mogles zasnac w nocy. zazwyczaj biore dwie prenazyny i stilnox i zazwyczaj po tym zasypiam w jakas godzine po takim zestawie leków. Ale wczoraj i dzisiaj rano musiałem żarzyć bezno bo nie moglem zasnac. Jak juz zasnę to spię do 14. Wychodzi jakieś 10,5 godzin snu. Chcialm zapytać czy jest jakis lek mocniejszy do stilnoxu, albo inna substancja bo chyba juz nie dziala to na moj organizm. Nie che brac tego benzo na sen.

przez barsinister 30 lis 2013, 18:44
zolpidem to nie benzo, jest lekiem pokrewnym
mocniejsze leki na sen to właśnie prawdziwe benzo - np. estazolam lub midazolam (dormicum)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 30 lis 2013, 19:38
Aha, ja zarzylem afobam bo to akurat mam, myślę ze u mnie to jest przestawienie rytmu dobowego, bo jak zasnę to spie długo.

przez fantasy 01 gru 2013, 03:55
Moze hydroksyzyna 25 nie polecam brania zolpidemu bo uzależnia wbrew pozorom przeszłam przez to wszystko i nikomu niezycze przechodzić przez to pieklo

przez mark987 08 gru 2013, 19:53
Trzeba pamiętać, że tego typu leków nasennych nie należy brać metodycznie A jedynie 2-3 razy w tygodniu. Organizm ludzki jest bardzo podatny na wszelakie uzależnienia. Tak jak można się uzależnić od kawy, papierosów czy alkoholu, tak też od każdych leków branych bez kontroli.

przez Rebelia 12 gru 2013, 23:53
Przy Zolpie ze 2-3 razy miałem małe fazy, ale teraz ich w ogóle nie mam, a biorę 1 tabes. Czy po zwiększeniu dawki znowu pojawiają się halucynacje?

IMHO, najlepiej jest łyknąć, przepić szklanką wody, zgasić światła i w ciągu kilku minut znaleźć się w łóżku z zamkniętymi oczami. Przy tej "taktyce" żadne fazy nigdy mi nie weszły. Kiedy biorę tabsa i siedzę jeszcze trochę, to powiedzmy po 15-20 minutach zaczyna się lekkość w stawach i mięśniach, opisywane wcześniej przez różnych użytkowników "falowanie", lekkość w głowie, aż nie chce się iść do wyra. Chociaż kilka razy nawet przy taktyce numer 1 zdarzyło mi się, że zolpidem nie zadziałał w ogóle albo częściowo (wybudzanie w nocy po kilka razy).

W sumie to tak patrzę, że co organizm to inna bajka, jakieś kwiatki na ścianach i fazy w stylu ktoś przy mnie stoi. Chyba cieszę się z całego serca, że nic takiego mi się nie przytrafiło i skończylo się na zwykłym otępieniu :)

przez wieslawpas 13 gru 2013, 02:57
mnie sie zarza ze przy zażyciu wyobraźnia mocniej pracuje. lek tez mnie uspokaja.

przez polakita 13 gru 2013, 10:59
a słyszeliście o BEZSENNOŚCI Z ODBICIA, jak przestaniecie jeść Zolpidem to bezsenność się pogorszy...... :(

przez mark987 15 gru 2013, 22:20
Jeśli przesadzimy z lekami nasennymi należy je odstawiać stopniowo. Większym zagrożeniem były leki benzodiazepinowe, choć z lekami nasennymi nowej generacji też trzeba postępować rozważnie.

przez AleksandrA111 16 gru 2013, 14:29
Nasen pomógł mi,ale też zaszkodził. Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

przez wieslawpas 20 gru 2013, 04:10
To jest lek ktory sie bieze tuz przed spaniem dziala okolo 15-40 minut tak czytałem. U mnie ten lek dziala mocno momentami na wyobraznie, ale wtedy akutat dobrze mi sie zasypia.

-- 20 gru 2013, 19:19 --

Tej nocy wzialem lek PROMAZIUM, do tej pory brałem pernazyne. Zażyłe go i wywylal o on u mnie duza sennos i takie otumanienie. Ale nie moglem po nim zasnac, tak sie przejalem tym, w sumie wygenerowało do dla mnie wiekszy stres niz jakbyz zażył zwykle znane prenzuim. W dzien spałem bardzo długo, w sumie
az za dlugo. Po tym leku czuje sie ospały i otępiały. Czy ktoś bral ten lek, moze ketrel jest lepszy ze szybciej sie po nim zasypia? Bo ten nie wywoluje spania tylko taka ospałość.

przez mark987 20 gru 2013, 23:00
AleksandrA111 napisał(a):Nasen pomógł mi,ale też zaszkodził. Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Nasen to lek typowo nasenny nowej generacji. Powinno się go brać tuż przed snem, najlepiej w łóżku.

przez Rebelia 21 gru 2013, 21:49
Wystąpiły u mnie poważne omamy i kompletne zaburzenie równowagi. Może dlatego,że powinno się go brać bezpośrednio przed zaśnięciem czego od razu nie zrobiłam. Ogółem-niezła jazda, ale doświadczenie niezbyt miłe...

Teoretycznie, jeśli nie wystartujesz do wyra w odpowiednim momencie, to zaburzenia równowagi są hardkorowe. Można spokojnie przydzwonić kilka razy w drzwi, w drodze do kibla.

Sortuj wg