TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez depresyjny 24 maja 2014, 06:44
Ja mam pytanie, bo lekarz kaze brac o 19, a w poniedzialek o 19 mam trening kickboxingu, czy innego dnia bede chcial pobiegac czy pojsc na basen. To przed treningiem nie warto brac prawda, bo oslabia ten lek?
depresyjny

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 24 maja 2014, 12:13
depresyjny, wróciłbyś z tego treningu z przetrąconą żuchwą. Nie wiem, jak u innych, ale mi się do 1-2 h po zażyciu stopniowo kompletnie wyłącza mózg i nie wyobrażam sobie wyjść po tym leku z domu. Hm, dziwne, że już o 19...
jolantka

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 24 maja 2014, 15:30
jolantka napisał(a):mio, u mnie nasennie okej już od lat, nie ma problemu się zwlec rano, na lęki tak średnio wyczuwalnie, trochę/odrobinę się olewactwo i pogodzenie z rzeczywistością włączyło, depresyjnie nijak, biorę 75, więc to za mała dawka (kiedyś brałam 150 i właściwie nie odczułam dużego działania przeciwdepresyjnego). Nie wiem, jakby to było przy 250-300 aż. Może coś by bardziej zaszalał, ja żrę głównie na sen.

a jakie masz problemy? wspomagasz się jescze jakims lekiem? skoro na ciebie nie dziala przeciwdepresyjnie to moze warto zmienic lek,lub tak jak ja zwiekszyc dawkę. Jeśli to mi nie pomoze rezygnuje z tego, ponieważ nie moge przy tym zarywac nocek, jetem troszke otepiony, mam strasznie realistyczne sny, no i przy tym leku najprawdopodbniej trzeba zrezygnowac z alkoholu, poniewaz nie testowalem, ale czulem sie zle po kilku piwach na nastepny dzien. Na seronilu nie bylo z tym zadnych problemow - moglem wszystko oprocz selsu i troche tylem. Jedyne plusy Trittico jak na razie dla mnie przy dawce 75-125 to łatwe zasypianie, polepszenie erekcji (co nie jest jednak tozsame z powrotem pelnej funkcjonalnosci seksualnej), brak tycia no i spore uspokojenie - niby duza olewka i co za tym idzie brak motywacji (minus), ale jednak cały czas drzenie miesni i brak pewnosci siebie (minus). Pomogl mi w zestawieniu z seronilem, jednak gdy zszedlem z seronilu dawka 125 mg nie pomogla. Wedlug lekarza pomoze on solo, jednka tylko przy zwiekszeniu. Pytanie tylko, czy bede mogl w wiekszej dawce normalnie funkcjonowac?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Vizir 24 maja 2014, 20:04
mio85 napisał(a):Pytanie tylko, czy bede mogl w wiekszej dawce normalnie funkcjonowac?

Nie spróbujesz to sie nie dowiesz, po dawce wnioskuje ze to dopiero twoj poczatek przygody z trazodonem. Ja brałem 150mg/d. Przez początkowy okres zwiekszania dawek i na krotko po tym objawy uboczne podobne do SSRI. Wyraziste sny i problemy ze snem wogóle, później wszystko obraca sie o 170st. w tym zakresie.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 25 maja 2014, 15:45
mio85 napisał(a):
a jakie masz problemy? wspomagasz się jescze jakims lekiem? skoro na ciebie nie dziala przeciwdepresyjnie to moze warto zmienic lek,lub tak jak ja zwiekszyc dawkę. Jeśli to mi nie pomoze rezygnuje z tego, ponieważ nie moge przy tym zarywac nocek, jetem troszke otepiony, mam strasznie realistyczne sny, no i przy tym leku najprawdopodbniej trzeba zrezygnowac z alkoholu, poniewaz nie testowalem, ale czulem sie zle po kilku piwach na nastepny dzien. Na seronilu nie bylo z tym zadnych problemow - moglem wszystko oprocz selsu i troche tylem. Jedyne plusy Trittico jak na razie dla mnie przy dawce 75-125 to łatwe zasypianie, polepszenie erekcji (co nie jest jednak tozsame z powrotem pelnej funkcjonalnosci seksualnej), brak tycia no i spore uspokojenie - niby duza olewka i co za tym idzie brak motywacji (minus), ale jednak cały czas drzenie miesni i brak pewnosci siebie (minus). Pomogl mi w zestawieniu z seronilem, jednak gdy zszedlem z seronilu dawka 125 mg nie pomogla. Wedlug lekarza pomoze on solo, jednka tylko przy zwiekszeniu. Pytanie tylko, czy bede mogl w wiekszej dawce normalnie funkcjonowac?

Testowałam dziesiątki antydepresantów, nie było zasadniczej poprawy, na razie nie mam siły myśleć, co z tym począć. To chyba depresja wtórna nerwicowa.
Niestety, alkohol wysiada przy trittico, no po prostu nie idzie. Ale fakt, nie tyje się. Może przetestuj większą i w razie czego dasz se spokój?
jolantka

TRAZODON (Trittico CR)

przez radek111 27 maja 2014, 22:58
Mam takie pytanie słyszałem że TRAZODON stosuje się w otępieniu czołowo skroniowym i zaburzeniach podobnych do alzheimera wie ktoś jakie dawki się wtedy bierze???

TRAZODON (Trittico CR)

przez Vizir 28 maja 2014, 00:11
radek111 napisał(a):Mam takie pytanie słyszałem że TRAZODON stosuje się w otępieniu czołowo skroniowym i zaburzeniach podobnych do alzheimera

Tylko w celu redukcji objawów współistniejących, jak depresja, wycofanie się, poczucie lęku/zagubienia itp. gdzie mając na uwadze statystyczny zaawansowany wiek chorego, ilość leków którymi jest juz obciążany i tak już bardzo mocno niezaburzoną szeroko pojetą sprawność intelektualno-pamięciową, niezbyt właściwe było by podawanie silnych l.antydepr. i co za tym idzie - następnych niepożądanych działań, np. antycholinergicznych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez mo1977 30 maja 2014, 09:33
Czy to prawda, że jak dzieli się tabletkę trittico cr to traci ona właściwość powolnego uwalniania?

Od kilku dni rano jak się obudzę to mocno wali mi serce i ogólnie czuje poddenerwowanie i lęk. Czy jest to możliwe że to po tym leku? Biorę 2/3 ze 150 już chyba 6 tydzień. Śpię po tym fajnie, ale tak jak pisałam wcześniej nie czuje efektu uspokojenia. Dziś chcę spróbować całej 150, może się poprawi, a jak nie to idę w środę do innego psychiatry, bo mój mówił, że po tym leku powinnam czuć się wyciszona i mieć leszy nastrój. A ja póki co dobrze śpię, a spokoju wewnętrznego brak, trzepie mnie w środku i tyle. Jak po mocnej kawie, której owszem nie pije.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Marian_Paździoch 30 maja 2014, 14:22
Czy to prawda, że jak dzieli się tabletkę trittico cr to traci ona właściwość powolnego uwalniania?

Bzdura. Anafranill SR też się dzieli, a jego zmodyfikowane uwalnianie nie zmienia się.
Marian_Paździoch

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 10 cze 2014, 03:00
Czy ktoś odstawiał trittico? Stopniowe zmniejszanie dawki, żeby to miało ręce i nogi? Czy z dnia na dzień i luz? Proszę o radę.
jolantka

TRAZODON (Trittico CR)

przez wieslawpas 10 cze 2014, 03:02
po co odstawiac calkiem dobry lek?

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 10 cze 2014, 03:13
Kolejna próba poradzenia sobie z życiem 'na czysto'
jolantka

TRAZODON (Trittico CR)

przez misiek_1 10 cze 2014, 18:52
wiesławpas brałeś triticco? jak na Ciebie działało?

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 11 cze 2014, 22:15
Mam pytanko, czy aby poczuc dzialanie antydepresyjne tego leku trzeba brac co najmniej 150 mg? Jak u was z dzialaniem antydepresyjnym na tym leku i przy jakich dawkach? Mi przy 75 mg slabo pomagal w tej kwestii. Moj lekarz twierdzi, ze potrzebuje wiekszej dawki zarowno do walki z depresja, jak i problemami w sferze seksualnej. Problem jest jeden - przy 125 mg mam straszne problemy ze wstaniem, a w ciagu dnia mysle tylko o spaniu

Sortuj wg