LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez inez3 11 maja 2014, 22:03
Czy ktoś mnie może uspokoić w związku z zamiennikiem Lamitrinu? Mam wrażenie, że po wieczornej dawce dziwnie się czuje. Przecież to niemożliwe, tylko substancje pomocnicze się z deka różnią...

przez Marian_Paździoch 11 maja 2014, 22:14
Brałem 3 różne zamienniki i nie odczuwałem, by czymkolwiek się różniły.
Jest tak jak pisze elfrid, taki lek jak lamotrygina działa subtelnie, nie uleczy nagle. Dopiero przy zmniejszeniu dawki widać, jaki ma potencjał.
Marian_Paździoch

przez inez3 11 maja 2014, 22:17
Ja też brałam zamienniki i ciągle zmieniam esci (lek główny). Nie wiem skąd akurat przy lamo taki "stres". Tak czy inaczej dzięki za uspokojenie :).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 11 maja 2014, 23:29
Marian_Paździoch napisał(a):Odstawianie lamotryginy jest bardzo bolesne, przynajmniej dla mnie. Kiedyś uparłem się, że odstawię i będę ciągnął na samej kwetiapinie. Zjechałem z 200 do 150 i byłem w mega, mega dolinie.

ja zjechałem z 75 do 50 i poczułem sporą różnicę już po 3-4dniach, po tygodniu byłem w rozsypce. Nie sądzę, że to był przypadek. Czytałem na zagranicznych forach i ludzie mają spore problemy z odstawką tego leku. Jedyne co można to odstawiać powoli a zawsze jak pisze one-half można wrócić
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez one-half 11 maja 2014, 23:48
elfrid napisał(a):one-half, jasne, że nie ma sensu brać leku, który nic nie daje. Tylko działanie stabilizatorów jest na tyle subtelne, w zakresie wyrównania nastroju, że odczuwa się różnicę dopiero po odstawieniu (a na lamo długo się wchodzi, więc powrót nie jest taki prosty).
Co do potencjalizacji leków przeciwdepresyjnych też mam wątpliwości czy leki przeciwpadaczkowe wzmacniają ich działanie. Raczej stanowią kropkę nad i dla pacjentów, których za bardzo nosi albo nastrój się waha.
Natomiast neuroleptyki atypowe to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem rewelacyjnie uzupełniają SSRI/SNRI i stanowią przyszłość w leczeniu depresji. Brałem samą paroksetynę (20mg), brałem kwetiapinę (300mg) solo; ale dopiero ich połączenie zaczyna przynosić zainteresowanie życiem, codziennymi sprawami, a jednocześnie spokój, bez sztucznego napędu i zmniejszonej potrzeby snu.
Coraz więcej badań wskazuje, że augmentacja leków przeciwdepresyjnych przez neuroleptyki atypowe (zwłaszcza kwetiapinę, też olanzapinę) u pacjentów, którzy na samych LPD nie doświadczyli całkowitego ustąpienia objawów depresji i pełnej remisji; przynosi dodatkową korzyść poprzez synergię działania tych grup leków (podobnie jak połączenia SSRI/SNRI+mianseryna,mirtazapina). Także pytanie które i w jakiej dawce neurolpetyki brałeś oraz w połączeniu z jakim tymoleptykiem.

Jedna lekarka wymyslila, ze bedzie mnie leczyc mnie stabilizatorem (lamotrygina) i neuroleptykami. Wiec po kolei bralem: kwetiapine, aripiprazol i amisulpryd. Zaden z tych lekow nic mi nie dal, tylko Ketrel dzialal nasennie, ale z depresja nic nie robil. Bylo tak jakbym nic nie bral, wiec popadlem w gleboka depresje. Takie "leczenie" skonczylo sie nieudana na szczescie proba samobojcza, no i oczywiscie zmiana lekarza. Poza tym neuroleptyki odstraszaja mnie z uwagi na dyskinezy. I nie dajcie sobie wmowic, ze atypowe ich nie powoduja, bo istnieje masa udokumentowanych przypadkow, ze tak nie jest.

przez zaczarowana 12 maja 2014, 15:00
inez3 napisał(a):Czy ktoś mnie może uspokoić w związku z zamiennikiem Lamitrinu? Mam wrażenie, że po wieczornej dawce dziwnie się czuje. Przecież to niemożliwe, tylko substancje pomocnicze się z deka różnią...

ja brałam zamienniki i nic nie odczuwałam negatywnego

Co do odstawiania, ja odstawiłam praktycznie z marszu i nie poczułam dosłownie nic....
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez evil never dies 12 maja 2014, 16:48
Pytanie: czy Lamotrygina ryje wątrobę?
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Widzę cię 12 maja 2014, 17:47
evil never dies napisał(a):Pytanie: czy Lamotrygina ryje wątrobę?

Podłączam się pod pytanie, dodając: "i nerki"?
Widzę cię

przez coma 13 maja 2014, 02:26
evil never dies, ja biorę lamo od 7 miesięcy, parę dni temu badałam enzymy wątrobowe i wszystko jest w porządku.
PEACE & LOVE

przez refren 13 maja 2014, 02:33
Pytanie do osób na lamo, czy nie czujecie czasem, że Wasze uczucia i myślenie twórcze są przytłumione? Jak jest np. ze słuchaniem muzyki, odbieraniem filmów - ma to nadal smak?

przez evil never dies 13 maja 2014, 07:10
coma napisał(a):evil never dies, ja biorę lamo od 7 miesięcy, parę dni temu badałam enzymy wątrobowe i wszystko jest w porządku.

coma, bardzo mi miło czytać, ze u Ciebie wszystko w porządku ...
Pozdrawiam.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez one-half 13 maja 2014, 07:25
Co do dzialania na watrobe, na pewno obciaza ja, moze nie tak jak Depakine, ale tez. W ogole kazdy lek to w wiekszym lub mniejszym stopniu obciazenie dla watroby.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10669206
http://livertox.nlm.nih.gov/Lamotrigine.htm

Ale nie ma co popadac w paranoje, ja bralem dlugo Depakine i biore (jeszcze) lamotrygine, biore jeszcze inne leki, w lutym robilem proby watrobowe i wyszly ok

przez Marian_Paździoch 13 maja 2014, 15:42
Mnie wątrobę najbardziej ryła paroksetyna. Wypicie wtedy połowy kieliszka nalewki sprawiło, że wątroba zaczęła mi uciskać okoliczne narządy i niewiele brakowało a przyjechałaby po mnie karetka.
Nowoczesne leki przeciwpadaczkowe głównie tykają się nerek. Robiłem niedawno wszelkie badania i jest ok. Lamotryginę biorę już jakiś czas, kwetiapinę też, a wątroba w miarę nieźle, w każdym razie lepiej niż parę miesięcy temu.
Marian_Paździoch

przez inez3 14 maja 2014, 09:49
Popadam w paranoję. Tak dużo zaczęłam myśleć o tym, że to zamiennik, że faktycznie nastrój mi zjechał. Nie wiem czemu uwzięłam się na to lamo, bo brałam już zamienniki innych leków... Jak sobie to z głowy wybić?

Sortuj wg