LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez barsinister 09 cze 2013, 23:01
elfrid napisał(a):barsinister, Jeszcze jedno pytanie. 200mg lamo dzielisz na rano i wieczorem, czy bierzesz o jednej porze dnia?

najczęściej dzielę, ale ponoć to bez różnicy (half-life to ponad 24 godziny)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Kalebx3 09 cze 2013, 23:04
Przez dwa lata styku z tym lekiem nawet jednego złego słowa o nim żle powiedziec nie mogę. Czyni on u mnie te tzw ciche cuda, nie tak spektakularne jak metylofenidat , ale w podobnym i przede wszystkim właściwym kierunku. Zresztą w ten lek trzeba sie wsłuchać i wyczuć go . Inaczej powiesz ,że nic nie działa.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 10 cze 2013, 20:57
barsinister, Kalebx3, a na jakimś etapie zwiększania dawki mieliście tą "osławioną" wysypkę?
Zwiększaliście o 25mg na co dwa tygodnie czy w szybciej?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 10 cze 2013, 22:41
Kalebx3, a Ty miałeś wysypkę? Święte słowa, że lamo działa w sposób mniej zauważalny, ale po odstawce jednak go brakuje.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 10 cze 2013, 23:04
Tańczący z lękami, byłeś już na 25mg i chciałeś zrezygnować w ogóle. Czemu wróciłeś, czego Ci bez niej brakowało. I czemu nie dojdziesz chociaż to 100mg, tej podstawowej dawki terapeutycznej (chociaż moim zdaniem już od 75mg coś pozytywnego zaczyna się dziać)

-- 10 cze 2013, 23:05 --

Tańczący z lękami, aaa bierzemy podobne leki. Praca i sesja tak mnie przytłoczyła, że mam brać min dawkę sertraliny 25-50mg, aż lamo się rozkręci. Po trzech miesiącach odstawka antydepa.
Ale jak to w psychiatrii wszystko się zmienia, albo wszystko może być na odwrót.

przez barsinister 10 cze 2013, 23:17
elfrid napisał(a):barsinister, Kalebx3, a na jakimś etapie zwiększania dawki mieliście tą "osławioną" wysypkę?
Zwiększaliście o 25mg na co dwa tygodnie czy w szybciej?

zwiększałem o 25mg co dwa tygodnie do 100mg, potem po dwóch tygodniach 150mg i po kolejnych dwóch 200mg
nie miałem wysypki, żadnych efektów ubocznych poza przejściową dekoncentracją

przez elfrid 11 cze 2013, 00:13
barsinister, no u mnie tez taki rozklad brania. Obecnie jestem na 100mg od tygodni za tydzien kolejne 50 i zanastepne dwa znow 50mg do 200mg.
Ubokow teoretycznie tez nie mam, tylko ostatnio mowiac kolokwialnie skora mnie swedzi. I co do dekoncentracji faktycznie jestem lekko rozkojarzony. A przez intensywny okres w pracy plus upierdliwa, wyjatkowo kujonska sesje (co dla zaocznego studneta orzy pracy na pelen etat nielatwe) skutkowal decyzja lekarza o przejsciowym 2-3 mies. wlaczenu sertraliny.
Tylko nie wiem czemu sie tak uparla zeby koniecznie sprawdzic jak lamotrygina bedzie dziala solo.

przez Tańczący z lękami 11 cze 2013, 10:39
elfrid , witaj na pokładzie, teraz masz 2 żagielki :mrgreen:
Spadł mi nieco nastrój, zrobiłem się bardziej nerwowy i pojawiło się większe napięcie jak zjechałem z 50 na 25mg, a wcześniej z 75 na 50 nie było żadnej różnicy. Porozmawiałem więc z moim lekarzem (czyt. samym sobą), aby wrócić do dawki 50mg. Lekarzowi owemu zaufałem, nie wziął ani złotówki, poczciwy człowiek :smile:
Dlaczego nie przekroczyć setki? W moim obszarze mogę poruszać się jedynie z prędkością 50mg, później swędzi, miejscami występuje wysypka i coś miałem nie tak w badaniach krwi z eozynofilami (odp. za reakcje alergiczne). Od tamtego czasu badań nie robiłem a wysypka ustąpiła po zmniejszeniu dawki. Najchętniej oddałbym się lamo bez reszty, jednak jak napisałem trochę toksyczna to miłość. Myślałem, aby może jakimiś suplami trochę podkręcić działanie przeciwdrgawkowe, typu b6 czy coś z glutaminy, która służy wg mojej niewielkiej wiedzy do tworzenia GABA, ale na razie wziąłem się na cholinę i inozytol, bo omega3 to w naszej chorobie jest niczym dobry olej w pracującym silniku.

przez Kalebx3 11 cze 2013, 14:59
barsinister, Kalebx3, a na jakimś etapie zwiększania dawki mieliście tą "osławioną" wysypkę?

NIGDY nie miałem po tym leku wysypki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 11 cze 2013, 19:34
Tańczący z lękami napisał(a):elfrid , witaj na pokładzie, teraz masz 2 żagielki :mrgreen:
Spadł mi nieco nastrój, zrobiłem się bardziej nerwowy i pojawiło się większe napięcie jak zjechałem z 50 na 25mg, a wcześniej z 75 na 50 nie było żadnej różnicy. Porozmawiałem więc z moim lekarzem (czyt. samym sobą), aby wrócić do dawki 50mg. Lekarzowi owemu zaufałem, nie wziął ani złotówki, poczciwy człowiek :smile:
Dlaczego nie przekroczyć setki? W moim obszarze mogę poruszać się jedynie z prędkością 50mg, później swędzi, miejscami występuje wysypka i coś miałem nie tak w badaniach krwi z eozynofilami (odp. za reakcje alergiczne). Od tamtego czasu badań nie robiłem a wysypka ustąpiła po zmniejszeniu dawki. Najchętniej oddałbym się lamo bez reszty, jednak jak napisałem trochę toksyczna to miłość. Myślałem, aby może jakimiś suplami trochę podkręcić działanie przeciwdrgawkowe, typu b6 czy coś z glutaminy, która służy wg mojej niewielkiej wiedzy do tworzenia GABA, ale na razie wziąłem się na cholinę i inozytol, bo omega3 to w naszej chorobie jest niczym dobry olej w pracującym silniku.

Ale większość tych wysypek to raczej ustępuje z czasem i są niegroźne. W charakterystyce produktu leczniczego sugerują spowolnienie tempa podnoszenia dawki.
Dzisiaj miałem takiego wkurwa na sertralinie, że myślałem, że zjem całe opakowanie clona.
Wale antydepy, najwyżej nie zaliczę sesji.
Ewentualnie jeszcze paro - najmniej mnie pobudza.
Jak widzisz też rozmawiam z bezpłatnym lekarzem, czyli sam ze sobą. Od prawdziwego dostałem błogosławieństwo, że gdyby coś było nie tak, na krótko można włączyć antydep.

Zresztą pisałem CI, że to właśnie sertra nasila uboki lamotryginy. Fluo i paro już nie

przez barsinister 11 cze 2013, 22:03
Tańczący z lękami napisał(a):Spadł mi nieco nastrój, zrobiłem się bardziej nerwowy i pojawiło się większe napięcie jak zjechałem z 50 na 25mg, a wcześniej z 75 na 50 nie było żadnej różnicy. Porozmawiałem więc z moim lekarzem (czyt. samym sobą), aby wrócić do dawki 50mg. Lekarzowi owemu zaufałem, nie wziął ani złotówki, poczciwy człowiek

przypomnę tylko, że 25mg to placebo, 50mg to początek działania; u mnie coś drgnęło dopiero po dojściu do 100mg
moja dziewczyna z BPD również bierze lamo i po dojściu do 75mg jest potężna zmiana na lepsze

przez elfrid 12 cze 2013, 04:01
barsinister, Tańczący z lękami, U mnie tez pierwsze efekt byl wyczuwalny orzy 75mg. Jestem zwolennikiem brania jak najmniejszej skutecznnej dawki, ale 75-100mg przy lamo to chyba pewne minimum.

przez Tańczący z lękami 12 cze 2013, 11:16
u mnie lekko drgnęło przy 50mg a kilka dni po zwiększeniu do 75mg przeżyłem pewną osobistą tragedię i nawet mnie z nerwów nie przetrzepało i to był znak, że ten lek naprawdę działa. Luzuje mi "przewody" w środku i nie ma zwarć. Najgorsze, że nie wiem, w którą stronę leczenia pójść, bo co odrzucę jakiś lek z mojego zestawu to jest gorzej. Trochę w tym stanu mieszanego chad, lęków, problemów ze spaniem (wybudzanie) a może nawet elementów padaczki Póki co najlepiej działa na mnie ta trójca więc muszę na niej pozostać. Ach życie...

przez elfrid 12 cze 2013, 20:56
Tańczący z lękami, ale czemu nie zwiększysz lamitrinu?

Sortuj wg