LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Tweedles 01 paź 2015, 22:26
i jaki to ma związek z lamotryginą?
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

przez Alexandra 02 paź 2015, 23:38
Widocznie wczoraj byłam w takim stanie, że zapomniałam na końcu zapytać czy lamotrygina może powodować zawroty, przelewanie się w głowie.

przez Tweedles 02 paź 2015, 23:52
mozg Ci rozpuściła, że Ci sie w głowie przelewa?
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 03 paź 2015, 14:27
Chyba musisz być bardzo nieszczęśliwa/ nieszczęsliwy. Może zwiększ dawkę leków.

przez popiol 03 paź 2015, 14:41
Moze powodować zawroty, objawy grypopodobne itp. Powinno minąć z czasem.
popiol

przez Felicja12 04 paź 2015, 22:38
Lamitrin został mi przepisany na padaczkę i zastanawiam się czy któreś z was miało podobne skutki uboczne.
Generalnie zwiększa mi się spięcie mięśniowe, mam ogromne bóle głowy i nie radzę sobie z emocjami.
W kwestii nastroju działa na mnie kompletnie odwrotnie - jestem agresywna,reaguje bardzo emocjonalnie i nie jestem w stanie opanować emocji.
Zrobiłam test i odstawiłam lek (wiem,powinnam pod okiem lekarza),różnica jest diametralna.Zaczęłam panować nad złością, uspokoiłam się , ustąpiły bóle głowy.
Podobne reakcje miałam gdy brałam sertalinę, fluoksetynę i hydroxyzynę. Zastanawiam się co jest spowodowane tym,że tak reaguję na leki wpływające na chemię mózgu.

przez Psychopharm 05 paź 2015, 08:41
Brałaś dwa SSRI które działają też na dopaminę - fluoksetyna i sertralina jest postrzegana przez wielu jako leki pobudzające. Mogłabyś mieć lepszą reakcję na inne SSRI, jak escitalopram czy paroksetyna, ale to tylko moje przypuszczenia.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Alexandra 05 paź 2015, 21:42
Ja dzisiaj mam okropny ucisk głowy cały dzień. Wczoraj nie miałam, bo w sobotę nie wzięłam tego leku, bo dostałam ataku paniki i zostalam u znajomych na noc. Wczoraj wziełam i dzisiaj moja glowa jest tak ciężka, że nie mogłam jej utrzymać.

przez Stifler19 17 paź 2015, 03:37
jeśli jestem uzależniony od klonazepamu to czy ten lek może mi pomóc zmniejszyc objawy odstawienne? działa jakoś uspokajająco i przeciwlękowo?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez hellian 11 lis 2015, 18:13
Ktoś odstawiał 200mg? Biorę już jakiś czas, a czas na zmianę stabilizatora. Ten nie spełnia swojego zadania. A szkoda, bo nie ma żadnych skutków ubocznych.
Kiedyś pominęłam dawkę 200mg i dostałem niezłych drgawek.
hellian

przez click88 11 lis 2015, 22:43
Ja obecnie biore 100mg i tez nie czuje zadnego dzialania tego biore juz dlugo rozne dawki... Zero ubocznych NA jaki zmieniasz stabilizator hellian ?
Odstawialem w ciagu 4-5 dni i zero objawowo ubocznych

przez hellian 11 lis 2015, 23:10
Na karbamazepinę chyba. Po niej nie tyję, nie brałem walproinianów, po których podobnież się puchnie, więc ryzykować nie będę.

Chyba, że polecicie mi coś innego na stabilizację. Lamotrygina nie zapobiega górkom. Biorę 200mg od 2 lat, więc odstawka będzie musiała być bardzo powolna chyba.
hellian

przez click88 20 lis 2015, 20:07
Jakie dawki tego bierzecie? Jak wam to pomaga ja biore 100 i nic ni czuje

przez little_girl 25 lis 2015, 00:52
Bardzo proszę o pomoc!
Lekarz przepisał mi lamotryginę, preparat Epitrigine 50. Na początek mam brać 2 razy po pół tabletki. I diabeł tkwi w tej połowie - w ulotce leku jest napisane, by nie przełamywać tabletek, oraz "nie należy nigdy przyjmować części tabletki". To co ja mam robić? Dzisiaj olałam i przekroiłam na pół, ale co dalej? Pomóżcie, jestem wykończona deprechą i bieganiem po lekarzach PRYWATNIE....
Pozdrawiam
PS. przeczytałam ulotkę innego preparatu z lamotryginą - SYMLA - i jest napisane wytłuszczonym drukiem aby nie dzielić tabletek, by przełykać w całości... Może po prostu iść do rodzinnego z prośbą o Epitrigine 25 mg?

-- 25 lis 2015, 01:23 --

little_girl napisał(a):Bardzo proszę o pomoc!
Lekarz przepisał mi lamotryginę, preparat Epitrigine 50. Na początek mam brać 2 razy po pół tabletki. I diabeł tkwi w tej połowie - w ulotce leku jest napisane, by nie przełamywać tabletek, oraz "nie należy nigdy przyjmować części tabletki". To co ja mam robić? Dzisiaj olałam i przekroiłam na pół, ale co dalej? Pomóżcie, jestem wykończona deprechą i bieganiem po lekarzach PRYWATNIE....
Pozdrawiam
PS. przeczytałam ulotkę innego preparatu z lamotryginą - SYMLA - i jest napisane wytłuszczonym drukiem aby nie dzielić tabletek, by przełykać w całości... Może po prostu iść do rodzinnego z prośbą o Epitrigine 25 mg?

Słuchajcie, znalazłam odpowiedź. Wklejam ciekawy artykuł, może komuś się przyda http://www.lekinacodzien.pl/2013/10/02/ ... e-dzielic/
Zdrówka!

Sortuj wg