ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

zwariowalam?

przez plummm 27 lip 2011, 13:56
Tzn. za pierwszym razem wzięłam całą tabletkę (0,5) i po prostu w pracy odpłynęłam, miałam przed sobą tekst to litery mi się rozmazały, potem chyba na minutę zasnęłam po czym jak przyszłam do domu to spałam jak zabita przez 4 godziny.
Wystraszylam się i nie chcialam juz tego brac, ale po stresującym dniu i duzej ilosci kawy nie moglam usnąć więc wzięlam pol i zasnelam jak zabita. Wczoraj znow wzielam pol na sen i mialam przywidzenia:P.

AFOBAM( Alprazolam-Xanax,Alprox,Zomiren,Neurol)

przez kasja 27 lip 2011, 20:06
ja biorę wtedy gdy muszę gdy nie mogę normalnie funkcjonować ,a moje życie jest pełne stresujących sytuacji, wręcz kronika kryminalna.jestem zona alkoholika, ale takiego który walczy ,,,a ja muszę to przetrwać,co nie jest łatwe. terapii przeszłam tyle ze szkoda gadać,dlatego afobam muszę czasami zażyc.

przez Paralektyk789 28 lip 2011, 07:29
tragedia... głowa mnie boli w nocy nie umiałam spać czułam bicie serca, ręce mnie piekły nie wiem co się działo całą noc teraz mnie głowa boli i dalej mi się ręce trzęsą...:< biore też ten afobam i xetonar od tyg prawie, powinno się tak dziać??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasja 28 lip 2011, 12:53
ile bierzesz afobamu?

przez linka 28 lip 2011, 13:16
Paralektyk789, tydzień to malutko, spokojnie, to pewnie skutki uboczne paroksetyny
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez ddd 28 lip 2011, 15:50
Biorę od roku Afobam (właściwie różnie, Zomiren, Afobam, Alprox, w kazdym razie alprazolamum w dawca 0,5mg). Tabletki przepisuje mi lekarz rodzinny, nie widzi on w tym najmniejszego problemu, przepisuje mi wlaściwie zawsze co chce, aczkowliek to była propozycja lekarza, dostałam je od razu jako pierwsze leki uspokajające. Biorę je doraźnie, gdy zaczyna się ze mna coś dziać i czuje ze za moment będzie atak paniki, mam strasznie napady lęków, od dzieciństwa. Lekarz zapisał mi dwa, czy trzy razy dziennie po właśnie 0,5 mg za każdym razem, wydaje mi się, ze nie dałabym rady normalnie po tym funkcjonować. Po wzięciu pierwszej tabletki rok temu widziałam podwójnie, miałam 'dziwne' oczy, spałam. Lek uspokaja mnie świetnie, co najważniejsze działa szybko, ale jestem po nim senna. Nie stosuję się do zaleceń lekarza, stosuję leki gdy czuję ze musze. Czasem jest to w tygodniu codzinnie, bo budzę się w nocy przerażona, czasem nie biorę tydzień w ogóle. łamię tabletki na połowę, czyli wychodzi 0,25mg w dawca, nie zdarza mi się brać w ciągu doby więcej jak 0,5mg, ostatnio zrobiłam sobie 2 tygodnie przerwy po sugestiach iż mogę być uzleżniona, ale co mogą mi o tym powiedziec osoby, króre nigdy takiego czegoś nie przechodziły i dla nich moje lęki są zwyczajnie śmieszne? jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy powinnam zasugerować lekarzowi inny lek? Chciałabym móc brać tabletki codziennie na 'dzień dobry' takie, które mnie nie uzależnią a będę mogła normalnie w ciągu dni funkcjonować, a nie jak tutaj czekać na atak, ale chyba jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Właściwie każde wyjście dalsze z domu, do centrum, bywa ze nawet do sklepu 10 minut dalej łaczy się z atakiem paniki. Dodam, ze czasem zdarza mi się łączyć ze środkami przeciw wymiotnymi.
Czekam na Wasze odpowiedzi, za każdą z góry dziękuję.
ddd

przez uzytkownik 28 lip 2011, 16:18
ddd -> rozwiązaniem jest SSRI - to co bierzesz, powinno być wyłącznie doraźnie
uzytkownik

przez ddd 28 lip 2011, 17:46
Jakie leki więc stosujecie/stosowaliście z grupy SSRI? Jaka jest różnica między nimi, a wlasnie alprazolamem? (Chodzi mi bardziej o odczucia, samopoczucie, co ze stanami lękowymi, napadami paniki, nie o medyczne różnice czy o sam skład). Czeka mnie wizyta u psychiatry czy lekarz rodzinny ogarnie temat?
ddd

przez Katixx 28 lip 2011, 18:46
ddd, roznica jest taka, ze ssri maja za zadanie dzialac stale a benzo powinno brac sie tylko doraznie. U mnie na ssri leki sa o wiele mniejsze, mniej sie wszytskim przejmuje, napadow paniki prawie nie ma. Mimo to u mnie nadal jest potrzeba brania benzo. Domowy nie ogarnie tematu. Lec do psychiatry.

przez Miss Worldwide 29 lip 2011, 00:08
benzo to przymulacze dzialajace tylko na poczatku i powinny byc uzywane tylko na poczatku az zacznie dzialac antydepresant. antydepresant zaczyna dzialac po okolo 2-3 tyg zazywania wiec dlatego przepisuja benzo na poczatku. (bynajmniej tak powinno byc)
antydepresant ma za zadanie leczyc a benzo absolutnie nie leczy tylko przynosi ulge jako pierwsza pomoc. bezno nie sa uzywane do leczenia! (nie powinny)
benzo prowadza z czasem do pogorszenia stanu. nieunknione przy dluzszym braniu- u jednych szybciej u drugich dluzej. wywoluja depresje.
na temat uzaleznienia nie bede pisac bo forum jest zapelnione tym tematem.
pobierzesz benzo- w momencie kiedy nie wezmiesz ataki wracaja
antydepresnat- leczy i po jakims czasie brania leczy- jednym wystarczy pare miesiecy a inni musza brac kilka lat- tez nie jest powiedziane, ze ataki nie wroca bo takie juz to chorobstwo ale masz wieksza szanse wyleczenia. BENZO NIE WYLECZA-ZAPOMNIJ, z czasem bedziesz musiala brac coraz wiecej zeby pomogly, a z czasem do napadow lékowych dolozysz sobie depresje.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez ddd 29 lip 2011, 15:52
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Czy do psychiatry potrzebuję skierowania od lekarza rodzinnego? Może polecicie kogoś z województwa Wielkopolskiego? Niekoniecznie na NFZ, ale byłoby miło ;)
Mi lekarz rodzinny zapisał Afobam jako lek który mogę używac bez przerwy kilka miesięcy, co jest dla mnie absurdem, stosując regularnie 3 razy dziennie, dlatego tak nie robię. Antydepresanty zawsze mi się kojarzyły jako leki leczące depresję - ja depresji nie mam, mam stany lekowe i napady paniki (może skutkiem ubocznym afobamu jest moje nieopanowanie i 'nademocjonalność' przezywam i szczęśliwe i nieszczęśliwe momenty na 200% oraz fakt, że zrobiłam sie nieobliczalna w momentach silnego stresu).
ddd

przez Michuj 29 lip 2011, 15:55
Czy do psychiatry potrzebuję skierowania od lekarza rodzinnego?

nie
Może polecicie kogoś z województwa Wielkopolskiego? Niekoniecznie na NFZ, ale byłoby miło

Wielkopolska nie jest taka mała, więc może precyzyjniej o jakie okolice Ci chodzi?
Michuj

przez *Monika* 29 lip 2011, 16:04
ddd, Dobrze by też było, żebyś poprosila psychiatrę o skierowanie na terapię.
Ataki paniki mają swoją przyczynę, a leki jej nie usuną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, tylko zagłuszą objawy. Trochę wyciszą.
Obrazek
Główny Moderator

przez ddd 29 lip 2011, 16:14
Najchętniej Poznań, ale jestem w stanie też gdzieś dojechać.

Mozesz przybliżyć jak takie terapie wygladają? Jakiś przykład ;) Są one płatne w ogóle? I skierowanie potrzebuje od psychiatry wtedy?
ddd

Sortuj wg