FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez berita 03 sie 2016, 11:37
Ja nie oczekuję że tabletki rozwiażą wszystkie moje problemy. Zamierzam jednocześnie z małą dawka fluoksetyny pracować nad sobą jak do tej pory: medytacja, dużo ruchu fizycznego, książki, prowadzenie dziennika itd. Probuje cale zycie wszystkiego i doszlam do wniosku ze cierpienie i lęk mam jakoś zapisany w ciele i że muszę sobie pomóc dodatkowo. Obojętnie ile bym nie medytowala, probowala zmienic sposob myslenia itd., chodzila na psychoterapie (5 lat) to i tak będę czuła lęk i nerwicę. Ziołowych tez probowalam. Znaczy mam je caly czas i biorę i bede brała pewnie niekiedy ale działają słabo.
Dziś 3 dzień i czuję się naprawdę ok. Jutro czeka mnie spotkanie które w normalnych okolicznościach powodowałoby dużą niechęć, kołatanie serca i apatię żeby robić dzisiaj cokolwiek. Po tabletkach uswiadamiam sobie, że nie chce mi sie tam isc, że czuję lęk, ale jest to pod kontrolą. Tak jakbym gdzieś tam gleboko w srodku czula spokoj.
Moj lekarz nie wierzy ze 5 mg mi pomoże i namawia mnie na 10 docelowo (też mało) ale na razie jest ok. Prawie zadnych skutkow ubocznych. Spalam cala noc:)) I mam większą energię do dzialania. Podkręcona lekko jestem ale tak pozytywnie.

-- 03 sie 2016, 11:42 --

Aaa i jeszcze chcialam napisac ze fluoksetyna to jedyny lek ktory mi kiedys pomogl (tylko nie pamietam ile bralam wtedy bo dawno to bylo) i czulam sie po nim dobrze. Lexapro i inne wynalazki to była umieralnia dla mnie. Fluo jest chyba najsłabsze po prostu i to mi odpowiada. Wystarczy mi lekkie systematyczne stonowanie lęku i nerwicy. No i oczywiście będę pracowac nad sobą w ramach innych nie psychotropowych metod:)

przez Ashton 09 sie 2016, 15:58
Dziś wszedłem z 20 na 40 fluoksetyny. Jakoś bez wiekszych skutków ubocznych.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Grabarz666 09 sie 2016, 16:14
Ashton napisał(a):Dziś wszedłem z 20 na 40 fluoksetyny. Jakoś bez wiekszych skutków ubocznych.

Jak oceniasz obecnie działanie pyribedilu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 09 sie 2016, 16:55
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Dziś wszedłem z 20 na 40 fluoksetyny. Jakoś bez wiekszych skutków ubocznych.

Jak oceniasz obecnie działanie pyribedilu?

Na radzie wybrałem półtora opakowania robiąc przerwy co jakiś czas. Na pewno libido na plus, nie mam problemu z osiągnięciem wytrysku, poprawiło się odczuwanie przyjemności, satysfakcji, podniosło motywację. Czuję się w miarę normalnie. Tylko do konca nie wiem co jest zasługą ktorego leku ;-)

przez Grabarz666 09 sie 2016, 17:03
Ashton napisał(a):Na radzie wybrałem półtora opakowania robiąc przerwy co jakiś czas. Na pewno libido na plus, nie mam problemu z osiągnięciem wytrysku, poprawiło się odczuwanie przyjemności, satysfakcji, podniosło motywację. Czuję się w miarę normalnie. Tylko do konca nie wiem co jest zasługą ktorego leku ;-)

Rozumiem.
Na pewno nie fluoksetyny :D

przez Miki237 11 sie 2016, 09:23
Witam,
Jestem tu Nowa ... pierwszy raz biorę leki przeciwdepresyjne... od niecałych 4 tygodni biorę seronil w dawce 10mg na nerwice lekowa... po ok. 2 tygodniach zauważyłam poprawę.... lepsze samopoczucie, więcej energii, nie myślałam ciągle o tej chorobie tylko o normalnych codziennych sprawach, przestałam płakać. .. od dwóch dni czuję się znowu gorzej... czuję się jakąś poddenerwowana, trzęsie mnie od środka, nie mogę się na niczym skupić, leki jakby nasilone... Czy to możliwe ze lek przestał na mnie działać ? A może dawka jest za mała ? A może lek się wkrecil dopiero i tak na mnie działa ? Proszę o jakies rady bo znowu czuję że zaczynam swirowac...

przez Ashton 11 sie 2016, 18:08
Miki237 napisał(a):Witam,
Jestem tu Nowa ... pierwszy raz biorę leki przeciwdepresyjne... od niecałych 4 tygodni biorę seronil w dawce 10mg na nerwice lekowa... po ok. 2 tygodniach zauważyłam poprawę.... lepsze samopoczucie, więcej energii, nie myślałam ciągle o tej chorobie tylko o normalnych codziennych sprawach, przestałam płakać. .. od dwóch dni czuję się znowu gorzej... czuję się jakąś poddenerwowana, trzęsie mnie od środka, nie mogę się na niczym skupić, leki jakby nasilone... Czy to możliwe ze lek przestał na mnie działać ? A może dawka jest za mała ? A może lek się wkrecil dopiero i tak na mnie działa ? Proszę o jakies rady bo znowu czuję że zaczynam swirowac...

10mg, to nie dawka. Poproś lekarza o zwiększenie do 20mg. Flu rozkręca się bardzo długo nawet do 6 tygodni wiec nie zmieniaj leku, bo skutki uboczne masz już pewnie za sobą.

przez berita 11 sie 2016, 20:49
Ja cały czas na dawce 5 mg jestem. Nie polecam ci dlatego tez zwiekszania do 20 na tym etapie. Czasem mamy gorszy dzien bo wiecej sie dzieje, jestesmy b. nerwowi, zaleknieni.
Chcesz zeby u ciebie wszystkie dni zrobily sie jednakowe?
Ale oczywiscie nie jestem lekarzem i zawszo warto się konsultowac w swojej specyficznej sprawie. Poza tym stan każdego jest inny.
Ja uczę sie byc ze swoimi roznymi uczuciami. Akceptowac je, dawać im przestrzen.

przez Dominik_wot 19 sie 2016, 22:03
łączył ktoś fluo z Tianeptyna ??? jeżeli tak no to z jakim skutkiem :) ?

przez Carmelo7 21 sie 2016, 14:11
jak radzicie sobie z zaparciami po fluo? Trochę to męczące :roll: Będę wdzięczny za wasze skuteczne wskazówki 8)

przez Kat_ 22 sie 2016, 00:39
Ja znowu na Fluo 20mg od jakiegoś tygodnia. Zmieniam te leki ciągle a i tak jestem w czarnej dupie. Piję do fluo sporo kawy więc zamuła jakoś tak bardzo nie męczy.

Wielkim plusem prozaka jest to, że niesłychanie "czyści" mi głowę. Bez leków mój umysł przypomina brudny, zagrzybiony pokój, porozwalane rzeczy wszędzie, syf itp. Na prozaku jest czysto i wszystko poukładane na swoim miejscu. Tak bym opisał swoją depresjo-nerwicę.

przez berita 22 sie 2016, 22:13
Bierzecie rano czy wieczorem tabletki?

przez Kat_ 22 sie 2016, 23:14
Biorę na noc, bo przez 2-3 godziny po zażyciu chce mi sie spać. Dzisiaj i tak przespałem cały dzień. Tydzień na fluo.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez berita 23 sie 2016, 13:13
No właśnie! Ja też mam lekką senność po wzięciu tabletki. Ale sytuacja jest do opanowania bo biorę małą dawkę:) Nie mniej może zmienię schemat i bede brala na noc.
Mam nadzieję ta senność ci przejdzie jak bedziesz dluzej na fluo. Pozdrawiam

Kat_ napisał(a):Biorę na noc, bo przez 2-3 godziny po zażyciu chce mi sie spać. Dzisiaj i tak przespałem cały dzień. Tydzień na fluo.

Sortuj wg