KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez lekki 10 mar 2013, 14:36
aree1987 napisał(a):A małe dawki stabilizują trochę burdel w głowie coś jak stabilizatory nastroju?

Bardzo dobrze stabilizują burdel w głowie. Ja biorę pół-1 dawki 25mg na noc, i 10mg fluo rano i jest dobrze. Pomaga mi i dobrze oceniam ten neurolepryk. Tylko odradzam brać go rano czy w dzień

Pozdrawiam

przez aree1987 10 mar 2013, 15:11
To może jednak teraz do paro wybiorę kwetiapine zamiast trazodonu.. Zależy mi na poprawie jakości snu a przy tym poprawie libido przy jak najmniejszym wpływie na łaknienie a więc antagonizm 5Ht2c jak najmniejszy i stabilizacja też mi potrzebna ale nie jakas chamska odczłowiweczajaca. Trazodon wbrew pozorom ten antagonizm (5ht2c) ma jednak silny. Tak przynajmniej wynika z tabelki tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Antidepressant
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez vifi 11 mar 2013, 00:15
Ale kima. Może psychiatra powinna mi dać do brania na wieczór a nie rano i w południe. Zobaczę jak dalej będzie. Chyba wiedziała co robi. Poza tym po południu (jak już wstałem) czułem się dobrze. Miałem nawet dziwne wrażenie że wzrok mi się wyostrzył :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 12 mar 2013, 23:01
aree1987 napisał(a):A małe dawki stabilizują trochę burdel w głowie coś jak stabilizatory nastroju?

na małych dawkach nie miałem stabilizacji, dopiero na 200mg czuję takie działanie
ketrel w tej dawce nadal poprawia jakość snu, ale stricte nasenne działanie minęło bardzo szybko
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Ivann 14 mar 2013, 01:08
jak kwetiapina się sprawdza w zwalczaniu obsesji, myśli natrętnych?
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

przez vifi 14 mar 2013, 20:25
Ja ją mam jako wspomagacz dla Sertaliny. Napięcie trochę się zmniejsza. Mam ją dopiero od niedawna. Już tak nie uciekam w sen.

przez misiek_1 15 mar 2013, 14:59
ile czasu zażywacie ketrel? ja biorę go pod nazwą kwetaplex 200mg na noc od paru miesięcy, zauważyłam,ze chyba tolerancja na niego nie rośnie bo śpię cały ten czas dobrze i pewnie jeszcze długo przy nim zostanę.

przez vifi 15 mar 2013, 22:13
Ja biorę dopiero niecały tydzień, więc jeszcze chyba nie powinienem się wypowiadać, ale już nie chce mi się po nim tak spać.

przez slow motion 16 mar 2013, 07:39
misiek_1, Ja ponad dwa tygodnie i jest to jedyny lek po którym padam. Po typowo nasennych nigdy nie udało mi się zasnąć, a powodowały same uboki.

Mój chłopak bierze już ze dwa miesiące 50 mg i działanie jest wciąż na tym samym poziomie.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez vifi 17 mar 2013, 12:29
Miałem go wprowadzone żebym mniej spał i rzeczywiście póki co to tak działa. Przez zmniejszenie napięcia nie uciekam już tak w sen.

przez aree1987 20 mar 2013, 12:33
Wziąlem 50mg na noc i faktycznie fajnie się śpi a rano nie ma takiej strasznej zamuły jak po mianserynie czy amitryptylinie. Super. :)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez on23 20 mar 2013, 12:46
Cześć wszystkim

Chciałbym podzielić się moimi odczuciami brania leko ketrel w 25mg wieczorem

Jestem do piero po pierwszej nocce i zauważyłem jak rano wstałem straszne przygnebienie i przymulenie, drżenie rąk, pocenie się, i uczucie raz zimna raz gorąca

Dopiero zaczynam przygode z tym lekiem i chyba to z czasem minie ??
wcześniej brałem rispolept 1 mg i wyprowadił mnie na prostą jesli chodzi o ciągłe myślenie o chorobach i obiawach somatycznych, powód przerwania leczenia i zmienienie leu na ketrel był taki iż miałem płytki sen budziłem sie w nocy po 8 razy
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Ivann 20 mar 2013, 18:47
Właśnie dziś odstawili mi Anafranil i przepisali Ketrel na noc - na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Spotkał się ktoś z braniem Ketrelu na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne ? Jak się sprawdza z zwalczaniem obsesji ? Podobno z tego co czytam

ogarnia i tłumi natłok myśli i burdel w głowie. Aha, i może ktos mi wytłumaczyć pokrótce jak działa ten lek i na jakie nuroprzekaźniki :smile:

Nie wiem co myśleć o tym leku, już kiedyś brałem Ketrel ale to było dość dawno, może w końcu puszczą te obsesje - to by była bomba :brawo:
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

przez Lord Kapucyn 20 mar 2013, 20:04
Ivann napisał(a):Aha, i może ktos mi wytłumaczyć pokrótce jak działa ten lek i na jakie nuroprzekaźniki :smile:

antagonista receptorów dopamiergicznych D1 (IC50 = 1268nM), D2 (IC50 = 329nM), D3 i D4
antagonista receptorów serotoninergicznych 5-HT1A (IC50 = 717nM), 5-HT2A (IC50 = 148nM), 5-HT2C i 5-HT7
antagonista receptorów adrenergicznych α1-adrenergic (IC50 = 94nM) i α2-adrenergic (IC50 = 271nM)
antagonista receptora histaminowego H1 receptor (IC50 = 30nM)
antagonista receptora muskarynowego mACh (IC50 = >5000nM)

Ponadto wpływa na NET- transporter noradrenaliny, a metabolit- norkwetiapina działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Unikalna właściwość wśród neuroleptyków.

Nie wiem czy to zasługa Ketrelu, bo ja go biorę tylko nasennie, ale na mixie fluo+kwetiapina nie mam w ogóle obsesji. 40mg fluo i 50mg ketrelu- brałem 100-200mg ketrelu, ale moim zdaniem nie ma sensu- nie ma przyrostu "mocy" nasennej wraz z dawką. Może nawet wręcz odwrotnie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg