MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez piotr31 27 wrz 2014, 23:22
Ma niby działać zarówno na dopaminę i serotoninę.
Wielcy ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego w słowa.

przez chipster 11 paź 2014, 22:08
mam takie pytanie, czy Moclobemid znosi działanie Clonazepamu, Xanaxu, itp leków? Jak to się wszystko ma wg was, czy ktoś spotkał się z taką teorią lub wie coś więcej na ten temat?
Innymi słowy, czy można bez problemu łączyć Moclobemid z tymi lekami?

Inna sprawa, dodatkowa, to jakie dawki tramadolu /np w przypadku tram 100 mg/ są akceptowalne przy Moclobemidzie? Zależy mi na opinie osb, które łączyły te dwa leki, a nie tych, którzy przeczytali ulotkę.

pozdro.

przez SADer 14 lis 2014, 19:31
Odstawiłem 10 mg fluoksetyny, po 10 dniach zacząłem brać Moklar 150 mg dziennie i po trzech dniach trafiłem do szpitala z napadami lęku i podejrzeniem zespołu serotoninowego. :O Odradzam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 14 lis 2014, 23:56
SADer napisał(a):Odstawiłem 10 mg fluoksetyny, po 10 dniach zacząłem brać Moklar 150 mg dziennie i po trzech dniach trafiłem do szpitala z napadami lęku i podejrzeniem zespołu serotoninowego. :O Odradzam!

Ale co odradzasz? Trzeba zachować dluższą przerwę między inhibitorem MAO, a SSRI. Lekarz tak ci kazal?

przez lunatic 15 lis 2014, 00:00
wlasnie to jest wada fluoksetyny, jak jest konieczność zmiany na coś innego to trzeba czekac miesiac od jej odstawienia w przypadku wielu leków

przez SADer 15 lis 2014, 00:39
mio85 napisał(a):
SADer napisał(a):Odstawiłem 10 mg fluoksetyny, po 10 dniach zacząłem brać Moklar 150 mg dziennie i po trzech dniach trafiłem do szpitala z napadami lęku i podejrzeniem zespołu serotoninowego. :O Odradzam!

Ale co odradzasz? Trzeba zachować dluższą przerwę między inhibitorem MAO, a SSRI. Lekarz tak ci kazal?

Lekarz powiedział, że po dwóch tygodniach mogę zacząć brać, ale wydaje mi się, że to i tak byłoby zbyt krótko. Może jeszcze spróbuję, ale martwią mnie te potencjalne interakcje z jedzeniem i alkoholem.

lunatic napisał(a):wlasnie to jest wada fluoksetyny, jak jest konieczność zmiany na coś innego to trzeba czekac miesiac od jej odstawienia w przypadku wielu leków

Ulotka mówi, że nawet 5-6 tygodni...

przez Bianka78 15 lis 2014, 00:51
chipster napisał(a):mam takie pytanie, czy Moclobemid znosi działanie Clonazepamu, Xanaxu, itp leków? Jak to się wszystko ma wg was, czy ktoś spotkał się z taką teorią lub wie coś więcej na ten temat?
Innymi słowy, czy można bez problemu łączyć Moclobemid z tymi lekami?

Nie znosi. Można.
Bianka78

przez mio85 15 lis 2014, 02:32
lunatic napisał(a):wlasnie to jest wada fluoksetyny, jak jest konieczność zmiany na coś innego to trzeba czekac miesiac od jej odstawienia w przypadku wielu leków

Akurat dla ludzi, ktorym pomaga to jest jej wielka zaleta i cecha, ktora ja wyroznia sposrod wszystkich lekow. Dzieki jej zmagazynowaniu, moge nie brac leku nawet kilka dni i nic sie nie dzieje. Nie jestem od niego przez to az tak mocno uzalezniony. Fajne jest to, ze jak zapomnisz wziac dawki, to nic sie nie dzieje. Wszystkie leki powinny tak dzialac. A tak np. nocujac poza domem, masz schizy bo musisz rano tabletke wziac, a jak bierzesz tianeptynke to 3 razy dziennie musisz o tej przyjemnosci pamietac. Ciekawe, czemu specjalisci z Servier nie wpadli na to, zeby puscic lek, ktory trzeba by zazywac co godzine. Dla mnie to jest chore.

przez lunatic 15 lis 2014, 12:16
to są akurat sprawy drugorzędne czy coś trzeba brać codziennie czy mozna nie brać ileś tam dni, to chyba niezbyt duży problem wziąć tabletke rano, ludzie starsi łykają po kilka kilkanaście leków w ciągu całego dnia i jakoś muszą żyć, więc jedna tabletka rano chyba nie jest problemem

przez lukrowana 17 sty 2015, 22:42
Mam pytanie do osób znających się na lekach.
Biorę mirtazapinę 15 mg bo to jedyny lek po którym w miarę dobrze śpię bez większej zmuły rano, nie chciałabym go zmieniać.
a lekarz mi dał moklobemid, tyle ze powiedział że nie jest do końca bezpieczne brać go z mirtą i dlatego zlecił mi kwetiapinę albo olanzapinę. Ale po nich nie śpię tak dobrze jak po mirtrze i do tego mam zmułę rano. Więc bardzo bym chciała brać mirtę razem z moklo, czy mógłby mi ktoś doradzić czy mogę tak brac, czy to bezpieczne? dodam że dosyć mocno reaguję na leki, nie potrzebuję dużych dawek by poczuć działanie leku.

I jak on działa na te 3 neuroprzekaźniki? w sensie na który najmocniej? czy jest to lek lękotwórczy? (mam fobię społeczna ale dodatkowo problem z sennościa po ssri dlatego ciężko mi je brać długo, a pobudzające leki często nasilały mi lęki ;( ) byłabym wdzięczna jakby się ktos wypowiedział w tych kwestiach ;)

przez cytrynka84 17 sty 2015, 23:44
Ja brałam mianseryne,podobny lek do mirty z moclo ,lekarz mówił,ze mogę łączyć Brałam 600mg moclo .Nie jest to jakieś niebezpieczne,nic mi nie bylo.Ekspertem nie jestem jednak.Jaka masz dawkę mirty?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez lukrowana 18 sty 2015, 00:58
Mirty 15 mg ;-) dzięki za odpowiedź. Moklo mam brać 150 lub 300. Mała dawka bo poprzednio nawet taka niezbyt dobrze się u mnie przyjęła bo znacznie nasiluła lęk spoołeczny. Ale po ssri odczuwam zmęczenie i senność i ciezko mi na nich normalnie funkcjonowac. Więc zrobie drugie podejscie do moklo. Wenle itp.tez bralam ale bylo podobnie

Zalezy mi przede wszystkim na odmuleniu. A na Ciebie jak dzialal? Nasilal lęk?

przez miko84 18 sty 2015, 10:54
lukrowana lekarz miał opory bo mirtazapina jest postrzegana jako lek serotoninowy, ale tak do końca nie jest. Wg. mnie nie powinno Ci się nic dziać, do tego bierzesz małą dawkę mirtazapiny, więc nie powinnaś się obawiać tego połączenia. A próbowałaś np. bupropionu? Albo zwiększyć dawkę mirtazapiny? Im wyższa tym czasami mniejsza zmuła i senność.
miko84

przez lukrowana 18 sty 2015, 15:42
Tak probowalam, ale również działał na mnie lękotworczo. Generalnie na lęk pomagają mi ssri ale powodują senność nawet sertralina czy wenla. Więc spróbuję moklo.
Wyższą dawkę mirty próbowałam ale nie pomagała mi na odmulenie.

A rozumiem że moklo i jakaś dieta czy np.interacje z czymś na przeziębienie to mit trochę? I ten lek jest mocno noradrenalinowy czy bardziej serotoninowy?

Sortuj wg