TRAMADOL (Tramal,Adamon,Poltram,Oratram,Tramadol,Noax Uno)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Tramal...

przez tens 29 wrz 2011, 06:22
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź. Muszę się po prostu skonsultować z lekarzem. Chodziło mi o leczenie czysto przeciwbólowe. Nie ćpam, chociaż wiem, że się można od kodeiny szybko uzależnić. A wtedy to już będzie ćpanie, o którym nawet sam nie będę zdawał sobie sprawy. Biorę preparaty złożone z kodeiny i paracetamolu, albo paracetamol i dokładam trochę kodeiny. Jest wtedy silniejsze działanie na ból. To trochę pomaga. Naprawdę chcę się wyleczyć z depresji, a ból będę musiał wyleczyć innymi sposobami. Chciałem się was tylko zapytać, jakie leki przeciwbólowe normalnie mogą wypisać psychiatrzy do SSRI tak, aby pomogło i nie zaszkodziło. Chciałem się przygotować zanim zapytam lekarza. Myślałem również o jakiś koanalgetykach - lekach wspomagających przy leczeniu bólu, itp. Dzięki.

Tramal...

przez buka 29 wrz 2011, 14:49
no ketonal czasem pomaga i nie jest lekiem narkotycznym,powinno sie przy nim brac tylko jakies osłonowe na żołądek.Tylko nie wiem czy przy takich bólach jak mówisz ci pomoze.Jeśli masz brać przeciwbólowo tylko i regularne to faktycznie kodeina czy tram to troche ryzykowny pomysł

Tramal...

przez Badziak 01 paź 2011, 13:00
Ketonal przy bólach neuropatycznych to pic na wodę pierwszego rzutu. Na mnie nie działał zupełnie, a mam neuralgię. Dopiero ostrzykiwanie miejscowe lidokainą pomogło. Tramalu ani kody nie próbowałam. Natomiast Anafranil zadziałał jakoś po dwóch tygodniach. Potem dołożyli mi karbamazepinę i jest dobrze. Zarówno Anafranil (klomipramina) jak i Amizepin (karbamazepina) mają działanie przeciwbólowe w bólach neuropatycznych. Anafranil ma działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, a Amizepin stabilizujące nastrój.

Tens, skąd u Ciebie wzięła się neuropatia? Długo się z nią zmagasz?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 29 mar 2012, 13:25
To ja z ciekawości podbijam temat.
Znajdzie się ktoś, kto stosował to na depresję/leki itd... ? Czy z powodzeniem się to udało?
No i pytanie do Zbycha - jak się sprawdził na ZOK? ;)
Nie mam zamiaru tego stosować, tylko jestem ciekaw działania/ leczenia zaburzeń psychicznych, opioidowym kuzynem wenlafaksyny :)
Loża szyderców

przez QueenForever 29 mar 2012, 13:31
Na ZOK zadziałał u mnie od razu ,szkoda ze miałem zapas tylko na 4 dni,brałem 100 mg o natychmiastowym uwalnianiu;mysle ze na depresje i lęki pomógł by mi równie skutecznie jak na ZOK .
QueenForever

przez Michuj 29 mar 2012, 13:37
Na standardowych lekach teoria brzmi, że kilka lat brania i organizm przyzwyczaja się do prawidłowych poziomów neuroprzekaźników. Ciekawi mnie, co by było z tym lekiem.
Loża szyderców

przez QueenForever 29 mar 2012, 13:41
Jesli chodzi o działanie na receptory opioidowe tramadolu to jest ono słabe,słabo agonizuje receptory mu a one są kluczowe w aspekcie uzależniającym,przede wszystkim tramadol jest IZW noradrenaliny i uwalnia serotonine oraz jest antagonistą 5HT2c i NMDA .
QueenForever

przez Michuj 29 mar 2012, 13:45
QueenForever, masz zamiar załatwić jeszcze i stosować długofalowo?
Loża szyderców

przez Denial 29 mar 2012, 13:49
Tramadol jak to opioidy - "pomaga" na wszystko. W mojej opinii należy trzymać się od tego z daleka o ile nie ma się dolegliwości bólowych, w których jest stosowany.
I sing the body electric...

przez QueenForever 29 mar 2012, 13:58
Z załatwieniem to ciężka sprawa a co do stosowania-czemu nie skoro mi pomagał i wcale nie chodziło mi o ćpanie lecz o jego skutecznosc w ZOK.
QueenForever

przez thatMightyOneMan 24 kwi 2012, 21:05
jego nawet przy przewlekłych bólach radzę z rozsądkiem; ....miałem nie :evil: przyjemność wychodzić z tramalu... że tak powiem to inny świat bólu/ .

przez Maciej farmaceuta 25 kwi 2012, 02:06
Tramal zajebiście poprawia humor,pobudza i jednocześnie nie rozdrażnia(nie wszystkich),jesteś w jakby kokonie-dociera do Ciebie tylko połowa rzeczywistości...ALE zajebiście szybko uzależnia psychicznie brany ze względu na swoje działanie psychotropowe-lepiej się w to ie bawić..

-- 25 kwi 2012, 01:09 --

Michuj napisał(a):To ja z ciekawości podbijam temat.
Znajdzie się ktoś, kto stosował to na depresję/leki itd... ? Czy z powodzeniem się to udało?

Tak,stosowałem z powodzeniem ;) Ledwo z tego wyszedłem,a nadal czasem świerzbi..

przez thatMightyOneMan 25 kwi 2012, 10:41
dobre; wam powiem >tramadrol< na depresję.... ja tak się właśnie wyebbałem :!: ,brałem p.bólowo w trakcie pracy np do 500mg ..na naprawde ostry ból ,nie stety w tym okresie miałem ogólnie ciężką sytuację psychiczną ..... łatwo dało się zauważyć wtedy ,że w trakcie brania w ogóle nie czuje również bólu psychicznego :twisted: przyszedł dzień w którym nie wziołem tramalu ...potem 3dni umierałem w łóżku ,ja nie mogłem nawet siedzieć bo zlatywałem z krzesła / ..skończyło się na relanium i escitilopramie :evil:
A dobre jest to ,że ja w ogóle nawet na 30sekund nie miałem potrzeby / parcia / świerzbaXD na kolejny raz; w ogóle.

przez Diosmektyt 25 kwi 2012, 21:07
karina200 napisał(a):Czy ten lek pomaga na nerwice?

Jedyne na co może pomóc tramal to nabycie padaczki...
NAwet jest taki termin,,padaczka potramalowa". Odradzam ten niemiecki pseudoopiat-możesz obudzić się pod stołem z dwoma pytaniami-co ja tu robię i czy ja mam padaczkę?
Na drugie pytanie odpowiedzieć może brzmieć-nie miałeś ale właśnie nabyłeś to jakże przyjemne schorzenie. Trzymajcie się z dala od tramala, już zwykle opiaty są dużo bezpieczniejsze...
A tak w ogóle to opiaty czy opioidy na nerwice to jak pójscie do dentysty ze złamaną nogą...
Pozdrawiam.

Sortuj wg