Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez anka00 25 lip 2012, 15:15
Hej. W tym pieprzyku na ręku zauważyłam ze jest taka maleńka czarna plamka. Widac ją tylko pod światło i pod odpowiednim kątem. Sam pieprzyk jest bardzo ciemny i jest taki od kilku lat, ma 3mm i jest owalny. Mama mi powiedziała ze przez to ze schudłam to skóra sie zmienia i dlatego pieprzyk moze wydawac mi sie bardziej wypukły. Niewiem czy to prawda. Faktycznie od lutego schudłam 10kg.
Wiem ze zaraz dostane od kogos opierdziel ale naprawde walcze strasznie zeby nie wpadac w panike i nie dac sie lękom.

przez Macko 25 lip 2012, 16:20
Muszę przyznać że po wizycie u psycholog jestem spokojny ale i tak ta niepewność co jutro usłyszę.

-- 25 lip 2012, 16:28 --

Powiedziała mi że najważniejsze to niepopaść w nałogowe latanie po przychodniach, powiedziała mi że 100% wyjdą te wyniki ok chociaż mam wątpliwości co do tego, mam od marca kater i kicham więc wpisałem wczoraj w neta karter i węzły, i co wyszło rak i to pare rodzajów masakra :-(

przez kinga353 25 lip 2012, 20:52
Anka spokojnie znamiona się zmieniają bo nasza skóra sie zmienia, odpuść ja wiem, że dobrze jest radzić ale nie masz czerniaka a juz na pewno nie 3mm. Moje znamię, to które wycinałam było wręcz guzkiem w mocno czarną komponentą i moja wiedza mówiła mi, że to nic nie jest ale cholerna hipka nie dopuszczała racjonalnych argumentów do głosu. Ja właśnie wróciłam z nad morza i popędziłam z synem do laryngologa bo ma Gronkowca dostał leki i powinno mu się poprawić ale oczywiście kazałam mu obejrzeć i siebie. Mówiłam sobie, że jak mi powie że jest wszystko ok to przestanę i guzik. Mówiłam mu że różnie słyszę, on mnie zbadał i powiedział że jest wszsystko okw nosie to naturalny naskórek tylko ropne migdały i mam je płukać szałwią. A ja sobie wkręcam, że może cos źle mu wytłumaczyłami on nie zrozumiał mnie dobrze. Na jedno i drugie ucho słyszałam u niego podczas badania tak samo, a jak siedzę w domu i słucham to słysze inaczej. Byłam prywatnie i sugerowałam, że może tk zrobić powinnam , a on że jesli juz to rezonans ale nie mam nic robić bo nie ma takiej potrzeby. I on wszystko bierze na siebie bo nic mi nie jest. Normalnie błędne koło cieszę się, że jutro mam wizytę u mojej pani psycholog. To jest najgorsze w tym wszystkim że człowiek nie ufa lekarzowi nawet jeśli on mówi, że jest sie zdrowym to i tak my wiemy lepiej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Karolcia 25 lip 2012, 21:02
Witam Was Kochani
Aniu bardzo się cieszę że twój wynik wyszedł tak dobry, dokładnie taki jak mój ;) Udanego i bezstresowego wypoczynku, wróc tu do nas odmieniona psychicznie ;)
Macko ja też mam teraz akcje z węzłami chłonnymi, macam i macam aż wymacam...Ponad dwa tyg temu czyli w momencie czekania na wynik z pieprza wyskoczył mi wezeł na szyji że nie mogłam nią ruszać bolało strasznie, lekarz przepisał mi antybiotyk i przeszło wezeł się schował, diagnoza była taka że to od zęba(rzeczywiście mam zepsutego), ale teraz od kilku dni cały czas siedzę i wszystko macam pachy, kolana, łokcie, aż dziś znowu mi coś wyskoczyło na pachwinie koło nogi, czuję gulkę, boli jak dotykam i kuję- ja zwarjuje.... do lekarza już mi głupio iść co najmniej rak dwa razy w miesiącu u niego jestem od ponad roku, Panie w recepcji to już się uśmiechają głupio i odrazu moja karta wyciągają... ehhh ja już nie daję rady...

przez Macko 26 lip 2012, 01:34
Jak bolą to dobrze, moje nie bolą i mam je już 3 lata i 7 miesięcy, 14:30 idę po wyniki chyba nie zasnę.

przez anka00 26 lip 2012, 13:45
kinga ja juz czytałam takie historie ze ludzie mieli czerniaki w 3mm znamionach i różne inne. Teraz juz ich wogule nie czytam ale niestety pamietam co wyczytałam kiedys. Przeglądałam zdjęcia sprzed 6 lat i widac na nich ze pieprzyk juz wtedy był i był taki ciemny bo wyraźnie widac go na zdjęciach zrobionych z bliska tak ze widac moja reke. Jakos wczesniej mu sie tak wnikliwie nie przygladałam i nie sprawdzałam czy jest wypukły itd. .... eh w dupie z tym, pakuje sie własnie na wyjazd i mam zamiar dobrze sie bawic.

Macko daj znac co u Ciebie. Ja mam wyczuwalne węzły podrzuchwowe od pół roku i tez mnie nie bolą i tak samo jak ty kilka miesięcy temu wertowałam neta i czytałam o różnych nowotworach. Okazało sie po zrobieniu USG węzłów ze wszystko jest ok. A usg zrobiłam za własne pieniądze bo żaden lekarz niechciał mi dac skierowania bo nie widzieli podstaw i jak sie okazało mieli racje

-- 26 lip 2012, 13:06 --

aha mam jeszcze dwa pieprzyki na pośladku. Jeden ma jakie 2mm a drugi góra 4mm. Są do siebie podobne. Mają ciemniejszy środek i jaśniejsze brzegi i pamietam ze zawsze miałam te pieprzyki ale tez nigdy nie zwracałam na nie uwagi. Wyglądają jak takie dwie plamki, niepokoi mnie ten większy. Oba są nieregularne, tzn są owalne ale barwnik nie jest rozłożony równomiernie, środek jest brązowy a brzegi rudawe. Mam tez pieprzyk na łopadce który składa sie z takich brązowych plamek, ciapek, niewiem jak to nazwac, ale dermatolog jak mi ogladała plecy to nie zwróciła mi na niego uwagi. Tak wiec prawie wszystkie moje pieprzyki są nieregularne tzn nierówno wybarwione. I jak turozpoznac który jest podejrzany a który nie? 7 sierpnia ide do dermatologa i pokaze te wszystkie pieprzyki i jak powie ze są ok to mam zamiar wogule przestac o tym myślec. Taki jest mój plan

przez Macko 26 lip 2012, 14:35
Zaraz idę do przychodni po wyniki kolana mam jak z waty, dziwne jak powiedziałem doktorkowi o węzła, to spokojnie wypisał skierowanie bez żadnego straszenia, i zapytał ile to mam więc mów 3 lata i 7 miesięcy a on że warto zrobic krew dla spokoju ale jak tak długo je mam i nie rosną to tylko zostaje obserwowanie ich. Za tydzień w piątek kolejne spotkanie z psychologiem.

-- 26 lip 2012, 15:48 --

Mam wyniki, doktorek mówił że idealne, OB mam 3, wszystko supder, ale niewiem dać se siana z węzłami czy dalej świrować, mam je długo, to pewnie w krwi by białaczka wyszła albo coś innego.

przez Chrupek 26 lip 2012, 15:57
Anka, a gdzie dokladnie jedziesz? Na dlugo? Nie widze powodu zebys do 7go miala sobie w ogole glowe zaprzatac pieprzykami. A po 7dmym to juz bedziesz musiala dac spokoj bo obiecalas. Ja bym jeszcze tylko chciala uscislic, ze do tego chwalebnego cyrografu nalezaloby dodac gwiazdke i dopisac malym druczkiem, ze zrzekasz sie takze prawa do robienia temu dermatologowi, do ktorego sie wybierasz, psychoanalizy po wizycie (ze cos przed Toba albo ukrywa, albo Cie olewa, albo studia kupil na bazarze, albo krzywo spojrzal, albo sie noc wczesniej nie wyspal i wszelkie inne opcje). Chyba zgodzimy sie co do tego, ze jest to rozsadna propozycja. (Bo potem jak Cie kolejne schizy zaczna nachodzic to rozsadek pojdzie na boczne tory.) Dermatolog powie, ze nie ma nic podejrzanego to jest to definitywny koniec czerniaka w Twoim zyciu!

Macko, powiedz cos wiecej o wizycie u psychologa, oczywiscie tylko to, co chcesz i mozesz. Moze pani doktor podrzucila Ci pomysl na jakis fajny triczek, albo jakas zlota mysl, ktora dala Ci duzo do myslenia? Ja zawsze szukam inspiracji na nowe metody radzenia sobie z glupotkami bo stare sie "zuzywaja" (z czasem traca na mocy). A ja mam kolejna chorobe na topie :-( Takze kazdy strzep rady mile widziany :-) Mam nadzieje, ze ta pani doktor Ci przypasuje. Trzymam kciuki.

przez Macko 26 lip 2012, 16:10
Naprawde byłem zestresowany wizytą, ale okazała się super kobitką, uśmiechnięta, miła. Kazała mi opowiedzieć co mnie trapi i tak dalej. Podstawowa rada dla mnie na początek to odstawienie doktora google, i zakaz myśli o chorobach,mam wizyte w następny piątek, chętnie pujdę bo potem wychodzę naładowany energią.

przez anka00 26 lip 2012, 16:16
Tak chrupek masz racje, to jest bardzo rozsądna propozycja. Mozemy uznac ze dopisuje to małym druczkiem :)
Za duzo mnie to kosztowało i za długo trwało.
Jade nad morze , na krótko bo wracamy w poniedziałek ale trzeba sie oderwac od tego wszystkiego. Jedziemy z mężem i z jeszcze jednym małżenstwem. Są to nasi starzy znajomi, mozna powiedziec ze przyjaciele. Od kilku lat zawsze jeździmy na wakacje razem. Są super ludzmi i tak jak my tez starają sie o dziecko od dłuższego czasu.

przez George 26 lip 2012, 17:07
Macko napisał(a):
Mam wyniki, doktorek mówił że idealne, OB mam 3, wszystko supder, ale niewiem dać se siana z węzłami czy dalej świrować, mam je długo, to pewnie w krwi by białaczka wyszła albo coś innego.

Macko,
przecież obiecałeś nam wszystkim, że jak wyniki wyjdą prawidłowe to sobie dasz spokój z szukaniem chorób związanych z węzłami. Dotrzymaj słowa i się wyluzuj!
Ad maiora natus sum

przez Macko 26 lip 2012, 19:35
Mam wyniki, są dobre więc daje spokuj, dobrze że jest to forum i forumowicze, bo bym zwariował, dziękij. Ale uczucie ścisku w gardle zostało i serce się tłucze, dobrze że jest w okolicy psycholog.

przez Chrupek 27 lip 2012, 02:54
Anka, :-D
Macko, mysle, ze z takiego stresu masz prawo czuc sie gorzej przez jakis czas. Dobrze, ze Cie George troszke do porzadku przywolal. Pamietaj co obiecales!

przez kinga353 27 lip 2012, 11:33
Ja znowu przechodzę fiksację, jak odpuściłam laryngologiczne choroby i czerniaka to wróciłam do raka odbytu. Koszmar. Od wczoraj znowu wróciły bóle po lewej stronie odbytu. Cały lewy pośladek mnie boli, oczywiście nie mam krwi, ale objawy raka pasują. Pamiętam, że na początku ciąży też to miałam i po jakimś czasie przeszło. Czasami zabolało ale inne "choroby'' bolały bardziej. Rozmawiałam o tym z onkologiem ale on wie, że ja wymyślam choroby i mnie spławił, powiedział że to hemoroidy, a ja wiem że nie. Nawet mnie nie zbadał tylko mi powiedział, że jak urodzę to może mnie wtedy zbadać.
Pewnie myśli, że mi przejdzie, a mnie to boli. Bólu sobie nie uroiłam, już sama nie wiem co robić. Pasuje mi jakaś choroba zwana bólami dźwigaczy, i tego się nie leczy farmakologicznie i może mieć coś związanego z depresją. Ale ów onkolog mówił mi że raczej nie, bez badanie oczywiście. Mam dość lekarzy, nie chcę już do nich chodzić. Wczoraj Pani psycholog kazała mi o odbycie zapomniec, ale jak kiedy boli. Kazała przestać odwiedzać kolejnych specjalistów!!!!!!!!!!!!!!Co zrobilibyście na moim miejscu ? Wiem, że jak kończy się jedna choroba to zaczyna druga, powiedzcie co robić? Oczywiście cały czas czekam na ból :why: . Nie daję już sobie rady ze sobą :hide:

Sortuj wg