Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 18 wrz 2016, 14:11
Nerwa, murzynka w koncu jest zimniej. Ja tez czekam na zachmurzenie. Wlasnie sie chmurzy. Jest wiatr. Wraca mi humor...choc i tak roznie jest...ciagle coś. Nie ma że zupelnie nic. Nerwa zmierz prosze ten cukier jestem ciekawa. Ja mierzylam ok 1.5h po i 2h po.
Moim zd. Choroby tarczycy powoduje psychika. Trzeba miec odpowiedni charakter zeby miec zaburzenia akurat tego narzadu.
Agusia robisz cos konkretnego z hashi? Jakas dieta, regularne suplementy?

przez agusiaww 18 wrz 2016, 16:10
nefretis, wiem ze sie powinno być na diecie bezglutenowej i becukrowej ale ja nie wytrzymam na takiej. Zreszta na poporodowym hasi podobno i tak za bardzo nie ma znaczenia czy sie stosuje czy nie bo to juz "musi" czas zrobic swoje. Moja kolezanka miała taka diete po poporodowym hasi i nic, 7 lat brała leki, dopiero sie unormowało.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez nefretis 20 wrz 2016, 10:18
Od jakiegoś czasu lekko drętwieje mi lewa ręka, dłoń
wczoraj w nocy prawa noga. Dziś od rana jakies mrówki w konczynach, igiełki, szczególnie ta lewa ręka
Biorę magnez (4-6 tabl. magne-b6) i nic. Do tego b-complex
najbardziej na swiecie boje sie drętwień, znowu mysle o SM i innych choróbskach neurologicznych. Nawet nie chce dzis wchodzic na fora SM. Czuję ogromne napiecie w szyi, barkach i karku. Ogolnie napiecie całego ciała, wczoraj jeszcze przed wstaniem miałam uczucie, że nie czuję nóg od pasa w dół... że tam nie ma nic. Co za przerażający efekt. Boże jak bardzo sie tego boję.
Napiszcie czy ktos miał takie dretwienia i co to znaczy:(

Mam jeszcze pytanie, co o tym myslicie, macie podobne doswiadczenia, że objawy nasilają sie po stresie ale kiedy już go nie ma i powinno być idealnie.
W kwietniu/maju mojemu tacie zdiagnozowano złosliwego raka pęcherza (bezobjawowego!). Chyba nie musze pisać co sie ze mna działo, pamietam że miałam wtedy straszny częstomocz (oczywiscie podejrzewałam, ze mam to samo co ojciec, dziedziczne), sikałam kilkadziesiąt razy w dzien i kilka w nocy. Poza lekkim lękiem był to jedyny objaw. Wydawało sie że całą sprawę przechodzę nad wyraz spokojnie i jestem wspaniałą pocieszycielką rodziny, bo bardzo intensywanie uczestniczyłam telefonicznie, brałam mame do siebie gdy tata byl w szpitalu, żylismy tylko tym - na dodatek mama bardzo panikowała, juz sprzedawała dom, zbierała pieniądze na samotne życie...masakra!
Tata miał operację i koło czerwca sprawę zamknięto (wszystko wycięte, badania dobre).
Czy możliwe żebym dopiero teraz cos odreagowała? Czy wmawiam sobie szukając przyczyny tych cholernych objawów które męczą mnie od połowy wakacji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 20 wrz 2016, 11:23
nefretis napisał(a):Czy możliwe żebym dopiero teraz cos odreagowała? Czy wmawiam sobie szukając przyczyny tych cholernych objawów które męczą mnie od połowy wakacji.

Ja bym powiedziala, ze to jest wrecz typowe. Wlasnie czesto jest tak, ze w momencie stresującym, czlowiek jest w pelni sil i daje rade, a potem jak już jest ok - może odpocząc - to wtedy wszystko odpuszcza i wychdoza wszystkie problemy.
Dokladnie tak samo jest z wakacjami, wiekszosc osob zaczyn asie gorzej czuc, jak nagle jest odpoczynek i maja czas zeby wreszcie ochlonąć. Tak mi nawet terapeutka mówila, że to jest bardo częste - gorsze samopoczucie nie w momencie stresu, ale dopiero potem.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Michellea 20 wrz 2016, 12:49
nefretis napisał(a):Od jakiegoś czasu lekko drętwieje mi lewa ręka, dłoń
wczoraj w nocy prawa noga. Dziś od rana jakies mrówki w konczynach, igiełki, szczególnie ta lewa ręka
Biorę magnez (4-6 tabl. magne-b6) i nic. Do tego b-complex
najbardziej na swiecie boje sie drętwień, znowu mysle o SM i innych choróbskach neurologicznych. Nawet nie chce dzis wchodzic na fora SM. Czuję ogromne napiecie w szyi, barkach i karku. Ogolnie napiecie całego ciała, wczoraj jeszcze przed wstaniem miałam uczucie, że nie czuję nóg od pasa w dół... że tam nie ma nic. Co za przerażający efekt. Boże jak bardzo sie tego boję.
Napiszcie czy ktos miał takie dretwienia i co to znaczy:(

Może bierzesz za dużo wit. B6? Bierzesz ją z magnezem, w kompleksie pewnie też jest. Jej nadmiar może powodować mrowienie, drętwienie.

przez nefretis 20 wrz 2016, 13:08
nerwa no własnie tak podejrzewam...ale znowuż wszystko zwalać na stres? Oczywiście nie dowierzam ale mam nadzieję. Z tymi wakacjami to mnie zaskoczyłaś...a własnie odczuwałam taką presję...jest ciepło i fajnie więc "powinnam" czuć się dobrze, powinnam też wziąć się w garść i wyjeżdzać nad jeziorka, grille juz nie mówiąc o urlopie. Ogólnie to "wypada" czuc się zajebiscie i nie pieprzyć otoczeniu nastrojów. na dodatek taka piękna pogoda była więc jakże by inaczej?

Teraz pogoda gorsza więc pomimo objawów nastrój mam lepszy. Ostatnio zastanawiałam sie nad tym zjawiskiem...ta gorsza pogoda jest świetna wymówką, złe samopoczucie i bóle z łatwością przypisuję wówczas pogodzie...i jest mi jakoś lepiej.

Michellea chyba nie:( No nie wiem...magne b6 zaczęłam brac własnie na te drętwienia i drgania miesni. Miesnie nadal czasem podskakują. Ale mniej. Te igiełki po ciele mnie przerażają, wędrujące ukłucia szpilką. W palcu, ręce, stopie, udzie. Jakieś gorąca, gęsie skórki po ciele, uczucie zimnej ręki, nogi. bardzo sie tego boje. Gdyby nie to, , to byłoby całkiem dobrze

przez Michellea 20 wrz 2016, 13:19
To odstaw i zobacz. Moja mama nie może brać magnezu z dodatkiem B6 właśnie przez mrowienia.

przez nefretis 20 wrz 2016, 13:24
Hmm ok, odstawię dziś. Polecacie jakis dobry magnez , wiem, że wybór jest spory ale cos sprawdzonego co pomogło

przez nefretis 20 wrz 2016, 13:36
Michaella dzięki za poradę, własnie zaczynam zglebiac wiedze o B6...tyle bzdur czytuję nie doczytałam o skutkach nadmiaru b6:)

przez Adi1990 20 wrz 2016, 14:35
siemka jestem tu nowy i szukam odp na nurtujace mnie pyt od roku co mi jest wiadomo pakiet badan za soba za kilka tysiecy i nic ciekawego kula w gardle bole zatok i gesta biala flegma w gardle (3 laryngologow plus wielu rodzinnych) mial to ktos albo ma ? :bezradny:

przez Adi1990 20 wrz 2016, 14:39
siemka jestem tu nowy i szukam odp na nurtujace mnie pyt od roku co mi jest wiadomo pakiet badan za soba za kilka tysiecy i nic ciekawego kula w gardle bole zatok i gesta biala flegma w gardle (3 laryngologow plus wielu rodzinnych) mial to ktos albo ma ? :bezradny:

przez nerwa 21 wrz 2016, 10:40
A mnie chyba dopadla jakas choroba zołądkowa. Ale oczywiscie wkurza mnie to stasznie, bo nie jestem pewna - czy choroba czy nerwy :(
Od 3 dni boli mnei glowa (czołowo), i mam mega mdłości. Nie wymiotuje, ale czuje w zoladku tak dziwnie i jest mi niedobrze.
I oczywiscie - totalne oslabienie.

Niby przy nerwicy takie objawy też są mozliwe... ehhh i dlatego jestem juz tym zmeczona. Nawet trudno powiedziec kiedy jestem naprawde chora :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez leniek644 21 wrz 2016, 18:31
Mnie reka grzac poki co przestala za to mam gule w gardle. I mam zagwostke bo wczoraj zrobilam sobie paste z makreli i bo zjedzeniu jej gula w gardle sie pojawila tak jakbym osc polknela. Jak kem to jest luz a po jedzeniu od nowa ja czuje.
I nie wiem albo to naprawde osc mi stanela albo to moja nerwicowa gula dodam ze 2 lata temu notorycznie mi sie pojawiala. Ale dziwne ze to akurat teraz po zjedzeniu tej ryby... co myslicie?

przez nerwa 21 wrz 2016, 18:39
leniek644, ja bym obstawiala nerwice i globus histericus :) Wlasnie jedną z jego cech jest to, ze czujemy gule, ale gdy jemy to juz tej guli nie ma.
Ja mialam tak przez wakacje - jadlam, i bylo ok. A jak polykalam śline - gula.

Moze po rybie, bo jakos akurat Ci ość cos podraznila czy cos i już powstalo skojarzenie i skupienie się wlasnie na gardle.
Mi sie zaczelo po tym, jak bolalo mnie gardlo ze 2 dni.

Sortuj wg