Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 16 wrz 2016, 13:04
nefretis, tak, zrobili test wychwytu jodu zeby zrozniocowac czy to napewno Basedow czy poporodowe zapalenie ... no i wyszedl niestety Basedow...
a objawy to szybkie bicie serca, potliwosc, szybkie meczenie sie i siedzenie do 3 w nocy ...
mam brac leki przez 18 miesiecy, za tydzien mam badanie b12 jesli znow bedzie niska to bede miec zastrzyki ...
Wczoraj wracajac z pracy bylam w TESCO- SAMA , zaszlam tam, bo tylko tam sprzedaja mleko Hipp dla mojego Synka, a to najbardziej mu odpowiada... moglam wyslac meza, ale pomyslalam, ze dam rade!
i nie moglam znalezc polki , nogi mialam jak z waty, juz sie wycofywalam do wyjscia gdy obok przechodzil pracownik sklepu i zapytalam go gdzie sa mleka i mnie zaprowadzil i dalam rade:) prawie sie poplakalam wychodzac stamtad, pozniej zaszlam jeszcze do jednego malego sklepu i tam juz bylo ok :)
jestem taka z siebie dumna, ale wciaz boje sie, ze to zaraz minie...
za 2 tyg mam badania blednika na krzesle obrotowym, badanie oczoplasu i troche sie tego boje ...

Ja wiem jak ciezko jest ukrywac i udawac, ale trzeba chociaz sie starac :)
co do glukozy to masz ok. jakbys miala nagle spadki cukru to by bylo zle . przynajmniej mi sie tak wydaje. Bezsilna ma hipoglikemie i ona by mogla Ci cos podpowiedziec na ten temat,
postaraj sie nie czytac juz o chorobach prosze:*

Pawelt, moja Mama ma nadal nerwice, ale od kiedy bierze leki i odwiedza lekarza co jakis czas to jest wszystko ok .
Mama pracuje od 30 lat, jezdzi z Tata na wakacje, chodzi do sklepu- wszystko jest wporzadku, chociaz tez jak kazdemu zdarzaja sie jej gorsze nastroje, ale nie ma porownania z tym co bylo kiedys na poczatku nerwicy (czego ja nie pamietam )
takze zawsze warto zaczac z tym walczyc- czy to za pomoca ksiazek samemu, czy psychoterapii czy SSRI.
Mi SSRI bardzo pomogly i nie uwazam, ze to cos zlego, ze je biore- dzieki nim moge normalnie funkcjonowac i miec sile :)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Pawelt 16 wrz 2016, 13:08
agusiaww napisał(a):Pawelt, a jak u Ciebie?
było całkiem fajnie ale ostatnio coś zaczyna się dziać. Jak to przy nerwicy :)
X_x

przez agusiaww 16 wrz 2016, 13:18
Mili89, właśnie dlatego więcej babek ma nerwicę bo u nas też szwankują hormony. Ludzie biora latami leki na serce, cisnienie, cukrzyce itd, tak samo nalezy traktowac i nerwice. Przy cukrzycy jest słabo, nogi drżą, moja babcia miała paraliż itd wiec nie tylko z nerwicą ludzie wychowują dzieci, są i inne choroby a nawet cieższe. Oby leki na Basedova pomogły.

Pawelt, to tylko sie cieszyc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 16 wrz 2016, 14:07
agusiaww, a u Ciebie co z tarczyca?
zauwazylam, ze ogrom osob z chora tarczyca ma nerwice :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 16 wrz 2016, 14:20
Mili89, u mnie hashimoto, podobno duzo kobiet ma hashimoto po ciazy :shock: i to własnie przyczyna hormonow. Lekarze włąsnie wtedy zalecaja leczyc i hormonalnie i ssri bo to jedno z drugm sie wiaze. Grunt ze badania nie sa najgorsze, tyle ze to moze byc juz do konca zycia.

przez murzynka22 17 wrz 2016, 10:05
Witam kochani!dawno sie nie odzywałam ,ale braklo czasu dużo pracy miałam.U mnie wszystko w porządku,bole brzucha przeszly tak jak biegunki,i tak mysle jak ta psychika wpływa na nasze ciało.Co do tarczycy tez ja mam,słyszałam ze dużo osób ma nerwice i tarczyce.U mnie na razie spokój wewnętrzny,mam nadzieje ze na dlugo.Zycze wszystkim miłego i pogodnego dnia

przez nefretis 17 wrz 2016, 10:42
Hej, murzynka brawo, zazdroszczę:)) Tak trzymaj.

Dziewczyny, tez mam Hashimoto, nie wiem co bylo pierwsze czy tarczyca potem nerwica czy moje podejscie do życia, lęk i chore mysli jednak spowodowały degenerację tarczycy.
Moja psycholog mowila ze tarczyca jest "tarczą" obronną organizmu. Jesli ona siada to siada nasz system obronny i zaczynamy się bać i czuć zagrożeni. Wszystko się zgadza:((

jedyne dobre z czego sie ciesze i zmiana pogody, w koncu bez meczacego słonca i bez upału.

przez agusiaww 17 wrz 2016, 11:36
Moja psychiatra zawsze się pyta jakie są wyniki tarczycy, ja mam guzy, miałam juz ze 20 biopsji. W ogole przy tarczycy sa i nerwice i depresje, dlatego podstawa to badac tarczyce. Tak samo jest z hasi jak sa p.ciała to znaczy ze nastepuje autoagresja organizmu, chociaz lekarze dopiero lecza jak tsh jest niskie lub za wysokie, to i tak nie jest to "normalna" sytuacja bo 100% zdrowy człowiek nie ma p/.ciał. U mnie wszystkie znajome biora SSRI i to po ciazy, w domu zadnych stresów nie było, po prostu po ciazy hasi i cały organizm rozwalony.

przez Ewela270490 17 wrz 2016, 11:51
Hej wam! :-) ja ostatnio dostałam skierowanie na badanie tarczycy i hormonów ponieważ w badaniu USG wyszło ze mam zbyt mocno ukrwioną. :-)

przez nerwa 17 wrz 2016, 15:13
nefretis, zapomnialam Ci odpisac na posta o glukozie. Miałam też zmierzyć sobie jakis czas po obiedzie, żeby zobaczyć ile mam - ale jakoś zapominałam. W sumie zbyt czesto nie mierze cukru, bo boli mnie to kłucie w palec :D Ale zmierze i napiszę jak to u mnie wyglada.

Ale te wszystkie dane ktore pokazują na necie - to są wyniki prawidlowe. A jak ktos ma cukrzyce, to ma wlasnie wyzsze. Wiec mi sie wydaje, ze u Ciebie jest ok, po jedzeniu mialas przez jakis czas podwyzszone, potem po 2h już mialas prawie 100, czyli nie masz zadnych drastycznych spadków cukru po jedzeniu, ale wysokiego tez nie masz - wiec mi się wydaje, ze calkiem ok.

A ja tez się cieszy, ze upaly juz za nami! teraz bedzie tylko lepiej :) Mi troche przeszkadza jeszcze slonce, wiec tez czekam na zachmurzenie :P
Ale ostatnie dni - calkiem ok - nawet dobrze spalam, cale dnie poza domem, w pracy itd. Jakoś odkad zaczelam terapie, nie mam już akcji zdrowotnych, raczej nie siedze w domu (jak to bylo przez cale wakacje), dzisiaj postanowilam odpoczac w domu, ale to jest pierwszy taki dzien, chyba od 2 tyg!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez leniek644 17 wrz 2016, 16:05
Witam wszystkich :-)
Mam takie pytanie do Was mam takie uczucie na przedramieniu mega goracy punkt gdzoes o srednicy 10cm. Normalnie tego nie odczuwam tylko jak zegne reke w lokcie czuje palace goraco. Tydzien temu wieczorem takie cos mialam i dzis od rana. Czy to moze byc objaw nerwicy.
Oczywiscie pobladzilam w necie i doszlam do giza nadnerczy ktor daje takie objawy. Oj teraz mam niezle zamieszanie w glowie. Mialam miec dzisiaj wieczorem mala impreze ze znajomymi to jak zwykle merwica mi wszystko popsula.

przez murzynka22 18 wrz 2016, 08:18
Leniek644,nereica moze sie objawiac doslownie wszystkim.Ja kiedys mialam taka sytuacje ze mnie piekla cala lewa dłoń I to tez bym objaw nerwicy.Juz nie wspomne jakie mialam okropne bole brzucha dopóki kolonoskopi nie zrobilam I wszystko przeszlo.

przez murzynka22 18 wrz 2016, 08:21
Nefretis,ja tez się cieszę ze nie ma juz słońca,ze jest juz ochlodzenie.dziwni my jestesmy przeważnie ludzie kochaja słońce a my chipochondrycy niezbyt.Pozdrawiam

przez hobbyturysta 18 wrz 2016, 08:24
myslalem ze murzynki lubia słonce
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Sortuj wg