Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 09 sie 2016, 00:53
nerwa, ja mysle, ze boli mnie od tych kobiecych spraw...
zawsze jak mam jakis stan zapalny to nic mnie nie piecze, nie swedzi tylko wlasnie boli podbrzusze a po clotrimazolu w globulce przechodzi...i zawsze sie waham i nie wiem od czego to...

no wlasnie podobno z tabletek malo tej witaminy sie wchlania, ale warto zebys pobrala regularnie ...i wtedy zobaczysz czy sie lepiej czujesz?

ja juz 2 razy bylam pod kroplowkami w szpitalu - niedobor potasu ... ale to od tego, ze za malo pilam...przyjezdzalam do szpitala wogole z innym problemem a ladowalam z 2 kroplowkami ;)
teraz staram sie jak moge wiecej pic, bo to jest baaardzo wazne dla naszego organizmu...

a co do witaminy d norma od 30 do 50 a ja mam 8 :D ale teraz biore wit d od lekarza w jakiejs super mega dawce przez 13 tygodni mam brac i wtedy ponowne badanie...

dziwne, bo staram sie zdrowo jesc- owoce warzywa miesko a tu ciagle jakies niedobory :[[[ to napewno przez te ciastka ktorymi sie opycham :D:D
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Michellea 09 sie 2016, 01:01
nerwa napisał(a):Michellea, no właśnie... mi się wydaje, że tak jak ja się czuje - to moglaby się czuć osoba z hemoglobiną = 5, ktora musi miec natychmiast w szpitalu podane żelazo, albo i przetoczoną krew.

Miałam kiedyś hemoglobinę = 6, nie ma się wtedy kompletnie siły. Przy 11,9 na pewno byś się tak nie czuła.

Mili89 napisał(a):nerwa, ja tez mam hemoglobine w normie a b12 ponizej normy ktora jest od 148 do 720 az taka rozpietosc :/

Jak masz niedobór B12, to niestety hemoglobina w pewnym momencie też spadnie.

nerwa napisał(a):Bo oboawiam się, ze moze magnezu i potasu tez mam malo.

Na niedobory potasu dobre są pomidory. Magnez też stosunkowo łatwo uzupełnić.

przez Mili89 09 sie 2016, 01:05
tak na potas dobre sa pomidory, zupka pomidorowa i banany a na magnez doskonale jest gorace kakao :)) mniam :):)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 09 sie 2016, 08:45
Mnie tez brzuch pobolewa ale wiadomo ze na okres. :roll:

Mili dobrze ze wiadomo co z corka teraz bedzie lepiej.

pawelt jak u Ciebie?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez nerwa 09 sie 2016, 09:24
No wlasnie, ja wczoraj nakupilam pomidorow, bananów, buraczki, marchewke, sałate a nawet kakao ;)
I zamierzam doplinować, żeby wlaśnie jesć produkty które troche pouzupełniają wszystko naturalnie.
Bo niestety troche to ostatnio zaniedbałam, a też lęki i stresy zrobiły swoje, bo albo nie mialam apetytu albo nei chcialo mi się chodzic do sklepu i kupować nie wiaodmo czego.

Michellea, no wlasnie, tylko zastanawialam się jeszcze - czy tylko hemoglobina mowi o wielkosci anemii? Bo ja mam 11.9, ale za to te inne parametry (mcv, mchc itd.) mam sporo ponizej normy. Wiec jak jest hemoglobina ale ona jest kiepskiej jakosci (male komórki czy tam niska gęstość) - to czy wtedy nawet przy duzej ilosci komorek moze byc zmeczenie,b o sa one tak marne że tez powodują słabość? wlasnie nie wiem jak to do końca jest...

Mili89, no wlasnie - co do picia, to ja mam podobnie. Wydaje mi sie, ze troche za malo pije, wiec ostatnio już wmuszam w siebie, zeby wypic dziennie te 1,5 litra.

W ogole czytalam wczoraj, że hemoglobina niska, to anemia, a wysoka - to odwodnienie. i teraz jak ja pije mało, to moze to 11.9 jest lekko zawyzone? bo gdybym pila normalnie to mialabym jeszcze mniej hemoglobiny?
I moze ja wlasnie w ostatnich dniach zaczelam pic wiecej, dlatego ona spadla (nie wiadomo do ilu nawet! :shock: ) i stąd oslabienie?
Ciekawe czy w ogole może być tak, ze ktos ma lekką anemie (ktora obniza) i lekkie odwodnienie (podwyzsza) i w efekcie ma hemoglobina jest w normie?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 09 sie 2016, 12:59
nerwa, nie wiem ale tez sie zastanawiam jak to jest. Szczegolnie ze np przy paleniu papierosow wytwarza sie wiecej czerwonych krwinek ale sa one wlasnie przez niedobory za male itp wiec nie spelniaja dobrze swoich funkcji.
Wydaje mi sie, ze to na tym polega.

Nefretis zbadaj poziom b12. Jak juz zaczelam o niej czytac to dretwienie i mrowienie to bardzo czesty objaw.
Ja chce jutro poprosic o zastrzyki, moze lepiej sie poczuje.

przez nerwa 09 sie 2016, 13:07
Przydalby się nam tu na hipochondrii jakiś lekarz :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 09 sie 2016, 13:19
Mili badałam b12 kilka miesięcy temu i miałam 450 (norma od 200 do 660).
Te drętwienia troche ucichły, jeszcze zostały bole mięsni.
Na niedobory mikroelementów dobre są wody wysokozmineralizowane typu Zuber(smierdzi jajami ale to bomba wapnia, potasu i magnezu) lub Słotwinka.
Mi z kolei kilka mcy temu wyszła niska ferrytyna chyba 19, a norma do 200. brałam żelazo i prawie nic nie pomogło. Czytałam, że niedobory łaczą sie z florą bakt. jelit. Jak jest zła to żadne specyfiki za bardzo nie pomogą. U mnie to by się zgadzało bo miałam kiedyś bóle jelit (pewnie pamiętacie, panikę i słynne bóle pod prawym żebrem miesiącami + wzdęcia itp.).

Jeszcze mam do Was pytanie. Przedwczoraj wyczułam w jamie ustnej niebolesne szorstkie miejsca (na podniebieniu, pod językiem i wewn. strona ust. Takie coś jak po poparzeniu. Z bliska wygląda zdrowo ale po max przyjrzeniu widzę jakby takie mikro bąbelki ale mikro, jedna setna mm. Coś jakbym się poparzyła albo mocno podrażniła czymś (a nie poparzyłam) cała jama ustna jest lekko szorstka i czasami pieką policzki od wewn. str. To nie są afty ani grzybica. język normalny
Boże w necie znalazłam oczywiscie nowotwory jamy ustnej, jakieś straszne choroby autoimm., cukrzyce i inne cuda. Stało się to jak ustąpiły drętwienia, kłucia skóry i po mocnych stresach w zeszłym tygodniu (nawrót nerwicy i hipochondrii). Nic nie robię tylko jeżdżę językiem po jamie ustnej z przerażeniem, pytam córkę i męża co tam widzą, jestem zdruzgotana bo to nie jest objaw subiektywny tylko realny.
Znacie jakieś metody na takie sprawy? To mozliwe, że ze stresu coś mi siadło i coś się przyplątało? :(

przez nefretis 09 sie 2016, 13:26
nerwa napisał(a):Mili89, a

A w ogole to chcialabym isc na pare dni do jakiejs kliniki, zeby mi porobili najrozniejsze badania, podlaczyli kroplowke z roznymi witaminami i mineralami, i zebym wyszla stamtąd jak nowa :great:

Ja też:)
Nerwa b12 ładnie uzupełnia nabiał fermentowany (jak masz dostęp do kogoś ze wsi kto ma mleko i sama sobie ukisić...
Mi kiedyś taka babka w sklepie ze zdrową żywnościa powiedziała, że na anemię to nie wątróbka i mięso tylko zielone liście. Dlatego ostatnio kupuję na rynku botwine i robie liście jak sałatę z vinegretem. Smakuje mi lepiej niz sałata:)

przez nerwa 09 sie 2016, 13:33
nefretis, no wlasnie, ja sobie nakupilam tez zieleniny - seler naciowy, natka pietruszki, salata - bede jesc :)
I w takim razie musze też ogarnąć tą wode wysokozmineralizowaną.

Mi to mama mowila, zebym sobie poszla zamiast na spacer do parku, to do szpitala - tak tam posiedziec, ksiazke poczytac :) od razu sie zregeneruje :D Ale fakt, zawsze jak tam szlam na badania albo nawet po wyniki, to mialam duzo lepszy stan.

A z tym poparzeniem nie wiem... ale może faktycznie czyms sie niechcacy lekko poparzylas? jakims jedzeniem czy cos? A przez to, ze potem przy tym "gmeralas" ;) to się jeszcze zaognilo i bardziej to odczuwasz?

przez nefretis 09 sie 2016, 13:41
Nie to nie jest poparzenie. Czytałam coś o nerwicowym pieczeniu jamy ustnej (ale nie było nic o "szorstkości") może to to...Boże ja zwariuję. Do tego szczękościsk + bóle żuchwy i stawów skroniowych
Wiesz nerwa ja juz dawno się nie badałam (kilka miesięcy to dla mnie dużo:) i zaczynam czuc niepokój. U mnie ejst tak, że jak mam sie badać to świat się wali. Jestem nie do zycia. Przestaje jeść, gotowac rodzinie, sprzątać. Po prostu nie żyję. Oczekiwanie na wynik to biegunki, przekonanie o końcu wszystkiego, żegnanie się z córkami. Pewnie z zewnątrz to brzmi smiesznie ale to jest moja osobista tragedia.

Tak naprawdę to chciałabym, zeby mi cos podano (jakiś totalny ogłupiacz) i wtedy zabrali do szpit. zbadali i wypuścili. Potem mogłabym odzyskac świadomość :smile:

właśnie piję Zuber, jest ohydny, słony i śmierdzi ale czytałam o niezwykłosci tej wody i wspaniałym przyswajaniu minerałów. Ja już się z siebie smieje, że jakby mi kazali gówno zjesc i powiedzieliby, że to pomaga to bym zjadła :D

przez nerwa 09 sie 2016, 14:07
nefretis, ja to ogolnie mam problem z badaniami, i od 7 lat nic nie robilam. Ale w koncu się zmusilam, bo już naprawde się bałam o swoje zdrowie. I KAZDE wyjscie na badanie to jest u mnie mega stres, nie spanie w nocy itd. :) A jak ide po wyniki to tak samo - jak po wyrok.
Dlatego tez wolalabym np. isc do szpitala, spedzic tam kilka dni, niech robią badanie za badaniem - a nie to ciągle szykowanie się, umawianie, i potem oczekiwanie...

A ja tez bym zjadla doslownie WSZYSTKO co by pomoglo :D

przez Mili89 09 sie 2016, 16:56
Ja tez mam czesto takie miejsca nawet po jedzeniu zwyklego chleba czy czegos twardszego. To takie mikro uszkodzenia. To wszystko to przeciez delikatna blona sluzowa. Nawet goraca nie parzaca herbata moze dodatkowo ja podrazic.

Ja ferrytyne mialam kiedys 11 i powiedzieli ze to mimimum normy.. Jutro sie dowiem jaka dokladnie mam teraz. Ale b12 mam troszke ponizej normy i mowili ze nic nie Musze robic a czytalam ze niedobor powoduje TRWALE szkody w ukl nerwowym:/ wiec ja chce zastrzyki .

Mnie od 2 dni boli glowa i nie wiem czy to z przeziebienia ktore mi dokucza czy z czegos innego ale nie cierpie jak boli mnie glowa. :(( odrazu sie bardzo martwie

A z pozytywnych rzeczy chcialam sie pochwalic ze dostalam prace jako tlumacz w przychodniach i szpitalach ;) nie wiem jeszcze jak dam rade tam uczeszczac ale to 1wszy krok w walce. A i troche z medycyna zwiazany;)

przez nerwa 09 sie 2016, 17:33
Mili89, ale ekstra!!! super - gratuluje! :))) Wlasnie w ostatnich dniach tak myslalam, ze chyba chcialabym pracować w szpitalu :) i do takiej pracy - chętnie bym wychodzila z domu!
I fajnie, ze powiązanie medyczne, i że bedziesz chodzic do szpitali i przychodni! Zawsze to wiele lekarzy pod ręka, sprzęt medyczny itd :great:

A ta glowa to moze od pogody? teraz przez całą Europę przechodza rozne fronty. Ja tez wlasnie mam takie pobolewania od paru dni...

Sortuj wg