Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tomek858 26 cze 2016, 18:14
Ale ja nie mowie, ze lecze sie alkoholem, tylko ze jak napije sie, a robie to okazyjnie to wszystko przechodzi. I czasem kusi, zeby czesciej to robic, bo to przynosi ulge. Niestety jak sporo wypije to na drugi dzien umieram i na dluzsza mete wiem, ze po prostu bym sie wykonczyl, stosujac taka metode walki z nerwica.

Ostatnio tez dochodze do wniosku, ze moja nerwica ma raczej charakter biologiczny, a nie nie psychologiczny. Chyba zaczne znowu łykać leki.

Alkohol to co niby robi, zmienia brutalnie i szybko neuroprzekaznictwo w mozgu, tak samo jak bezno i narkotyki, wiec cos w tym jest, podejrzeniu o neurobiologicznych przyczynach nerwicy.

przez Pholler 26 cze 2016, 18:20
Pisząc "leczyć" chodziło mi o "leczenie" :) wiadomo :)
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Tukaszwili 27 cze 2016, 10:50
A ja mam takie pytanie z innej beczki - czy też w godzinach wieczorno-nocnych nie działa Wam forum? Bo już drugi raz chciałem wejść jakoś w rejonach 23:00 i forum było niedostępne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pholler 27 cze 2016, 13:15
Nie działało. Coś często się to zdarza, chyba dotknięci nerwicą generują spory ruch :)

przez Tukaszwili 27 cze 2016, 16:05
Mi w ogóle cała strona kiepsko śmiga, muszę często odświeżać, aby się wczytała. A dziś mnie ból boku znów zbudził, po prawej stronie, więc wątroba. Jak się rozciągam, to czuję dyskomfort, czyli wszystko wskazuje na kręgosłup, z którym mam problemy od lat, ale w głowie wiadomo co, gówno.

przez Ewela270490 27 cze 2016, 16:56
Hej, byłam dziś u lekarza z moimi bólami pleców i klatki. Lekarz pow ze bóle mają podłoże neurologiczne, ale ba wszelki wypadek zlecił ryt klatki

przez Tomek858 27 cze 2016, 17:48
Mnie z nerwicy zostal tylko jeden objaw, nadpotliwosc, szczegolnie nasilajaca sie w duzych skupiskach ludzi. Klocia, bole, rwania sa aktualnie rzadkoscia. Zdarzaja sie, ale sporadycznie, nie to co kiedys, kiedy mialem wrazenie ze cos mnie rozsadza od srodka - bol glowy ( glejak), bol brzucha (rak), mocz inny kolor niz zwykle, rozwalone nerki, pieczenie oczy ( jaskra), rwania, ciagniecia - zapalenie zyl glebokich i ogolnie mialem tez borelioze i wscieklizne ( tutaj uspokoilem sie jak rok minal, ale potem przeczytalem ze sa wyjatki dlugoterminowe).Jedyny objaw z ciala jaki zostal to prady, dreszcze, ciarki, ale to tez nie cala dobe jak bywalo(przyzywczailem sie). Zdarzaja sie czestoskurcze serca, ale to moze raz na miesiac( tez mnie to juz nie niepokoi). Dlatego chyba juz nie mam hipochondrii, a raczej fobie spoleczna, bo ta nadpotliwosc, uniemozliwia mi normalne funkcjonowanie. A jak u was jest w nerwicy z poceniem? Jesli tez macie z tym problem to jak sobie z tym radzicie?

przez Pholler 27 cze 2016, 20:54
Niestety strona czasem chodzi jak menel do pośredniaka. Jak nie /cenzura/.... to nie ruszy.

Co do pocenia to znam i ten problem. Zawsze pociłem się mocno, a teraz przy nerwicy i dodatkowo dzięki sertralinie pocę się w jakiejś kosmicznej skali, zwłaszcza po wysiłku i jak wejdę z ciepła do jakiegoś pomieszczenia. Chyba można brać na to jakieś suple, ale jeszcze nie testowałem na sobie. Pocę się więc bezwstydnie. :)

przez Teksas 28 cze 2016, 22:44
Przepraszam, że tu zapytam, ale ten dział jest najbliższy memu sercu od początku: Czy jest tu gdzieś na forum dział z opiniami na temat ośrodków? Nie widzę nic takiego, a chciałbym poczytać czy są jakieś opinie na temat ośrodka w którym się leczę. Jest to dla mnie tym ważniejsze, że dziś byłem na ostatniej wizycie u psychologa, który zakwalifikował mnie do grupowej psychoterapii. Czekam aż się zwolni miejsce. W zasadzie ostatni okres nie jest najgorszy, ale to wszystko zasługa leków chyba. Mam więc iść na psychoterapie. Trzy dni w tygodniu po trzy godziny. Jestem sceptycznie nastawiony, ale spróbuję wszystkiego, byle wrócić do dawnego życia. Motywacja ogromna. Ktoś z obecnych tutaj korzystał z dobrodziejstw tej metody leczenia? Faktycznie pomaga?

przez Teksas 28 cze 2016, 23:11
Dobra, znalazłem coś w dziale "Oferty", ale na temat ośrodka który mnie interesuje, nie ma informacji. Spokojnej nocy koleżanki i koledzy.

przez Michellea 28 cze 2016, 23:23
Teksas, a jak tam leczenie Euthyroxem? Ile już bierzesz? Pomaga?

przez lockheed 29 cze 2016, 17:03
Cześć Wam, dostałem wyniki Western Blott
ujemny =<5
graniczny 6
dodatni =>7

Klasa IgM
P100 = 5
VIsE = 5
P58 = 4
P41 = 1
P39 = 4
P31 (OspA) = 5
OspC = 8
p18 = 5

IgG
5
5
4
1
5
5
5
5

Niby test ujemny, ale różnie mówią :silence:

W sumie wolałbym jednoznacznie potwierdzenie, że to Bolerka, przynajmniej stresu mniej i można zacząć walkę.

Bóle stawów, fascykulacje, drętwienia twarzy i mrowienia. Część pewnie z nerwicy ale część nie hmm.

przez Pholler 29 cze 2016, 20:38
Święty Graal nerwicowca: znaleźć wyleczalną przyczynę swoich dolegliwości ;)
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Teksas 29 cze 2016, 22:11
Michellea napisał(a):Teksas, a jak tam leczenie Euthyroxem? Ile już bierzesz? Pomaga?

Ciężko stwierdzić czy pomaga euthyrox czy parogen. Czuję się nawet nieźle, nie powiem. Czasem nawet dobrze. Mam nawet z tego powodu niekiedy poczucie winy, że czuję się tak bezczelnie dobrze. Przecież jestem chory i powinienem być przygnębiony. Taki to już mam ten mózg kochany. Ale kilka ostatnich dni jest naprawdę ok.
Euthyrox biorę od miesiąca. W tej chwili jestem na dawce 50 mg. Mam dojść do 75 mg. a pod koniec września kontrola endokrynologiczna.

Sortuj wg