Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 18 kwi 2015, 14:12
malenstwo31, No wlasnie, wlasnie - dokladnie Cie rozumiem :) U mnie też to zaraz wywoluwalo lęk, bo jak tu chodzic po ulicy w takim stanie?
Ja tak miewalam np. 2 tyg. Potem przechodzilo (wlasnie zazwyczaj jak juz przestawlam o tym myslec - oczywiscie jak przestawalam to to dalej bylo, ale w koncu po paru dniach nie zwracania uwagi, zauwazalam zdziwiona - ze ooo, juz nie ma :))) heh). Ale nie jest łatwo nie zwracac na to uwagi, bo to takie cholerstwo.
Ja dodatkowo mialam jeszcze takie otumanienie, jakby derealka lekka czy cos.

A co do siły w rekach i nogach, to tez czasem to przerabiam. Miewalam tak, jakbym w kazdym miesniu czula taka ogolną niemoc, i oslabienie. Nawet jak lezalam i nic nie robilam, to czulam, ze mam rece mega slabe. I tak potrafilo trzymac mnie z tydzien. Albo np. zrobilam 2 kroki na schodach i takie uczucie w nogach, jakby mi krew odplywała z nich i takie zmeczenie nagle.
Troche o tych oslabieniach poczytalam. I okazuje się, że czesto jest tak, ze przez lęk - wiecej krwii idzie do innych organow - typu mozg czy serce. Wtedy jest mniej w konczynach i takie efekty.
Ale jeszcze czesciej jest to tylko subiektywne odczucie. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale z tym oslabieniem ja mam tak, ze nawet lezac, czuje sie mega slaba i jak mysle, ze mam wstac i cos zrobic, ot wydaje mi sie, ze nie dam rady. Ale... jak wstane, zmusze sie i zaczne robic, to sie okazuje ze jednak moge i ze nie jest tak zle :D heh. Kiedys tez tak z tym sobie poradzilam - Pomyslalam, dobra olewam, jestem slaba, ale mimo wszystko bede robic co moge i nie myslec o slabosciach. I tez mi przeszlo jak reką odjał :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 18 kwi 2015, 17:02
ja wlasnie przez to boje sie wychodzic- to takie dziwne uczucie jakby przeciagalo mi glowe do dolu- nie kreci mi sie obraz w oczach tylko to takie uczucie jak np jest sie na statku - takie dziwne bardzo... i odrazu sie boje, ze upadne...a jak juz sie boje to dostaje ataku serce mi wali jak mlot, ciezko sie oddycha, trzese sie i chce jak najszybciej uciekac... ciekawe ile adrenaliny moj organizm przy tym wytwarza? :105:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 18 kwi 2015, 18:38
Mili89, pocieszajace jest to, ze wiele osob z nerwicą skarży się dokladnie na cos takiego. A to znak, ze to raczej nic powaznego :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 18 kwi 2015, 18:58
nerwa, mi to wogole ciezko to przetlumaczyc mimo ze wiekszosc takich odczuc przytrafia mi sie kiedy jestem poza domem a w kolejce w sklepie to juz jest maaaaasakraaaa!!! :zonk: :zonk:
ale czasem w domu tez mnie lapie takie cos wiec strach ciagle jest:(

przez Aurelitka 18 kwi 2015, 19:03
kurczę ja to nie mam takich objawów, aż dziwne, w ogóle żadnych neurologicznych itp, u mnie zawsze są to jakies nowotwory :bezradny:

przez malenstwo31 18 kwi 2015, 19:32
Dziewczyny jakiś kiepski dzień mam. Trzyma mnie jakiś niepokój czuje ze chodzę z napietymi mięśniami bo inaczej strach ze się wywróce. Powiedzcie bierzecie leki od psychiatry?

przez nerwa 18 kwi 2015, 19:57
Mili89, ja to dlatego nie stoje w kolejkach :) jak są za dlugie to wychodze ze sklepu :P heh
malenstwo31, ja dzisiaj tez kurde :-/ A caly miesiac mialam super, w pelni sił, ze tak powiem. A dzisiaj, i wczorja, takie oslabienie, poddenerwowanie, nawet lęk. I teraz juz taka zmeczona jestem :-/ Nawet rano ugryzlam sobie kawalek benzo.

przez Aurelitka 18 kwi 2015, 20:42
u mnie to już nawet było nieźle, ale mam takie napady, że już tylko umieranie mnie czeka, pewnie dopóki nie zalicze tych wszystkich wizyt tak będzie :(

przez nerwa 18 kwi 2015, 21:31
a mnie tak boli ten mięsien szyjnyyyy :( Nie moge ruszac glowa w bok. I w ogole juz mi sie niedobrze robi od tego bolu.
Nie wiem czy to takie zwykle przewianie lub naciagniecie... mam wrazenie, ze dzisiaj jest gorzej niz wczoraj. Az cala glowa mnie zaczyna bolec. Zaraz wezme jakis ibuprom bo ile mozna! :-/

przez Mili89 18 kwi 2015, 22:08
kochani a mam pytanie, bo od wczoraj jakos bola mnie miesnie w lydkach a nic takiego nie robilam,... przedwczoraj wzielam jedna tabletke furaginum a wiem ze czesto po niej sa skurcze lydek bo sie magnez czy potas wyplukuje... ale ja juz sobie wkrecam jakies choroby znow ;((
po 1 tabletce nie powinnam chyba tak miec :(

przez malenstwo31 18 kwi 2015, 22:35
Mili ja znowu mam ud :-)weź magnez może pomoże, ja zauważyłam ze mnie łapie ten ból mam po ataku.widocznie nie świadomie spinamy miesnie.
Ja poczytałam o SM to i zawroty i spiete mięśnie pasują ale wzrok mam dobry,pewnie kwestia czasu

przez Mili89 19 kwi 2015, 01:04
wlasnie wzielam i magnez i potas... ja sie tak nakrecam juz wszystkim... pyknie, strzyknie a mi glowka pracujeee... ajjj...przyjemnej niedzieli Wam zycze kochani :*

Malenstwo zaqdne sm :* wybierz sie na dobry masaz, albo zafunduj sobie kapiel jakas relaksujaca- zrob sobie maseczke czekoladowa na buzke :) wypij tez magnez a zobaczysz, ze poczujesz sie lepiej :* chociaz na te pare chwil :)

przez scooby 19 kwi 2015, 09:17
Hej, u mnie znów atak paniki. Wczoraj wieczorem. Juz sobie znalazlam raka piersi, jelita grubego, pecherza,miesaka i raka kosci. Dodatkowo u taty przepukline i czerniaka. JEstem zalaman,a nie chce do tego wracac. :( Moj bol nadal obecny :(

przez marta80 19 kwi 2015, 10:38
hej.....od tyg biore specyfik na oczyszczenie watroby....(ziolowy oczywsicie)ale ponoc bardzo dobry..tzn az dwa rodzaje...mam nadzieje ze moja watroba wroci do normy,,,,
ale mam inny problem....bol glowy w potylicy...juz go kiedys przerabialam....(:robilam tomograf i rezonanas((:ale najbardziej przeraza mnie mrowienie do policzka i ust...neurolog sugerowala problemy z szyjnym((:dziwne to uczucie...i ciagle zaciskam szczeke((;lapie sie na tym szczekoscisk....aaa i bol ucha z tej strony...boje sie ze sie nakrece na najgorsze((:

Sortuj wg