Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez fobia 12 lis 2008, 22:46
zegluga- ja tez tak mialam, identyczne mysli, ze sie wkoncu na serio rozchoruje :!:

przez adam_s 13 lis 2008, 00:27
A ja teraz mam nową manię - sepse. Dziś boli mnie gardło to już od razu szukam sobie objawów sepsy. Wszystko przez to że ostatnio ciągle palę papierosa z kimś na pół, piję z jednej butelki itd.. Aby załagodzić tym obawom zawsze wolę palić i pić jako pierwszy a i tak szukam sobie ciągle nowych objawów. Jak dotąd to mój najpoważniejszy "wkręt"..
GG: 5988000

przez Alexandra 13 lis 2008, 08:21
cos mnie zaraz trafi..... znowu sobie cos wymacalam w piersi i tym razem wydaje mi sie, ze to naprawde moze byc cos zlego :/ raz mi sie wydaje ze to ok, zaraz potem ze nie i tak w kolko....juz mam wizje diagnozy, rekacje rodziny, ich przerazenie. no wykonczyc sie idzie. nie znosze tych mysli. a ja mam tak, ze jak sie nie dotkne raz na jakis czas do tej piersi to jakby kumuluje sie we mnie meganapiecie, jakbym miala wybuchnac, ze musze to zrobic i na chwile sie rozladowuje...najgorsze jak siedze z kims przy stole i mam mysl, ze musze sie teraz dotknac....no masakra... w miejscach publicznych nie moge sie powstrzymac ... nieraz jest tak, ze ok kilka godzin fajnie spedze, ale potem przyjdzie wizja raka i koniec. Milego dnia
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez basia33 13 lis 2008, 09:07
zrob sobie usg piersi i okolicznych wezlow chlonnych i bedziesz miala spokoj... tzn spokoj z piersiami bo pewnie cos w zamian sie pojawi;)

przez Żegluga 13 lis 2008, 09:42
Alexandra, w piersiach możesz mieć milion innych zmian oprócz nowotworu. Ja zawsze, jak coś sobie wymacam, to porównuję z drugiej strony, czy tam jest tak samo.
A zastanawialiście się kiedyś, czego tak naprawdę się boicie? Bycia chorym, śmierci czy czegoś innego? Ja chyba najbardziej się boję statusu osoby chorej na raka, nia samej choroby, tylko tego, że wszyscy będą na mnie patrzyli jak na osobę chorą. No i nadziei- wyzdrowieję, czy umrę?
A z drugiej strony- ze swiadomością śmiertelnej choroby pewnie zrobiłabym tyle rzeczy, które chciałabym zrobić, ale nie robię, bo: praca, pieniądze, rodzina, a co ludzie powiedzą... :roll:

przez basia33 13 lis 2008, 09:47
ja boje sie umierania( bolu, strachu) a takze zalu, ze zycie sie konczy a ja jeszcze tyle rzeczy chcialbym zrobic, tyle osob poznac, tyle pieknych miejsc zwiedzic

przez fobia 13 lis 2008, 11:10
basia33- ja tez sie boje smierci i to panicznie, mam dokladnie takie samo odczucie jak Ty :cry:
Alexandra- zamiast sie denerwowac idz jak najszybciej do lekarza na usg, ja tez wyczulam sobie guzka w piersi i mialam milion mysli na sekunde- ze to rak i ze umre. Po badaniach okazalo sie, ze to nic takiego. U Ciebie jest pewnie to samo tylko idz do lekarza i sprawdz to bo szkoda nerwow ;)

przez Żegluga 13 lis 2008, 14:21
A czy to nie jest straszne, że my teraz myślimy o tym, że umierając nie będziemy mogli korzystać z życia, zamiast z niego korzystać póki możemy?!? To okropny paradoks! I to właśnie chyba mi najbardziej przeszkadza w tej chorobie... :evil:
Tak na marginesie: moje ulubione powiedzenie to: "odważni nie żyją długo, ale lękliwi nie żyją wcale"

przez basia33 13 lis 2008, 17:38
tak, to jest paradoks- bo co warte jest zycie, z ktorego zamiast korzystac i cieszyc sie caly czas sie trzesiesz o siebie, stresujesz, wyobrazasz czarne scenariusze a przeciez i tak wszyscy kiedys poumieramy i dopiero wtedy stwierdzimy, ze je sobie spieprzylismy :(

przez Alexandra 13 lis 2008, 23:35
no to raczej nie jest guzek....cos jakby miekkiego, miekka kuleczka jakby "plywa" pod palcami...jakby uciekala spod palcow. nie wiem czy to normalne czy nie....jestem za granica ciezko mi tu isc na usg , nawet nie mam pojecia gdzie tu jacy lekarze sa nie mowiac o panicznym strachu prze usg i lekrzem ktory mnie paralizuje. wiem, ze powinnam isc na usg bo nawet w wieku 24 lat moze pojawic sie rak piersi chyba.... pozdrawiam

przez fobia 14 lis 2008, 00:07
Alexandra ale bez usg sie o tym nie przekonasz,owszem moze to byc nowotwor , jesli nalezysz do grupy zwiekszonego ryzyka (czyli jezeli np. ktos w rodzinie mial raka piersi ), ale w Twoim wieku to pewnie niegrozny wlokniak. Jesli mozna wiedziec-gdzie przebywasz za granica? Ja rowniez jestem na obczyznie a mimo to udalo mi sie znalezc lekarza i to Polaka. Bedzie dobrze... Pozdrawiam

---- EDIT ----

zegluga i basia - doskonale Was rozumiem i dokladnie opisujecie to samo co ja czuje! :cry: i wkurzam sie bo zamiast cieszyc sie zyciem , czerpac radosc z tego co mam - a mam dom, rodzine ktora mnie kocha i ktora ja kocham to ja sie boje... boje sie ze umre albo ,ze ktos z najblizszych odejdzie... to straszne... nie umiec sie cieszyc... :evil:

przez Alexandra 14 lis 2008, 05:53
[quote="fobia"]Alexandra ale bez usg sie o tym nie przekonasz,owszem moze to byc nowotwor ...

Fobia, przeczytalam to zdanie i wrecz mnie uzrowilo i pocieszylo,mysle, ze to wspaniala odpowiedz dla osoby z nerwica lekowa :D

przez marta1987 14 lis 2008, 07:56
ludzie zakończył mi się rak mózgu teraz krtań , gardło ja oszaleję
... z nadzieją na lepsze jutro.... kiedykolwiek ono nastąpi ?
tracę siły już nie potrafię cieszyć się z tego co mam !

przez Alexandra 14 lis 2008, 09:11
A mnie sie MArta zaczal czerniak, wydaje mi sie , ze jeden pieprzyk zmienil kolor, siedze w zdjeciach i porownuje, oszaleje zaraz, juz mi g;upie mysli przychodza do glowy :cry:

Sortuj wg