Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Adam Smith 01 wrz 2014, 21:49
Trzy zęby mam do usunięcia jak sie okazało. Dwa usunie dentystka, a jeden chirurg. Jeszcze nigdy nie miałem chirurgicznie usuwanego zęba. Ciekawe jak to będzie :D
Adam Smith

przez księżniczka 02 wrz 2014, 15:42
Dadza ci takie znieczulenie ze odplyniesz i jak bedzie jakos mocno zabunkrowany to rozpier.... dziaslo zeby go wydostac
Mi będą grzebać w dupie ,... dopiero mam stresa.
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Kakunia 123 06 wrz 2014, 17:25
Hej :) sto lat mnie nie było !!!! Byłam w Polsce miałam ślub i oczywiście maraton po lekarzach .... Mononukleoza wyszła mi 526 przy Normie do 20 !!!!!!! Wiem kiedy przechodziłam ... Ale węzły nadal są co prawda największy ma 13 mm reszta jakieś 5 i 8 mm jest ich sporo dla lekarza nie są podejrzane dał mi cały plik badań do zrobienia i właśnie mononukleoza wyszła ogromna !!!!! Wiec mogę zrozumieć powiększenie węzłów i rożne bole ale czemu one nie maleją ! Oprócz tego lewy play tarczycy powiększony lekko plus guzek na tarczycy . Bole nóg i kręgosłupa od owulacji . Badania krwi wyszły mi lepsze niż w kwietniu cholesterol lekko ponad normę i ten cukier . Oprócz tego jeszcze wyszła łuszczycą utajona która manifestuje sie prazkiem na paznokciu . Śluz w kale mam prawdopodobnie od wielotygodniowej antybiotykoterapi , mam tez wysoki puls nadal mnie zatyka w gardle nie wiem moze mam miażdżycę !!!! USG wykluczyło ze z aortę coś nie tak . Pełno flegmy i śliny w gardle mam nie mogę sie tego pozbyć !!!! Juz mi ręce opadają i te węzły . Tragedia moi drodzy :(:(:(:;(
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aqnieszka 09 wrz 2014, 22:44
Piszę w nadzieji, że jak się wygadam, to mi przejdzie, choć pewnie nie. Długo już na nic nie "chorowałam", białaczkę przerabiałam kilka lat temu, a tu taki "nawrót". Infekcja gardła, dwie opryszczki pod rząd, bóle kości rąk i obojczyki (nerwobóle?), 37 stopni od tygodnia, choć przeziębienie minęło, puls ok 90, zawroty głowy, omdlenie pierwszy raz w życiu, no wszystko pasuje (tyle, że to nie pierwszy raz)

przez Alice in wonderland 10 wrz 2014, 14:29
Kakunia, heeeej !!!! tak się zastanawiałam co u Ciebie....Że co??? Mononukleoza???? No szok..... Patrz, a ja też się wnerwiłam i poszłam na USG wezłów i ślinianek i wyszła torbiel w śliniance i powiększone węzły, zwłaszcza ten jeden koło ślinianki. Radiolog kazał pedzić do laryngologa po antybiotyk ale byłam już u dwóch i mówili, że z tym się nic nie robi bo musieliby mi wyciąc całą sliniankę. Węzły też według nich wchłoną się same...Hmmm, tylko że ja te węzły mam tkliwe już kilka miesięcy.... Oczywiscie za ok 2 tyg znowu idę je oblukać na USG bo lekarzom to ja już lekko nie wierzę....
Trzymaj się !

Kurcze, sporo z Nas doszukało się logicznej przyczyny dolegliwości....
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez evvelinka 17 wrz 2014, 23:12
UGRYZŁ MNIE KLESZCZ!!!

Wyjechaliśmy z moim chłopakiem na 6 dni w Bieszczady. Wszystko super, czułam się świetnie, zaliczyłam z 10 szczytów, kolejkę, 2 skanseny i jezioro Solińskie. Pod koniec tylko ze 2 razy mnie trochę pobujało, ale ogólnie fajny wyjazd. Ostatniego dnia jak wracaliśmy i poszliśmy do tego skansenu robiłam zdjęcie i podciągnęłam do góry rękaw, na zgięciu łokcia patrzę mam jakiś paproch. Próbowałam strząchnąć, ale się nie dało, patrzę rusza się. Wołam mojego chłopaka i mówię.. patrz, to chyba kleszcz. Jeszcze nie zdążył się do końca wczepić, ale zaczął. Zdrapaliśmy to gówno jakoś, ale w środku widać było, że jeszcze zostało coś czarnego. Oczywiście wizyta w skansenie zmarnowana, bo nie mogliśmy o niczym innym myśleć zwłaszcza, że podejrzewałam u siebie od dawna boreliozę. Zadzwoniłam do koleżanki, potem do mamy się pożalić. Mama podpowiedziała mi żebym wstąpiła gdzieś po drodze, bo byliśmy w drodze powrotnej na pogotowie to mi to wyjmą. Pojechaliśmy do jakiegoś małego szpitalika w mieście, w którym akurat byliśmy. Lekarz powiedział, że on tu mi nic takiego nie zrobi, że trzeba w tym po prostu pogrzebać i wyciągnąć, jakaś kobieta czekająca do gabinetu, że to samo wyjdzie, ale ja nie.. twardo czekałam, żeby mi to wyciągnęli. Wcześniej oboje próbowaliśmy, ale się nie udało. Kazali się położyć na stół i lekarz ze 3 minuty wygrzebywał mi odnóża twierdząc, że te akurat nie są groźne. Po wyjęciu okazało się, że jest coś jeszcze głębiej. Ostatecznie lekarz wszystko usunął i przykleił mi kompres. Kazał obserwować i jak wystąpi rumień zgłosić się do lekarza. Ale jak wiemy rumień w wielu przypadkach boreliozy może nie wystąpić. W każdym razie teraz nie wiem czy to od tego ukąszenia kleszcza gorzej się od tych 2 dni czuję czy to nerwy i samonapędzanie się, bo znowu mam zawroty głowy i mnie buja :(

Myślicie, że jak się już ma boreliozę to takie ukąszenie może pogorszyć nasz stan? Nie wiem co mam teraz zrobić, może to dobry czas żeby się przebadać..
W sumie gdyby mi się coś dziwnego działo będzie wiadomo jaką mam chorobę.

A co u was? Księżniczka jak kolono?

przez sara044 19 wrz 2014, 11:38
strasznie boję się, że mam guza mózgu albo tętniaka !!!

Dokładnie rezonans magnetyczny z kontrastem miałam wykonany 15.03.2013 r. - wyszło mi, że mam torbiel pajęczynówki niby nie wielką, lekarz neurochirurg stwierdził, że jest to od urodzenia i nie mam się tym przejmować.

Jednak boję się, że ta torbiel mi rośnie i wtedy źle się czuję ...

Jakiś miesiąc temu mocno uderzyłam się w głowę - o twardą, drewnianą belkę, wchodziłam do szopy i walnęłam w tą belkę, bo jej nie zauważyłam, miałam na głowie czapkę z daszkiem ;/

I od tego czasu wmawiam sobie, że coś mi się tam mogło powiększyć itp...

Mam wiele objawów - niby wskazujących na nerwicę lękową połączoną z depresją.

Jednak strasznie boję się, że mam guza albo tętniaka :-(

Mam też często osłabione kończyny dolne i górne. Lekarka neurolog dała mi skierowanie na badanie EMG - jest to badanie w kierunku miastenii, stwardnienia zanikowego bocznego.
Na badanie EMG idę na początku października prywatnie.

Cały czas jednak mam w myślach najgorsze wizje tj. tętniak, guz mózgu. Boję się, że w pewnym momencie stracę przytomność i będzie już za późno :-(

przez angie1989 19 wrz 2014, 12:36
evvelinka, Ja nie miałam rumienia a bolerioze mam. Niestety nasi lekarze mao wiedzą na ten temat. Poczytaj soobie o metodzie leczenia ilads. Ja lecze sie juz kilka miesiacy ta metda...W tej chwili najdokładniejszym badanie na bolerioze jet badanie KKI.

Co do węzłów mój się zmniejszył na jakiś czas a teraz znów jest wększy taka moja uroda czy co??

Chce się wyleczyć z wmawiania sobie raka jak to zrobić?

-- 19 wrz 2014, 11:36 --

evvelinka, Ja nie miałam rumienia a bolerioze mam. Niestety nasi lekarze mao wiedzą na ten temat. Poczytaj soobie o metodzie leczenia ilads. Ja lecze sie juz kilka miesiacy ta metda...W tej chwili najdokładniejszym badanie na bolerioze jet badanie KKI.

Co do węzłów mój się zmniejszył na jakiś czas a teraz znów jest wększy taka moja uroda czy co??

Chce się wyleczyć z wmawiania sobie raka jak to zrobić?

przez biedronka 19 wrz 2014, 12:41
Polecam Wam swietne forum, mnostwo informacji i historii osob, ktore wyzdrowialy, niejeden psycholog moglby sie od tych ludzi uczyc. Ja walcze z nerwica od kilkunastu lat, ostatnie kilka to hipochondria, a wlasciwie to strach przed rakiem, ale dopiero niedawno znalazlam te strone i poczulam, ze moge z tego g... wyjsc.

http://www.zaburzeni.pl

przez angie1989 19 wrz 2014, 12:44
Tak ja też polecam tą strone jak najbardziej:)

-- 19 wrz 2014, 11:45 --

biedronka, Ja tak jak ty walcze ze strachem przed rakiem. Kazdy moj objaw temu wlasnie przypisuje jak z tego wyjśc?

przez biedronka 19 wrz 2014, 12:55
Angie jeszcze nie wiem ;) Ja aktualnie od jakiegos miesiaca mam spokoj z rakiem, porobilam troche badan i uwierzylam, ze jestem zdrowa po tym jak minely mi naprawde dziwne objawy. Ale w zamian za to mam bonus w postaci derealizacji :/ Moj umysl chyba juz tak sie przywyczail do zycia w leku, ze jeden od razu zastepuje kolejnym :/ Do tej pory bylam raczej bierna, bo przeciez jestem chora, boje sie i nic nie moge z tym zrobic, ale jak poczytalam historie tych wszystkich ludzi, ktorzy wyzdrowieli, a byli w o wiele gorszym stanie niz ja teraz to nabralam nadziei, ze sie da. Wiec probuje tych sposobow, staram sie olewac objawy i mimo zlego samopoczucia robic swoje i powiem Ci, to naprawde dziala, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze to wymaga czasu. Raz jest super, za chwile fatalnie, ale widze, ze jakis progres jest wiec sie nie poddaje.

przez angie1989 19 wrz 2014, 13:21
Można można ja byłam w takim staie do dupy a teraz jest juz dobrze tylko ten rak kazdy objaw mysle ze to to...:(

przez księżniczka 19 wrz 2014, 18:49
Hej dziewczyny ! co u was ? ja mam dramat ZĘBOWY :(((
ciągle o nie dbam nitkuje i w ogóle, a tu po 10 miesiącach na kontroli 2 zęby do leczenia :( i jeden który juz mam po kanałowym zaczyna bolec i wkur**ć :( jest mi smutno bo to dolna 5tka ;( a ja uśmiech mam szeroki :((( cos czuje ze przed 30 tką stracę całą klawiature, plomba na plombie, ;((( na co to moje dbanie o nie :((!
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez biedronka 19 wrz 2014, 20:14
Angie ja juz przeszlam depresje, ataki paniki, agorafobie, no wszystko doslownie i juz tego od dawna nie mam, tylko ta hipochondria od paru lat i okresowo derealizacja, z ta hipochondria to ja nie wiem jak sobie radzic, chyba trzeba tak ja ze wszystkim innym, uwierzyc, ze to tylko nerwica, olewac objawy i robic swoje :/ Ja to teraz jak tylko mi cos do lba wpada to mowie do tego "spadaj na drzewo" itp., samej mi sie chce z tego smiac, ale jakos dzieki temu te durne mysli mi sie nie rozkrecaja. Mam nadzieje, ze to zadziala, boje sie tylko, ze moze zabraknac mi cierpliwosci, bo jak czytam, ze ludzie po pare miesiecy tak sie przeprogramowywuja to troche mi zapal mija :/

Sortuj wg