Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marta80 12 maja 2014, 09:50
hej kochane:)widze ze dyskusja ostra....trwa:)

nerw ubezpiecz sie jak najszczyciej....i tyle i maszeruj na badania takie podstawowe...bedziesz spokojniejsza...

u mnie ostatnio lepsze dni;)odstawilam leki..i mam nadzieje ze bedzie ok....lece na diece i oczyszczam organizm...w sob bylam z psiapsola nawet na baletach...lol eureka.....az sama w to nie wierze:)
wezla macam bo jest dalej i wiecie co jak sie smieje bola mnie kosci z tylu glowy te potyliczne....dziwne to...i tak od 9mcy....nie wiem czy to nie ma zwiazku z tym powiekszonym wezlem??

Ellwebo ty mialam taki namacalne te kosci jak ja...nie bola cie jak sie smiejesz??kiedys cos o tym pisalysmy....

-- 12 maja 2014, 08:52 --

Kaukunia a ty kochana do gp go go i zadyma ostra;)!!!!wiesz o co z nimi cho!!tak jak ci pisze Fabienka...

przez nerwa 12 maja 2014, 10:09
a wiecie co, co do tych waszych wezłów... wczoraj znajoma pokazala mi zdjecie - miala wezly na szyji wywalone na maksa, takie wielkie gule. Poszla do lekarza, zeby chociaz dal jej skierowanie na podstawowe badania krwii. A ten machnal reką i nic nie dal :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nervuska81 12 maja 2014, 10:27
Hej wszystkim :)
Jestem nowa na forum. Hipohondria nie jest mi obca. Ile ja już chorób przerobiłam nie zliczę. U mnie jest tak że ja najpierw mam objawy, często błache, a dopiero później szukam na necie i sobie dokładam do pieca. Obecnie jestem na etapie guza mózgu, z tym że akurat mam dość poważny objaw na którego punkcie się poshizowałam. Opiszę o co mi chodzi, może ktoś z Was miał coś podobnego?
Objaw polega na tym że: Od 2 miesięcy podczas mówienia, uśmiechania się, poruszania mięśniami twarzy, odczuwam szum w lewym uchu, takie jakby pykanie, i drganie lewego oka,a wlasciwie miesni pod okiem i brwi. Dzieje się to jednoczesnie, i tylko przy ruchu mięśni twarzy, nie występuje samoistnie. Byłam u dentysty bo myslałam że to od zęba, byłam u laryngologa bo myslałam że to od ucha z którym mam problem od dziecka, ale wszystko ok. Neurolog powiedział tez że to objaw od nerwu trójdzielnego ale z jakiej przyczyny, nie wie. naczytałam się w necie o guzach mózgu i koniec, ze stresu nie jem, nie spie, jestem w rozsypce, inne objawy tez dopasowałam, parestezje, mrowienia, uciski w głowie, i jestem przekonana że mam tego guza, czuję to, tylko pytanie czy to przeczucie czy moja shiza? Dodam jeszcze że takie objawy jak uciski itp doszły dopiero po naczytaniu się na necie. W piatek rezonans a ja chyba do tego czasu oszaleję :(

Z realnych i zdiagnozowanych chorób horuję na:
- niedoczynnośc tarczycy (hashimoto)
- wypadanie płatka z zastawki mitralnej

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 12 maja 2014, 10:30
nervuska81, ja mysle, ze przy guzie mozgu mialabys duzo neurologicznych problemow (bo on uciska rozne obszary mozgu) i ludzie maja a to niedowlady, paralize czesciowe, zaburzenia widzenia, mowy itd.

Chociaz szczerze mowiac, ja od jakichs 3 tyg miewam wieczorami taki szum w jednym uchu - ktory tak pulsuje jak serce, i tez sie boje ze costam mnie uciska i dlatego, albo ze tętniak :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nervuska81 12 maja 2014, 10:36
Dzięki za szybka odpowiedź :)
Nie chciałabym absolutnie nikogo nakręcać swoimi objawami, bo wiadomo sa tu ludzie z hipohondrią i trzeba uważać by się jedni od drugich nie "zarażali" objawami ;)
Ja tez mam taki pulsujący ten szum w uchu, ale u mnie występuje on przy ruchu mięśni twarzy, z tym uchem miałam problemy od dziecka u mnie to rodzinne, ale ostatnio mi się też słuch w nim pogorszył. laryngolog nic nie stwierdza, ale przecież czuje że cos sie tam dzieje. Czytałam że nerwica powoduje również uszkodzenia słuchu i szumy często występują, więc myslę że Twój właśnie taki jest niegroźny.

przez psychidae 12 maja 2014, 11:03
Hej ja też mam takie szumy, albo nagle gorzej słyszę, ale nie przejmuje się tym i nie zamierzam :-)
Przy guzie mózgu, są zaburzenia neurologiczne, poranne nudności lub wymioty i tarcza zastoinowa na dnie oka

Co miałaś na skierowaniu na mr? Podejrzenie guza czy procesu demielinizacyjnego? I czy masz z kontrastem?
Wyniku mr nie dostaniesz w pt - trzeba poczekać kilka dni na opis i nie licz na to, że ktoś cokolwiek Ci powie w pt
psychidae

przez nervuska81 12 maja 2014, 11:15
Na skierowaniu mam RM mózgowia w tym kątówmostkowo móżdźkowych. tylko tak mam napisane, nic o kontrascie nie ma. Dna oka nie miałam badanego. jakis czas temu byłam u okulisty i wyszło że mam astygmatyzm ale niewielki. jesli nie od guza to niewiem od czego mi sie mogło takie cholerstwo zrobic, a wkurza to okrutnie.

przez psychidae 12 maja 2014, 14:22
ok lekarz szuka nerwiaka nerwu słuchowego (łagodny), czasami jeszcze szukają stwardnienia rozsianego w mr (ale wtedy piszą proces demielinizacyjny i jest koniecznie z kontrastem i wtedy jest to wpisane)
może być od też np od woskowiny, od używania pałeczek do uszu (nie powinno się ich używać tylko płyny do usuwania nadmiaru woskowiny) albo od nerwicy ;-)

ja z tym piszczeniem i utratą kilku minutową kilkugodzinną słuchu olałam to jak laryngolog mnie zobaczył i powiedział, że ok - zdarza się, ale się tym nie przejmuję, nie chcę karmić strachu
psychidae

przez nervuska81 12 maja 2014, 14:30
U laryngologa byłam i podobno z uchem jest wszystko ok. O nerwiaku juz sie naczytałam i własnie tego się obawiam :( szczerze mówiąc ciężko mi uwierzyć że nerwica miała by powodwac taki objaw jak mój.

przez Kakunia 123 12 maja 2014, 14:49
Antybiotyk jeden brałam dwa tyg , potem następny tydzień ...brałam jak lekarz kazał oprócz tego jeszcze miałam inne tabletki cirrus, krople do nosa i jakieś jeszcze ale totalnie nie pamiętam co to było i byŁo na chwilę ok nie chrząkałam, nic nie spływało .... później znowu to samo wziełam antybiotyk i ok a teraz znowu to samo ...tylko teraz boli bardziej głowa i mam więcej węzłów chłonnych które bolą ( przynajmniej te nowe ) ...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez psychidae 12 maja 2014, 15:35
nervuska81 napisał(a):U laryngologa byłam i podobno z uchem jest wszystko ok. O nerwiaku juz sie naczytałam i własnie tego się obawiam :( szczerze mówiąc ciężko mi uwierzyć że nerwica miała by powodwac taki objaw jak mój.

Spokojnie - jeśli rezonans będzie ok radzę udać się do psychiatry i ewentualnie na psychoterapie
psychidae

przez nervuska81 12 maja 2014, 15:42
To że będę się leczyc psychiatrycznie jak rezonans nic nie wykaze to juz dawno sobie postanowiłam. Ale jak to hipohondryczka, czuję ze jednak cos wykaże. Zobaczymy czy była to moja shiza, czy przeczucie.

przez księżniczka 12 maja 2014, 15:43
Tomcio Nerwica napisał(a):Kakunia 123, zanudzać ? przecież od tego jest ten wątek. Ja dopiero smęcę jak stary pierdziel :D Jak ci coś leży na sercu( oby nie jakiś guzek ! :P ) to pisz. Od tego tu jesteśmy, żeby pogadać.

Tomcio ;) $erducho to jedyny organ w ludzkim ciele który nie do$tal nigdy raka :D
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez nervuska81 12 maja 2014, 15:46
najgorsze jest to że mam wrazenie ze ten guz mi rosnie w głowie, bo mnie gdzies w głowie strzyka i uciska czasem, i że zanim zrobie rezonans to mi czaszke rozwali :( to uczucie towarzyszy mi codziennie i nie mogę przez nie funkcjonować.

Sortuj wg