Jak opanować nerwice

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez peace-b 14 wrz 2006, 17:19
Zdaję sobie z tego sprawę :( Mam znajomych i osoby z rodziny które starały sie leczyć nerwice w różny sposób. Czesto jednak nawet lekarze nie traktowali ich powarznie albo dawali psychotropy bo to najłatwiejsza i najszybsza droga. Z kolei psychoterapia okazywała się czasochłonna a jej efekty różne :(

Wiem że sama potrzebuję pomocy i chciałabym zasięgnąć fachowej pomocy ale boję się że psycholog czy tez psychiatra do którego się zwróce nie potraktuje mnie powarznie, dlatego staram się walczyć z lękami sama a efekty bywają różne i przeważnie pomagam sobie tylko czasowo - parę godzin, parę dni, ewentualnie tygodni...

przez robsonhwdp 15 wrz 2006, 16:30
I tu nie masz racji peace-b po pierwsze nie mam zadnych prowizji od tej książki po prostu chce innym pomóc gdyż ta metoda pomogła mi.Po drugie nie można wszystkiego streścić w 2-3 zdaniach tak jak to napisałeś/aś,ktoś odkrył już w sumie dawno tą metode i mozę sobie na tym zarabia nie ukrywam,ale po trzecie w zeszłym roku był program godzinny w telewizji o BSM który trwał rok i nik sie z tą metodą nie krył czy coś, ludzie dzwonili z różnych stron POLSKI i dziękowali panu Piotrowi Lewandowskiemu,książke trzeba dokładnie przeczytać zapoznać sie na spokojnie jest tam jeszcze płyta CD na której jest wszystko wyjaśnione i powtarzam po raz enty w tej metodzie nie trzeba wierzyć możesz sobie wmawiać ze nie pomoże a i tak pomoże,a od razu mówiłem ze nerwice nie jest łatwo wyleczyć bsm gdyż jest to powolna metoda ale skuteczna a newice jest to jedna z ciższych chorób do wyleczenia.POZDRAWIAM.

przez peace-b 15 wrz 2006, 20:44
Ową książkę zainteresowani mogą pobrać stąd (w formacie PDF):

http://www.megaupload.com/?d=ZVJJU1YW

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Toshiro 18 wrz 2006, 17:23
Ta metoda bardzo przypomina mi część mojego małego systemu za pomocą którego kiedyś (gdy tego jeszcze potrzebowałem) radziłem sobie z rozpoczynającymi się atakami paniki. Właśnie było to dotykanie głowy. Było to prawie tak skuteczne w walce z napadami jak picie wody, które oprócz wrażeń sensorycznych w przełyku, dodatkowo likwidowało hiperwentylacje.

Moim skormnym zdaniem jest to dostarczenie wrażeń sensorycznych na których umysł może się skoncentrować odwracając się od prawdziwej przyczyny lęku. Skóra skalpu ma wiele receptorów czuciowych, dlatego czesanie / drapanie / łagodny ucisk z zewnątrz są tak wyrąbiste. 8) U mnie likwidowało to uczucie, że gdzieś uchodzę i przestaje odczuwać ciało, po prostu zatrzymywało atak paniki. Choć teraz mnie to bawi to w najgorszych czasach potrafiłem zasnąć wyłącznie z poduszką na głowie.

Zapewnianie dotyku aktywuje układ parasympatyczny, a przez to wzmaga poczucie bezpieczeństwa i relaks czy jakoś takoś :smile: . Może nie jesteśmy małpkami :roll: ale u nich wzmaga to wiezi społeczne. Myślę że długie drapanie po głowie, czy plecach to znakomita terapia, nie wspominając o innych możliwościach ;)
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez RamzesWielki 19 wrz 2006, 13:21
mam do was pytanie, kupiłem sobie ta ksiezke ale nie ma tam nic o paleniu papierosów ale wydaje mi sie ze jest to pewien rodzaj pobudzacza wiec nie wiem czy mozna stosowac ta metode palac,z drugiej zas strony czytałem w kasiezce ze pomaga ta metoda takaze w leczeniu nałogów wiec ja juz nic nie wiem, mozna uzywajac tej metody palic?prosze was o odpowiedz....

przez peace-b 19 wrz 2006, 13:24
To pytanie powinienneś skierować raczej do autora książki na jego stronie a skoro pisze tam że metoda jest stosowania w leczeniu nałogów to nie są one przeciwskazaniem do jej stosowania.
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez mocarz 19 wrz 2006, 15:46
jasne że nie można kopcić :!:
.::Niepokój nie zatrzyma nieszczęścia, ale zatrzyma radość::.
http://www.dkafan.fora.pl/

przez robsonhwdp 26 wrz 2006, 19:46
I jak tam pomoga komuś BSM??????

przez pawelcz 12 paź 2006, 15:54
ja zaczynam od dzis. po 2 razy dziennie rano i wieczorem pozycje I
robsonhwdp

a jak wygladal twoj "harmonogram"?

przez smesna86 13 paź 2006, 18:43
e tam najlepsza jest psychoterapia :)
WALCZ DOPÓKI WALCZYSZ-ZWYCIĘŻASZ /Augustyn z Hippony/

przez emiflo 13 paź 2006, 21:09
co do palenia to pisałam do autora i powiedział ze nie wie. Mioim zdaniem lepiej jednak nie palić. Ja stosowałam tą metode i z początku była lekka poprwa , a potem bardzo mnie glowa bolała i przestałam. Był to za silny ból.
A co do brt , to pierwsze 2 spotkania dały mi dużo , ale potem zero poprawy. Już nie wiem czego próbować.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez coldlove 17 paź 2006, 18:57
robsonhwdp

piszesz:

gdyby nie ta metoda to bym dawno juz sie zabił.jakies 1,5 roku temu miałem takie skurcze mięśni przez nerwice ze prawie nie mogłem chodzić, a blady byłem jak sciana.

w innym miejscu z kolei piszesz:

NA moim przykladzie dopiero dalo sie odczuc skutki tej metody po 2 tygodniach nawet sie nie obejrzałem (a bylo to jakies 2,5 roku temu a juz mi sie wogole dlonie nie pocily).Potem juz bylo duzo lepiej.POZDRO!!!!!!!

W jednym miejscu piszesz ze 1,5 roku temu miales skurcze a w innym poscie 2,5 roku temu - jak rozumiem po zastosowaniu BSm przestały ci sie pocic dłonie.

nie trzyma sie to chronologicznie kupy

przez robsonhwdp 27 paź 2006, 12:49
Moze mi sie pomyliła 1 z 2 ale nie chcialem nikogo wprowadzac w bląd czy okłamywać mogłem być wtedy zmęczony jak to pisałem nie wiem.....

Jest tylko jeden sposób na pokonanie JEJ....!!!!

przez Martitka 04 lis 2006, 15:43
Od kilku lat z przerwami walczę z nawrotami tej choroby. Pewnie jak większość z Was. Przeczytałam tomy książek na temat tej choroby. Zdaje się że z tą wiedzą mogłabym podyskutować z niejednym lekarzem. Jednak najważniejszą rzecz jaką dowiedziałam się o tej chorobie i którą zastosowałam na sobie jest to długa i niestety żmudna praca która prowadzi do sukcesu!!!! Problem tkwi w naszym schematycznym myśleniu!!!!
Pomyślcie sobie np o jakiejkolwiek chorobie narządów, np. żołądka, czy złamanej nogi. Czy ktoś z Was kiedyś pomyślał, że tak jak żołądek mózg równiez może zachorować? TAK TAK, mózg choruje jedynie od ZŁYCH, NEGATYWNYCH MYŚLI. Wierzcie w to lub nie, ale to jest fakt bezdyskusyjny! Jeśli karmimy mózg negatywnymi myślami, zazdrości, nienawiści, smutku, przygnębienia, stresami, on MUSI WRESZCIE ZACHOROWAĆ. I tak jak każdy inny narząd wymaga leczenia! Istnieje tylko jedna, skuteczna droga do wyleczenia, trzy kroki:
- wiara w wyzdrowienie
- nieustanne pozytywne myślenie
- myśl o tym, że lęki zniknęły mamy juz je za sobą!
Te trzy kroki to naprawdę wierzcie mi jedyne skuteczne wyjście z choroby. Ja wiem, że trudno jest nagle zacząc wierzyć w to, że jesteśmy zdrowi, kiedy za kilka minut pojawia się znów ten lęk. Ale spróbujmy na poczatku wciągu tylko jednej godziny nie przywołać do głowy ŻADNEJ NEGATYWNEJ MYŚLI. Nawet najdrobniejszej typu : pogoda jest dzisiaj brzydka! Spróbujmy nie wprowadzać do głowy żadnych słów o zabarwieniu negatywnym. Zamiast tego wypowiadajmy nieustannie!!!! Bez choćby chwili przerwy :
- JESTEM ZDROWY/A CUDOWNY, SZCZĘSLIWY
- POGODA JEST ŚLICZNA DZISIAJ
- CIESZĘ SIE ZE WSZYSTKIEGO CO MNIE DZISIAJ SPOTKAŁO I SPOTKA
- ODCZUWAM SPOKÓJ, HARMONIĘ, UKOJENIE...
I wiele innych. Pamiętajcie mózg musi nieustannie o czymś myśleć. Jeśli go niekontrolujemy automatycznie zacznie myśleć nagatywnie, bo go do tego przyzwyczailiśmy. Mózg i podświadomość to najgorsi kłamcy jakich można sobie wyobrazić. Karmią nas nieustannie dawką zdań pt. "zaraz się zacznie lęk; bądź w pogotowiu, nie wolno CI się rozluźnić, bądż czujny" i inne bzdury, do których nas przyzwyczaił. Nie obiecuję, że będzie Wam łatwo, bo to oznacza PRZEZ CAŁY CZAS KONTROLOWANIE SIEBIE. Ale zapewniam Was, jeśli choć przez jeden dzień uda Wam się cały czas skupić nad POZYTYWNYM MYŚLENIEM pokonacie nerwice. Ona ustąpi! Ja praktykuję tę metodę od miesiąca. Kiedyś nawet nie wychodziłam z domu. Nie było mowy. Teraz...jest cudownie, nie pamiętam kiedy miałam napad paniki. A dwa dni temu wróciłam z wakacji, gdzie leciałam 8 godzin w jedna stronę samolotem. Kiedyś na samą myśl już dostawałam lęków. Bałam się, fakt, ale nie pozwoliłam lękowi przejąć kontrolę nad swoim umysłem. Bo to JA nim steruję! JA decyduję, co myśli moja głowa! Nie pozwólcie uwierzyć w to że nie macie wplywu na to co dzieje sie w Waszych główach, to bzdura!!!! TY i TYLKO TY decydujesz o tym jak się czujesz. Zawsze masz wybór, albo się poddać albo walczyć. Tej metody nauczył mnie wspaniały amerykański psychoterapeuta dr Norman PEale, i wierzcie mi pomaga!!!! :D :D :D
Czekam na chociaż jeden list, o tym, że choćby wciągu godziny udało Wam się poczuć lepiej. Zaufaj mi, a wyleczysz się z tego cholerstwa! GWARANTUJE!!!!!

Sortuj wg