Jak opanować nerwice

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez emiflo 05 sie 2006, 12:50
ja mieszkam w takiej miescinie, ze na księgarnie nawet nie ma co liczyc , tzn jest , ale słabo wyposażona :) wiec pozostaje mi czeeeeeeekac . :(
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez *soltu 07 sie 2006, 13:09
a ja zamówiłam ją wczoraj na allegro i jutro będę miała książeczkę - kupiłam ją pod warunkiem, że dostanę ją na wtorek bo we wtorek wieczorem wyjeżdżam, zabiorę ją ze sobą na urlop i wypróbóję. Mam nadzieję że zadziała na mnie tak jak podziałało na robsonhwdp,
i wrócę w trochę lepszym stanie...
pozdrawiam wszystkich

przez limba 07 sie 2006, 19:24
No ja już nie jestem taka pewna tej metody.Kupiłam ksiąkę,zastosowałam się do wszystkich rad.....A po 3 dniach stosowania tej metody już wcale nie byłam taka pewna siebie.Zaczęły mi się tak mocne zawroty głowy,że przestałam sama wychodzić z domciu.A jak wychodziłam to momentami nie wiedziałam gdzie jestem.I wcale mi nie było tak fajnie.Bo jeśli do lęków dochodzą zawroty to jak mam opuszczać dom??????Metodę przerwałam!!!!!!!Leków nie brałam od paru miesięcy, a niestety po stosowaniu tej metody przez 3 dni musiałam je pić.W tym momencie tego nie stosuje, leków nie biorę i w głowie mi się nie mąci.Więc naprawdę nie wiem czy mogą wszyscy ją stosować??????? :( :(
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emiflo 07 sie 2006, 22:20
ponoć na początku jest pogorszenie , ale tylko kilkudniowe, a potem jest lepiej i lepiej.. Biorąc pod uwagę skutki uboczne tabletek, to coś takiego da się przetrwać. Ja będę stosować bez względu na skutki (chyba ze po 2 miesiacach bedzie nadal zle, to przerwe) , ale po 3 dniach rezygnować???
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez agapla 07 sie 2006, 22:28
A jeżeli u mnie jest duża poprawa zdrowia,ataków juz nie mam ale jeszcze mam czasem taki niepokój i opory przed byciem gdzies z dala od domu .To czy w takiej sytuacji jakbym zaczeła stosowac tę metodę to może też na początku sie pogorszyć?Nie chce żeby nastąpił nagły zwrot ,bo cięzko nad tym pracowałam żeby poczuć sie zdrowa :cry:

przez Cilv 08 sie 2006, 18:30
Ja pierwsze oznaki poprawy odczułam dopiero po tygodniu :shock:
Więc może warto trochę poczekać :)
Teraz jest już 3 tydzień i jest fantastycznie :!:
To naprawdę działa :!: Byłam na wekendzie w górach, chodzę na imprezy, śmieję się i cieszę życiem :P
Czasem mnie jeszcze dopada jakiś schiz, ale słabiutki i radzę sobie z nim :P

przez Lotka 09 sie 2006, 15:25
Witam! jestem nowa na tym forum :oops: , ale bywałam juz na innych dotyczacych zaburzeń nerwicowych. cięrpię na to paskudztwo od kilku lat. Czasem bywa bardzo cięzko. Ale może napisze o tym przy innym temacie. teraz chciałam podzielić się z wami moimi doświadczeniami przy tzw. leczeniu niekonwencjonalnym typu np. książka o której jest mowa. Ja na pewno ją kupię. Przez długi czas w ogóle nie wierzyłam w takie metody. Do czasu kiedy zajrzałam właśnie na forum. Tam ktoś doradził mi żebym próbowała pić SOK Z OWOCÓw NONI. W trakcie moich usilnych poszukiwań w aptekach i sklepach zielarskich tego specyfiku okazało się, ze mam go w domu!!!! Bo przepisał mi go pewien zakonnik u którego byłam po poradę. Wówczas Sok rzuciłam gdzieś w półkę bo nie wierzyłam w cudowne ozdrowienie! Po przeczytaniu postów zaczęłam go urzywać. Czułam się rewelacyjnie (wcześniej leki mi nie pomagały), byłam wesoła, chciało mi się żyć. Zapomniałam o lękach. Wypiłam już 3 flaszki i narazie musiałam przestać bo organizm musi odpocząć. Ale polecam z czystym sumieniem. Po za tym sok ten pomaga przy innych schorzeniach.
Przestrzegam jednak przed zakupami w Internecie, bo różnie bywa. Zresztą sok można kupić w wielu Aptekach. Trzeba poszukać.
Pozdrawiam wszystkich! :D

przez vertico 09 sie 2006, 15:40
Witam

Też sobie cierpie na nerwicę od pięciu lat z przerwami. Miałem już wszystko: tachykardię, kołatanie serca, bóle głowy, bule brzucha, refluz, pieczenie skóry na cąłym ciele, zawroty głowy, duszność, ayrtmię, trudności z połykaniu itd. itp.

Jedyne co mi pomogło to psychoterapia. Podczas jednej z sesji, poczułem jak uszło ze mnie napięcie, z ktorego istnienia nie zdawałem sobie do końca sprawy, dopoki tego wtedy nie poczułem. Niewiarygodne.
A probowałem wielu "super sposobów": antydepresantów, leków na rózne symptomy,akupuntury, picia ziół, zajadania się magnezem - nic nie pomogło.

W chwili obecnej moje symptomy znacznie się wyciszyły i zastanawiam się jak wykończyc te nerwica raz na zawsze? Psychoterapia pomogła, tyle że nie chcę jej kontynuowac kilka lat jak to zwykle bywa :?
Ma ktoś jakieś dosadczenia z tym związane?

przez agapla 09 sie 2006, 18:01
Vertico kazdemu pomaga co innego ,ja się wyleczyłam sama ,co do psychoterapi jest tego tematu duzo na forum wystarczy poszukać pozdro :lol:

przez limba 10 sie 2006, 21:23
emiflo napisał(a):ale po 3 dniach rezygnować???

A czy ja napisałam,że po 3 dniach zrezygnowałam?????Napisałam,że wróciłam na 3 dni do leków.Może na innych to nie działa!!!!Ja wcale nie czułam się,aż tak dobrze z zawrotami głowy aby tą metodę stosować nadal.Tymbardziej ,że bez tej metody czuję się o wiele lepiej!!!!

przez emiflo 11 sie 2006, 17:22
ja od jutra zaczynam. w końcu dostałam książkę i wierzę, że będzie super. Będe zdawać relacje na bierząco.

przez niunio bombel 11 sie 2006, 23:18
Joasia napisał(a):
agapla napisał(a):Joasia a czego tu się bać ? Że przyłozysz sobie ręce do głowy?Nie rozumiem skąd ten lęk?
Hmmm... sama niewiem ale boje się takich rzeczy jak np.: czytałam biblie albo jak czytałam w gazecie ze na jakimś pniu drzewa objawiła się twarz matki boskiej lub słyszałam w telewizji ze się zdarzył jakiś cud to tez odczuwałam wielki lęk sama niewiem dlaczego...

Joasiu...
Nerwica przecież polega na tym, że odczuwa się NIEUZASADNIONE lęki.
Wiem, że to może być trudne, ale pomimo tego lęku spróbuj tej metody.

przez Cilv 12 sie 2006, 10:35
Limba, a może to od braku witamin :?:
Metoda ta wymaga częstego uzupełniania poziomu witamin i minerałów w organizmie, gdyż podczas samoleczenia są szybko zużywane, ważne jest również dostarczanie białka, węglowodanów ogólnie dobre odżywianie sie :)
To wszystko pisze w książce...

przez limba 13 sie 2006, 20:58
Cilv,wiesz co??-Ja o tym wcale nie pomyslałam.Jak sie troszkę odżywie spróbuje jeszcze raz.Dzięki za radę-pozdrawiam :D

Sortuj wg